PC'den Android Cihazına Bluetooth üzerinden ses akışı


34

Ben Android 2.3 Gingerbread çalışan bir köklü Android Aygıt ve Windows 7 çalışan bir PC (Bluetooth dongle ile) var.

Cep telefonumun A2DP destekli Bluetooth özelliği var. Bilgisayarımın sesini (yalnızca müzik değil) Android Cihazıma Bluetooth üzerinden çıkarmak istiyorum. yani android cihazımın PC için bir Ses Çıkış Cihazı (kulaklık gibi) olarak çalışmasını istiyorum.

Nasıl yapılır?


Doğru anladım mı, PC'den Android'de müzik çalınmasını mı istiyorsunuz?
Secko

@Secko: Doğru. Sesi, sadece müzik değil
VVK

Yanıtlar:


13

Dev0 ve merhaba doğrudur - hayır, Android cihazınızı standart Android bluetooth yığını verilen bir A2DP havuzu olarak kullanarak bağlanamazsınız. Yığın Taşması kullanıcısı Dennis Mathews bunun nedenini açıklıyor :

2 telefon arasında manuel olarak [bir A2DP bağlantısı oluşturmak] mümkün olmayabilir, çünkü bir cihazın akışının A2DP havuzu ve diğer bir A2DP kaynağı olması gerekir; Telefonlar genellikle yalnızca kaynak cihazlardır (lavabo cihazlarına akabilen akışın kaynağı), lavabolar kulaklık veya Bluetooth hoparlörlerdir.

O ve OP yığını değiştirme seçeneklerini kısaca tartışıyor, ancak konuşmaları somut bir cevap olmadan ölüyor ... sanırım web'de benzer birkaç başka soru daha görünüyor. Genel olarak, XDA kullanıcısı zelendel, konuyla ilgili çok umutlu değil - yanıt verdiği bluetooth yığınını değiştirmek mümkün olup olmadığı sorulduğunda:

Basit cevap hayır. Size bu seçenekleri sunan bir CM tabanlı rom deneyebilirsiniz, ancak sürücü problemleri nedeniyle istifler değiştirilemez. Bu bir ver ve al. Varsayılan daha iyi bir kuvvete ve menzile sahiptir, ancak birkaç gereksiz seçenek (PO) eksikken, CM size seçenek sunan Bluz yığını kullanır, ancak BT sinyal gücünü ve aralığını kaybedersiniz.

Üzgünüm, bana öyle geliyor ki şansınız yok.


7

Android üzerinden bluetooth ile mümkün değil, sadece telefondan bilgisayara, PC'den telefona değil ... Ancak işte kullanabileceğiniz bazı çözümler:


Bunu yapmanın en kolay yolu bu uygulamayı kullanıyor: https://market.android.com/details?id=com.georgie.SoundWireFree&rdid=com.georgie.SoundWireFree&rdot=1&pli=1


Bunu yapmanın başka bir yolu da, bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmek için wifi veya 3g'nizi kullanan ve telefonunuza yüksek kaliteli ses ve video gönderen, ancak 3g kullanıyorsanız çok fazla veri kullanabilir, pahalı olabilir ...


Sonraki şey PC'den Android cihaza ses akışı sağlamak için AirBubble uygulamasını ve Airfoil'i kullanmaktır.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1051623

http://www.rogueamoeba.com/airfoil/windows/


Umarım bunu faydalı bulmuşsunuzdur ...


Harika! SoundWire , Linux dizüstü bilgisayarlar için gerçekten faydalıdır. Git georgielabs.net
Aydınlatıcı

2

Dev0'ın dediği gibi, bluetooth üzerinden mümkün değil. Wifi bağlantınız üzerinden yayınlamanız gerekir.


PC'ye bluetooth kulaklık bağlamak mümkün ise, o zaman android modunda bilgisayarımı kulaklık modunda bağlamak için bir yol olmalıdır. İmkansız kesinlikle sorumun cevabı değil.
VVK

3
“Mümkün değil” geçerli bir cevap, eğer doğru ise, bu durumda olduğuna inanıyorum (ya da daha az kesin olarak, istediğin şeyi elde etmenin önündeki engelin yüksek olduğunu söyleyebilirsin). Bu duymak istediğiniz cevap olsa da, size kalmış.
Bay Buster

2

SoundWire ve AirFoil'in yaptığı şeyi yapan WiFi Hoparlör yazdım; dışında daha iyi yapar. Şu anda piyasadaki telefon uygulaması için en iyi bilgisayar olduğunu söylerken kendimi güvende hissediyorum. Arayüz sezgiseldir, grafik ekolayzer ekranı, ses sıkıştırma ve bazı GUI özelleştirmeleri vardır.

İstediğiniz ses formatını bile seçebilirsiniz. 44.1khz - 8khz arasındaki tüm standart formatlar desteklenir. Ve düşük gecikme süresi. 50ms-200 ms.

Utanmaz fişle işim bitti. Şimdi git kontrol et!


1
Hey, Mac OSX ile kullanılabilir mi?
alanjds

Bir bağlantı faydalı olurdu ...
beppe90000

Bu geliştiricinin tekniğini buldum https://stackoverflow.com/questions/15557933/receive-audio-via-bluetooth-in-android bunu başarmak için bir uygulamayla yapılamayacağını söylese de. Bir geliştirici değilim, ancak bu işe yararsa, birisi bir uygulamanın en azından rootlu bir telefonda gerekli değişiklikleri yapmasına izin verebilecek bir geçici çözüm bulabilir.

Bence bu özelliğin neden mevcut olmadığı oldukça açık, telif hakkıyla korunan materyalleri kopyalamamızı engellemenin başka bir yolu olsa da, gerçekte yayın yapmaktan daha uygun olan çok sayıda yöntem vardır.
0

Gönderen https://android.stackexchange.com/posts/173101/edit , sen TV için bluetooth vericisi gerekiyor.

İşte bir örnek: Bluetooth ses vericisi

(Bu, Bluetooth kulaklıklarla çalışmak üzere tasarlanmıştır)

İşte telefonunuzu bir wifi ses alıcısına dönüştürecek bir Android uygulaması (bu nedenle ses doğru IP’ye aktarılırsa, telefonunuz tıpkı bir hoparlör gibi çalacaktır): https://play.google.com/store/apps /details?id=pixelface.android.audio&hl=en

O zaman tek ihtiyacınız olan kulaklıklarınızı takmak ve hazırsınız.


0

Telefonunuza Amazon'da bulabileceğiniz bir Bluetooth alıcı cihazı takabilirsiniz.

http://amzn.in/2k4stt2, böylece telefonunuz Bluetooth sesi alır.

şimdi hem kulaklığı hem de bu aygıtı takmak istiyorsanız, ses jakına bir ayırıcı takın. Bu benim önerim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.