Basınç sensörü neyi ölçer?


Yanıtlar:


5

Motorola Xoom , Sony Ericsson Xperia Active ve Galaxy Nexus gibi bazı cihazlarda barometrik hava basıncını ölçen bir hava basıncı sensörü bulunur. Ben Barometre HD kabaca benim Suunto elektronik barometre ile aynı değerleri vermek görünüyor Xoom yüklü uygulamayı.

Android 2.3'te barometre basınç (ve diğer çevresel) sensör desteği eklendi İlgili geliştirici kaynağına bağlanma eğilimini takip etmek için bunun bir TYPE_PRESSURE sensörü olduğuna inanıyorum .

Ayrıca bkz. Bu StackOverflow soru basınç sensörü ile Android cihazlar ve bu Gizmodo makale barometre olası bazı kullanımları için, cihaz GPS uygulamaları irtifasını hesaplamak için yardımcı içerir .

Android Mühendisi Dan Morrill , Galaxy Nexus'un neden dahili olarak bir barometresi olduğunu açıklayan Google + 'ya bir yayın yaptı :

Galaxy Nexus'taki barometre hakkında bir sürü saman gördüm. İşte sıska; insanların düşündüğü kadar dramatik veya garip değil.

Barometrenin birincil amacı (en azından bana söylendi) GPS kilitlerini daha hızlı hale getirmektir. GPS'e kilitleme, uzay ve zamanda 3 boyut olmak üzere 4 boyutlu doğrusal denklem setinin sayısal olarak çözülmesini içerir. (Evet, GPS'i kilitlerseniz ücretsiz olarak doğru zaman alırsınız.) GPS'in çalışması nedeniyle bu birkaç dakika sürebilir.

Konumunuzla ilgili bir tahmininiz varsa, bu çok daha hızlı gider. Bu nedenle "aGPS" (destekli GPS) hizmetleri çok popüler: hücre kulesi ağ konumu gibi kaba bir şehir düzeyinde koordinat düzeltmesi ile başlayarak, kilitlemek için yapmanız gereken matematik miktarını azaltabilirsiniz. Barometrenin devreye girdiği yer burasıdır.

Uzaydaki 3 boyut enlem, boylam ... ve rakımdır. Barometre size irtifa için makul bir ilk kesim tahmini verir. Bu, genel olarak kilitlenmeyi hızlandırmaya yardımcı olabilecek boyutlardan birinde - özellikle "2D" aGPS ile birlikte - biraz bacak verir.

Şimdi, elbette, barometre atmosfer basıncını belirlemek gibi şeyler için de kullanılabilir (bunun gerçekten hava derecesinden emin olmadığım halde.) Ama telefonunuzun ana nedeni GPS ile yardımcı olmaktır.


0

Dokunmatik ekranda parmak basıncını ölçer.

Kaynak: http://developer.android.com/reference/android/view/MotionEvent.html#getPressure(int)


Neden basınç sensörünün getPressure (int) işleviyle aynı şeyi yaptığını düşünüyorsunuz? Özellikle sensörün belirli bir yere girmesi amaçlanmadığı için.
Christian

1
Evet, bilgiçlik istiyorsak, her şeyi algılayan ve uzatan keyfi bir basınç sensörünüz olabilir android.hardware.Sensor. Ancak sonunda, cihazların% 99,999'u dokunmatik ekranda parmağın basıncı için bir basınç okuması sağlıyor.
Rohan Singh
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.