Android cihazda SMB / CIFS Ağ Paylaşımları nasıl monte edilir?


18

Zencefilli kurabiye üzerinde çalışan rootlu bir android cihazım var. Windows üzerinden CIFS (Ortak İnternet Dosya Sistemi) Paylaşımlarını WiFi üzerinden android cihazıma bağlamanın bir yolu olup olmadığını merak ediyordum.

Montaj için CIFS protokolünü destekleyen bir çekirdeğe sahip olmak gerekli mi?

Yanıtlar:


9

Köklendirilmeli ve cif desteği için çekirdek modülüne sahip olmalısınız. froyo'nuz varsa, yavaş çalışmaya da ihtiyacınız olacak. ko çekirdek modülü de.

Bunlara sahip olduğunuzda, (utanmaz fiş) Mount Manager'ı kullanabilirsiniz, sizin için modüllerin otomatik olarak yüklenmesini ve wifi'ye ve diğer şeylere bağlanırken otomatik montaj için birçok özelliği kullanabilir. Cifs Manager'a çok benzer, ancak modülleri yüklemek için daha sağlam bir sisteme sahiptir ve birden fazla modülü destekler ve yerel ayar / tasker (ücretli sürüm) için bir eklenti olma desteğine sahiptir.


Ben android 2.3 ve cifs.ko modülü cihazımda çalışıyor. Teşekkürler. BTW, slow-work.ko dosyası nedir?
VVK

yavaş çalışma froyo çekirdekleri içindir. cif desteğine izin vermek için çekirdekte eksik olan bazı şeyler içerir. Ne% 100 emin değilim, ama bir froyo (2.2) cihazınız varsa o zaman cifs.ko ile birlikte bu modüle ihtiyacınız olduğunu biliyorum
Ryan Conrad

2
2011'deki son güncellemesiyle bu bile android 4 veya 5'i destekliyor mu?
Tobias Kienzler

4
Mount Manager artık kullanılamıyor
Hikari

4
Şu anda kullanılabilir Mount Manager veya CIFSManager'a alternatif var mı?
Ben Mordue

1

es dosya yöneticisini indirin. ağınızı tarayarak paylaşımlı klasör ekleyin .. yerleşik video oynatıcı bile masaüstünde kısayol koyabilirsiniz. Yaptıklarınızın avantajlarını anlıyorum. modları derlemeden ve kurmadan işi yapar .: edit: sadece akış dosya formatları ile çalışır. aksi takdirde dosyayı kopyalar


2
ES ağ paylaşımlarını bağlayamaz, ancak bu iyi bir alternatiftir.
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.