Cihazım için mikro USB kablosu nasıl seçilir?


18

Fiş, eski mikro USB fişlerine benziyor. Bataryayı şarj etmek için başka bir kablo (dijital kameramdan olduğu gibi) çalışır mı yoksa telefonum için özel olarak tasarlanmış bir kabloya ihtiyacım var mı (inanılmaz)


Arama cihazını bağımsız hale getirmek için başlığı düzenleme özgürlüğünü aldım, çözümüm özellikle cihazınızı örnek olarak kullanıyor. Teşekkürler
beeshyams

Yanıtlar:


9

Telefonunuzu şarj etme kapasitesine sahip herhangi bir Mikro USB kablosu bunu tam olarak yapar.

USB gücüyle ilgili bir bağlantı buldum . Kaynak 2005'ten geliyor ancak sorun aynı.

Bazı kablolar, kablodan yeterli güç akışı nedeniyle cihazınızı şarj ederken, diğerleri şarj etmez.


7
Bu sadece söylerseniz soruyu cevaplamıyor, eğer öyleyse yapar. Telefonunuzu şarj etme özelliğine sahip herhangi bir dize parçası tam olarak bunu yapar. Ben yeteneği olan herhangi bir dize farkında değilim ama yeteneği vardı o zaman bu yeteneği olurdu. Derin, evet, biliyorum. Tüm kablolar telefonu şarj edemez.
Matt

Bu doğru, ancak telefonunuzun USB soketine zaten şarj kontakları olduğundan, kablonun şarj edip edemeyeceğine dair kablonun açıklamasına bakmalısınız.
keyboardsurfer

Diğer cihazlarla birlikte gelen üç farklı kablo kullandım ve hepsi iyi çalıştı. Ancak evet, her kablo güç akışını / şarjını desteklemek için tam olarak kablolanmayacaktır.
BBlake

3

Düzenleme: Teori kanıtı test, bu yüzden sonuçları USB şarj kabloları için alışveriş yaparken bilinçli bir karar vermeyi teşvik etmek için sağ üstte.

Geç oldu, Huawei Honor 6 cihazımın daha yavaş şarj edildiğini ve USB şarj kablosunu değiştirmeye karar verdiğini fark ettim. Bu Tronsmart kablolarını bütçe kablolarıyla karşılaştırılabilir bir fiyata satın aldım . Bunlar şarj için 20 AWG kalınlıktır (en iyi şarjı sağlar) 28 AWG veri (daha ince kalınlık veri aktarım hızlarını etkilemez). Üründen aşağıdaki resim

resim açıklamasını buraya girin

Performans: OEM şarj cihazlarına ve OEM kablolarına (yaklaşık bir yaşında) sahip iki cihaz Samsung Note 2 ve Huawei Honor 6 var. OEM kabloları ve Tronsmart kabloları kullanılarak ölçülen şarj akımı çok cesaret verici

 • Samsung Note 2, OEM kablolu - 1100 mA , Tronsmart kablolu - 1900 mA
 • Huawei Honor 6, OEM kablolu - 550 mA , Tronsmart kablolu - 1750 mA

Dikkat: Lütfen Bakır kablolar yerine CCA (Bakır Kaplı Alüminyum Kablolar) satın almadığınızdan emin olun . Eski, Bakır iletkenlere kıyasla nispeten kırılgandır ve daha düşük iletkenliğe sahiptir


Standartlar

 • USB standart 3.0 inç, akıllı telefonlar ve tabletler için 10 W: 5 V, 2 A standartlarını belirler
 • Pil Şarjı Revizyon 1.2 , " USB bağlantı noktasından pili şarj etmek için uygun bir yol oluşturmak için standarttır "
 • Amerikan Tel Ölçer (AWG) , kabloların kalınlığı için bir referanstır. Bu sistemde,  daha büyük sayılar daha ince telleri gösterir. Yukarıdaki USB spesifikasyonu 20, 22, 24, 26 ve 28 numaralı AWG numaralarına,

Bu standartlar, şarj edilmekte olan cihaza uygun Gerilim ve Akımın mevcut olmasını sağlamak ve doğru miktarda şarj etmek için doğru USB kablosu seçimine dayanmaktadır.


Bu, tüm Android telefonlar için geçerlidir - OP'nin cihazı örnek olarak alınmıştır (bkz.

Şarj söz konusu olduğunda tüm USB kabloları aynı DEĞİLDİR

USB kablolarının seçimi şunlara bağlıdır:

 • Şarj edilmesi gereken cihaz
 • Kablo uzunluğu
 • AWG'deki kablonun kalınlığı (harici olarak aynı görünebilir, ancak önemli olan elektrik iletken kalınlığı dahili olarak). Standart marka USB kabloları, kalınlığı gösteren işaretlenmiştir, örneğin,

  28AWG/2C and 24AWG/2C veya 28AWG/1P + 24AWG/2C

Bu şu anlama gelir

İlk kod normalde 28AWG olan veri sinyal çiftinin spesifikasyonudur. "2C" 2 iletken anlamına gelir ve "1P" veya "1Pr" 1 çift anlamına gelir. "2C" ve "1P" temel olarak aynıdır.

Önemli bir kısmı, ikinci kod ise belirlenmesidir güç dağıtım çifti ( buradan çözeltiye ilgili )

Bu faktörlere göre nasıl seçileceğimizin ayrıntılarına girmeden önce, temel elektriklenmenin hızlı bir özeti yardımcı olacaktır:

Ohm's Law Current = Voltage divided by Resistance

Resistance = Length of cable divided by Area of cable (ignoring resistivity)

Power = Voltage multiplied by Current

Bu denklemler ne anlama geliyor?

Akım taşıma kapasitesi aynı Gerilim için dirence bağlıdır.

Direnç, tel alanı ile ters orantılıdır (Daha az alan = Daha ince Tel = Daha Fazla Direnç = Daha Az Akım)

Direnç, uzunluk ile doğru orantılıdır (Daha uzun kablo = Daha fazla direnç ve tersi)

Dolayısıyla güç, kablonun uzunluğuna ve kalınlığına (direnci etkileyen) ve Voltaja bağlıdır

Somun kabuğunda, USB Kablo Dirençinden alıntı : Telefonunuz / tabletiniz neden yavaş şarj oluyor olabilir

kablonuzu satış sonrası bir kabloyla değiştirecekseniz, güç için mümkün olan en kalın iletkenlere sahip bir kablo bulabileceğinizi görmek en iyisidir . Bu mümkün değilse, her zaman işe yaradığı için kısa (çok kısa) uzunluklara sadık kalın.

Güç (Gerilim süreleri Akım), kalınlık, kısa uzunluklar niteldir ve doğru kabloyu seçmek için sayılarda olmalıdır. Bunun için önce bilmeniz gereken Güç - Cihazınızın şarj cihazı derecesini ifade eder. Belirtildiği gibi cihazınız "inanılmaz" ve HTC Droid Incredible için Şarj Cihazı , 1A için derecelendirildiğini gösteriyor

Daha sonra, bir Voltaj bir For  5V çıktı USB Spesifikasyonu% 5 içinde gerilim kalıntıları (0.25V yani kabul edilebilir bir gerilim düşüşü). Bazı satıcılar biraz daha yüksek Gerilim derecesi sağlar

.... Bazı satıcılar ( Gerilim düşümü ) sorununu fark ettiler ve çıkış voltajını hala USB spesifikasyonu dahilinde olan ancak ekstra 0.1-0.2v voltaj düşmesine izin veren 5.1v veya 5.2v'ye kadar itmeye karar verdiler. Bu, potansiyel olarak güzel bir özelliktir, çünkü kablolardaki gereksinimler hafifçe gevşetilir (yani belki 0.7v voltaj düşüşü bile tolere edilebilir).

Doğru kabloyu seçme

Güç ve Gerilim'i biliyorsunuz, geriye kalan tek şey USB kablosunun kalınlığını ve uzunluğunu bilmek . Bunun için bakınız tablolar (tablo akım değerine altında seçim İletişim Resistance ile , gerçek hayat, kontak direnci olmadan "non kırmızı" seçerek maksimum kablo uzunluğu / kalınlık kombinasyonları için ve göz yalnız kablonun etkisini vermektir) oklarla gösterildiği gibi güvenle seçebileceğinizi söyleyen renk (yeşil veya sarı):

 • 2 metreye kadar 24 AWG kablo
 • 1 metreye kadar 26 AWG kablo

resim açıklamasını buraya girin

Bu kablo özellikleri için Google (normalde kablolar genellikle 24/28 AWG olarak satılır, bu durumda maksimum 1 metre uzunluk seçer) ve tanınmış bir satıcıdan satın alın. Bitti !!

notlar

 1. Ohm yasasını kullanarak voltaj düşüşünü kendiniz hesaplayabilirsiniz. Masalar rahatınız içindir. Tabloların kullanımıyla ilgili faydalı işaretler:

  • Şarj cihazınızın kesin değeri mevcut değilse, 1.35 A diyelim, bir sonraki daha yüksek derecelendirmeyi seçin veya Ohm yasasını yayınlayarak çalışın
  • Tablodaki yeşil renk, değerlerin USB standardıyla uyumlu olduğunu gösterir.
  • Sarı Sarı bölge rakamları USB -0.25V maksimum düşüşüyle ​​tam olarak uyumlu olmayacak olsa da, birçok cihaz şarj için zarar vermeden biraz daha fazla voltaj kaybını kabul edebileceğinden, tam şarj için hala yeterli olabilir.
  • Kırmızı Standartlara uygun değil. Kullanma
  • 1,5 A'e kadar daha düşük akım değeri için, sarı bölge uzunluklarının seçimi, tam şarj için hala yeterli olabilir, çünkü birçok cihaz şarj işlemine zarar vermeden biraz daha fazla voltaj kaybını kabul edebilir. Daha yüksek akımlar için (1.5V'den fazla), daha muhafazakar olmalısınız, bu yüzden yeşile doğru seçim yapmalısınız.
 2. Tablet kullanıcıları için: Gerilim düşümü hassasiyeti daha yüksek olduğundan, yalnızca "yeşil" bölgede nelerin düşeceğini seçmeniz gerekir. Bunu örnek olarak Google Nexus 7 Şarj Etme olarak görün

 3. Hiçbir şekilde kaynağa bağlı değilim ve sunulan ayrıntılı mantık göz önüne alındığında güvenilir olduğuna inanıyorum ve uygun gerekçeler olmadan kısa kablolar öneren diğer kaynaklarla iyi ilişkiliyim. Teknik detaylara girmeye eğilimli olanlar için eğitici bir okuma


1
Çok iyi bilgilendirilmiş bir cevap, +1, umarım soru soran kişi her
şeyi anlayabilir

Resimde Gerilim düşümü 1000mA and 2000mAnedir? bunu nasıl okudun? 2000mA tablosu için resmi kırptınız mı? Demek istediğim şarj cihazım 1500mA diyor ki Tabletim için 2 metrede yeşil alan alabilir miyim?
Juan Carlos Oropeza

1. Üzgünüm, bu bir kesilmiş hamur problemiydi. Tablolar kaynak 2 için yanıt olarak tekrar buraya bağlanmıştır. Cevabınızda belirtildiği gibi, puanınız tablolarda yer almıyorsa, Ohm yasasını kullanarak kendiniz çalışabilir veya 2000mA olan tablolar için bir sonraki yüksek derecelendirmeyi seçebilirsiniz.
beeshyams

Üç
cihazım

1

Teknik olmayan cevabım hayır. Kulaklığımı iyi şarj eden ancak telefonumu bir nedenden dolayı şarj etmeyecek bir bluetooth kulaklık için microUSB AC Adaptörüm var. Ayrıca bilgisayara bağlanmak için geri çekilebilir bir miniUSB kablom var ve veriler için iyi ama aynı zamanda telefonumu şarj etmiyor.


4
Bu kablo ile ilgili bir sorun değil, güç kaynağı ile ilgili bir sorun. Bazı güç kaynakları (usb bağlantı noktaları veya duvar solucanları) bazı cihazlar için yeterli güç sağlamaz.
Aaron Lee

Hayır, kabloyla ilgili bir sorun. Motorlu ve elektriksiz usb portları ve söz konusu olanların arasındaki farkın, telefonumla birlikte gelen stok kablosuyla telefonumu şarj etmek için iyi çalıştığını ve iyi çalıştığını biliyorum. 3 Farklı bilgisayarlarda denedim çünkü başarısız ince geri çekilebilir kablo olduğundan eminim. Veri 'evet; güç, hayır. Ayrıca yorumunuz bahsettiğim ac şarj cihazını dikkate almıyor.
Matt

1

Kabloya bağlı olduğunu söyleyebilirim, ancak aradığınız şarjı almak için adil bir şansınız var.

HTC Hero'yu 3 tip USB kablosu (evrensel, cebim hdd ile satın aldım ve dvd sürücümle satın aldım), 2 tip GPS şarj cihazı ve bir tür GPS araç şarj cihazı ile test ettim. Hepsi iyi çalıştı. :)


0

Değer için, Amazon'da 2 $ gibi genel bir MicroUSB kablosu satın aldım, bu da BlackBerry kullanıcıları için ilan edildi ve Incredible'ımda gayet iyi çalışıyor. Ofiste şarj cihazım olarak kullanıyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.