Cihazımın 'fabrika ayarlarına sıfırlama' işlevini nasıl devre dışı bırakabilirim veya şifreyle nasıl koruyabilirim?


10

Parola koruması gibi fabrika ayarlarına sıfırlamayı önlemenin bir yolu var mı? Temelde telefonumun çalınması durumunda sıfırlanmasını önlemek istiyorum.


5
Bunun mümkün olduğundan şüpheliyim ... "fiziksel erişim root erişimi" dedikleri için, fiziksel olarak cihazınız varsa, muhtemelen onu koruyan herhangi bir önlemi alabileceklerdir.
Bryan Denny

1
Telefonu bir hırsız için bir şekilde işe yaramaz hale getirseniz bile, geri alacağınızdan şüpheliyim.
Nick T

Kurtarma moduna geçerek fiziksel erişiminiz varsa aygıta her zaman ADB erişimi sağlayabileceksiniz, yani hayır, birisinin fabrika ayarlarına sıfırlama yapmasını durduramazsınız.
pzkpfw

Aslında Samsung ile iletişime geçtim, hatta şifrelenmiş olsa bile cihazları fabrika ayarlarına sıfırlayabiliyorsunuz, "işe alma" güvenlik ekibinin bilmesini sağlayacaklarını söylediler. Aksi takdirde, telefonunuzu kaybetmeyin ya da herkes yeni gibi sıfırlayabilir!

2
Bunun tasarım gereği olduğunu varsayabilirim. Şifreleme, şifreleme parolasını kaybetmeniz durumunda özel verilerinizi cihazınızı tuğladan korumak için korumak içindir.
Akış

Yanıtlar:


7

Gördüğüm stok geri kazanımlarında mümkün değil. Böyle bir şey için özel bir kurtarma gerekir, ancak bir kişinin şifre koruması olmayan farklı bir Kurtarma'yı yanıp sönmesini engelleyen hiçbir şey olmayacaktır.

Dürüst olmak gerekirse, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak muhtemelen bir hırsızın yapabileceği en iyi şeydir, çünkü bu kişisel verilerinizi (en azından telefonun dahili belleğinde depolanan kısmı) siler.


7

Android 5.1'e eklenen "Cihaz Koruması" veya "Fabrika Sıfırlaması Koruması", cihazınızın fabrika ayarlarına sıfırlansa bile bir hırsız tarafından kullanılmasını engelleyebilir. Esasen, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra, fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce üzerinde bulunan Google Hesabı kimlik bilgilerini girene kadar cihazı kilitler ve hırsızı kilitler (hesap parolanızı bilmedikçe). Daha fazla ayrıntı için bu makaleye bakın .

Önyükleyicinizin kilidi açıksa veya Ayarlar'da "OEM kilidini etkinleştir" geliştirici seçeneğini işaretlediyseniz, hırsızın bir ROM'u yanıp sönebileceğini ve bu korumayı kaldırabileceğini unutmayın. Ayrıca Android Cihaz Yöneticisi'ni korumadığını unutmayın, bu yüzden bu sadece hırsızları caydırmak / hayal kırıklığına uğratmak ve cihazınızı almanıza yardımcı olmak için değildir.


0

Sizden çalınması veya bununla ilgili bir şey olması durumunda telefonunuzu donanım sıfırlamasından korumanın mümkün olduğuna inanıyorum.

Avast tavsiye ederim ! Cep telefonunuz için Mobil Güvenlik . "Hırsızlığa karşı koruma" hükmü dahil birçok özellik içerir. Telefonunuzun çalınması durumunda, diğer telefon numaralarını kullanarak uzaktan kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, telefonunuzdaki donanım sıfırlama korumasını etkinleştirebilirsiniz ve hırsızlar telefonunuzdaki donanım sıfırlamayı veya fabrika ayarlarına sıfırlamayı etkinleştiremez. SIM değiştirildikten sonra telefonunuzun nasıl davranması gerektiğine de karar verebilirsiniz. Örneğin, uygulama telefon ayarlarına tüm erişimi kapatabilir, böylece fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemek için tüm eylemleri kapatabilir ve donanım sıfırlaması denemesi, donanım sıfırlaması denendiğinde tüm verileri kurtarır.

Benim için çalıştı ve şimdi Android telefonumu iki kez kurtardım.


Kısmen doğru, Chahk tarafından verilen cevabı okuyun (13 ay önce yazıldı). Matthew'in cevabına da bir göz at. Çözümünüz sadece kullanıcı alanında yüklü bir uygulamadır, user52240'ın cevabına yanıt olarak Firelord'un yorumlarını okuyun.
HasH_BrowN

0

Apart ya da değil çalışma, sana some.I kullanımı erişime izin verirken sizin Android'in belirli alanını koruyabilir uygulamaları denemelisiniz düşünebilir olabilir Anti-virüs kullanarak applock iletilerimde ve galeriye koruma erişim, ben yapabileceğini düşünüyorum Ayrıca fabrika sıfırlamaya yol açan ayarlara erişimi kilitlemek için bu uygulamayı kullanın. Şimdilik tek yol olduğunu düşünüyorum.Bazı araştırmalar yaparsanız çok daha iyi çalışabilecek başka uygulamalar da var.


Ancak bu uygulama yalnızca sistem çalışırken çalışır. Yine de Kurtarma'ya gidebilir ve sıfırlamayı yapabilirsiniz, böylece uygulamanın kendisini de kaldırabilirsiniz. Tabii ki, bu uygulama veya başka bir (bu konu için) dosyalar üzerinde şifreleme kullanıyorsa, kurtarma işleminden sıfırlama, hırsızın verileri kurtarması için iyi olmaz.
Firelord

4
Ayrıca, OP tarafından açıkça belirtildiği gibi, durum cihazın çalındığı zamandır. Hırsızın teknoloji meraklısı olması gerekmez. Bazı yerel telefon tamirhanelerine gidin ve oradan işletim sistemini yanıp sönmesini isteyin. (Cihaz tipik bir Mediatek telefonuysa, tüm uygulama güvenlik önlemleriniz "SP Flash Tool" a karşı başarısız olur.)
Firelord

@Firelord Harika yorumlar, bu ikinci yoruma +1.
HasH_BrowN
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.