Chrome 65, Gizli modda ekran görüntülerine izin vermiyor


16

Android için Chrome, sürüm 65'te , Gizli modda ekran görüntüsü almanıza izin vermeyen bir "özellik" tanıtıldığı anlaşılıyor .

Ekran görüntüsü almaya çalışırken Android artık "Uygulama veya kuruluşunuz tarafından ekran görüntüsü alınmasına izin verilmiyor" şeklinde bir uyarı gösterecektir.

   /**
   * Sets the attributes flags to secure if there is an incognito tab visible.
   */
  @VisibleForTesting
  void updateIncognitoState() {
    WindowManager.LayoutParams attributes = mWindow.getAttributes();
    boolean currentSecureState = (attributes.flags & WindowManager.LayoutParams.FLAG_SECURE)
        == WindowManager.LayoutParams.FLAG_SECURE;
    boolean expectedSecureState = isShowingIncognito();
    if (currentSecureState == expectedSecureState) return;

    if (expectedSecureState) {
      mWindow.addFlags(WindowManager.LayoutParams.FLAG_SECURE);
    } else {
      mWindow.clearFlags(WindowManager.LayoutParams.FLAG_SECURE);
    }
  }

Kaynak: chrome / android / java / src / org / krom / chrome / tarayıcı / gizli / IncognitoTabSnapshotController.java

Bu, kişisel bir telefonda kurumsal bir ortamda olmasını bekleyebileceğiniz kurallar getiriyor.

İşletim sistemi kullanıcı arayüzü, diğer uygulamaların ekranı ne zaman ve nasıl kaydettiğini netleştirmelidir. Bir uygulama geliştiricisi olarak, ekran görüntülerinden kaçınmaktan rahatsız olmamalıyım. Bu işlevselliğin kırılması, veri paylaşımının en düşük ortak paydasını kırar: Ekran görüntüsü alma. Ekran görüntüsü almanın nedenlerinden biri, bir uygulamanın düzgün bir veri dışa aktarma işlevini kaçırmasıdır.

Kaynak: HN Tartışması

resim açıklamasını buraya girin

Bu davranışı devre dışı bırakmanın veya önlemenin bir yolu var mı?


1
Bu en tuhaf şey! Ekran görüntülerini devre dışı bırakmak istiyorlarsa, neden sadece incagnito'da !? Umarım bunu normal modda yapmazlar ... Bir çözüm bulursam size bildiririm.
aBochur

Bunun nedeni cihaz yöneticisi politikanız olabilir (şirket cihazındaysanız veya şirketinize cihaz yöneticisi olarak izin verdiyseniz). Bu, tarayıcı güncellemesinden başladı mı?
Rider


3
Cihazımı ele geçirdiğini ve temel bir Android özelliğini devre dışı bıraktıklarını varsaydım. Bu benim güvenlik için wifi bağlantısını kesmeye benziyor. Bunun için gerçekten bir çıkış yok mu? Özel çekirdek modüllerini yüklemek için rootlanamayan bir cihazdayım.
iyrin

Bu davranış o kadar saçma ki Firefox'a geçtim.
Pedro A

Yanıtlar:


6

Bu bir yan etki gibi görünüyor , gizlilik özelliği olarak tasarlanan son uygulamalar listesindeki gizli sekmeleri gizleyen gibi görünüyor.

Ayrıca --enable-incognito-snapshots-in-android-recentsbu davranışı değiştirmek için bir anahtar eklediler , ancak ne yazık ki bu Android'e geçmek kolay değil ve bir giriş yok chrome://flags. (Kolayca) isteğe bağlı yapmak için bir yol isteyen kimse bulamadık; Ben ekran engelleme yan etkisi hakkında bir hata raporu dosyalama öneririz; bu anahtar en azından bir bayrak olarak gösterilmelidir.


Bu bir yan etki değil, uygulama aylar önce Kanarya'da yapıldı ve istikrarlı 65'e indi. Bildiğim kadarıyla bu davranışı düzeltmek için hiçbir çaba yok.
Matija Grcic

1
@MatijaGrcic Ekran görüntüleri engellemeden son uygulamalar listesinde görünmesini engellemenin bir yolu olduğunu düşünmüyorum; bu bir Android sınırlamasıdır (bir bayrak her ikisini de kontrol eder), bu nedenle Chrome bunu düzeltemez. Birincisini istediler; daha sonra onunla birlikte gelir, dolayısıyla bir yan etki. Yine de haklısın, bu 65 yayınlandı; Bunu düzeltirim. Bunu devre dışı bırakamama konusunda herhangi bir hata bulamadım; birine bir işaretçi var mı? Yoksa kimse sormadı mı?
derobert

3
Bayrağı chrome: // flags'a eklemek için bir özellik isteği gönderdim. Daha hızlı bir şekilde düzeltmek için lütfen yıldız ekleyin.
Thomas Orlita

@ThomasOrlita İsteğin durumu artık WontFix (Kapalı) . Ne güzel!
Jet Mavisi
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.