Android Telefonumu Birleştirme


11

Tanınmış bir parçalanma yazılım paketinin satıcısından yeni bir e-posta aldım ve telefonumu bilgisayarıma takarak ve telefondan çıkan sürücüdeki "boş alan seçeneğini birleştir" paketlerini kullanarak telefonumu daha hızlı hale getirebileceğimi gösteren bir e-posta aldım .

İnsanlar bunun hakkında ne hissediyor? Bu iyi bir fikir mi yoksa riskler mi var?

Düzenle: Görüyorum ki bu konuda blog yazdılar: http://blog.raxco.com/2012/02/07/fix-your-slow-android-smartphone/


1
Android'de de-frag yazılımının yararlılığından şüpheliyim. Ancak yazılımın ürün sayfasına bir bağlantı ekleyebilir misiniz?
Akış

1
Orijinal yayını blog'larına bir bağlantıyla güncelledik. Ürün burada: raxco.com/home/home-premium.aspx
nwaltham

Aşağıdaki gerçekten bilgilendirilmiş yorumlar için herkese teşekkürler. Aşağıda belirtilen kilit noktalardan birinin, cihazın doğrudan monte edilmesinden ziyade MTP'nin yaygın kullanımının ortaya çıkmasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte, tartışmanın özü sorumda bahsettiğim spesifik "boş alanı birleştir" seçeneğinden ziyade genel olarak birleştirme üzerineydi. Örneğin, Android TRIM kullanıyor mu - boş alanı birleştirmek yardımcı olur mu yoksa engel olur mu? Yazma güçlendirme problemleri ne olacak - boş alanı birleştirmek orada yardımcı olur mu?
nwaltham

Yanıtlar:


17

Normal bir "eğirme diski" sabit disk sürücüsü ile normal bir Windows makinesini birleştirmek nadiren fark edilir bir hız artışı sağlar, kesinlikle üçüncü taraf şirketlerin çoğunun reklamını yapması gibi bir şey yoktur ve hatta insanların düzenli olarak son derece büyük oluşturduğu ve sildiği uç durumlarda (henüz düzensiz boyutlu) dosyalarda, her 6 ayda bir daha sık çalıştırdığından herhangi bir gelişme nadiren fark edeceksiniz. Çoğu durumda daha psikolojik bir plasebo yararıdır. SuperUser: Birleştirme gerçekten yardımcı oluyor mu?

Telefonların dönen sabit diskleri yoktur, çeşitli flash bellek kullanırlar, bu, doğru veri parçası okuma kafasının altına gelene kadar dönmesi gereken bir diskten çok daha hızlı rastgele okuma hızlarına sahiptir. Ayrıca, flash bellekteki denetleyici devresi veri yazılırken verilerin kendisini düzenler, böylece tüm flash diskte "yazma düzeyi" sağlar ve sorunlu bellek parçalarından kaçınır. Daha fazla bilgi için bu konuyla ilgili SuperUser sorularına bakın SSD'de birleştirme çalıştırmam gerekir mi? , USB Flash Sürücüyü birleştirmek kötü mü?

Honeycomb (Android 3.x) ve sonraki sürümlere ek olarak, Android OS varsayılan olarak ekli bir PC'ye dahili dosya sistemine tam erişim vermez, bir USB sürücü olarak monte etmek yerine PC'nin nasıl erişebileceğini kontrol etmek için MTP kullanır ve yalnızca SD kartın normal bir USB sürücü olarak takılmasına izin verilir. Bildiğim kadarıyla bir bilgisayarın MTP üzerinden dolandırmak için dosya sistemine yeterli erişim elde etmesinin bir yolu yoktur.


Tl; dr, flash belleğin çalışma şekli, bir dolandırmanın aslında neredeyse hiçbir şey yapmaması anlamına gelir ve telefonunuzun depolama ömrünü hafifçe azaltmanın hafif bir yan etkisi olabilir.


Cevabınız için çok teşekkürler. Sorunun tamamında ele alındığını hissetmediğim bazı noktalar olduğu için en üstte genel bir yorum yaptım. OVP
puanınız

13

"dönen disk" olmadığından, yalnızca dahili ROM ve SD kart gibi katı bellek olmadığından, depolamak istediğiniz verilerin gerçek konumuna bakılmaksızın, depolamadaki her bir konuma erişim süresi aynıdır, bu nedenle birleştirme gereksizdir.


1
flaş ortam için sıralı okuma / yazma hızları (neredeyse) her zaman rastgele okuma / yazma hızlarından daha yüksektir. Dönen bir disk olmasa da, bitişik bloklara erişmek hala daha hızlıdır. Modern Linux çekirdeği (es3 ile ext3) dosyalar için bitişik depolama alanı ayırmak için çok iş yapar. Yani evet, "dolandırmak" muhtemelen işe yaramaz, ama düşünebileceği sebeplerden ötürü değil. codinghorror.com/blog/2008/06/…
devnul3

1
@ devnul3: Bu yazı telefonlarda bulunan dahili flash bellekle değil USB flash sürücülerle ilgili. Performans hitinin çoğu USB'den geliyor ve flash belleğin kendisinde değil.
MBraedley

@MBraedley İlk olarak, USB'den değil. USB simetriktir (verinin hangi yönde aktığı umurumda değil). Yukarı / aşağı hızlarda görünen eşitsizlik, cihazın kendi eşitsizliğinden gelir, protokolle ilgisi yoktur. İkincisi, temel olarak tüm SSD'lere (dahili SATA ve eSATA) bakarsanız, aynı sorunları görürsünüz (bunlar da NAND flaştır). Üçüncüsü, en azından benim droid inc dahili flash depolama? USB ile bağlı.
devnul3

Cevabınız için teşekkürler, ben de zirveye bir yorum yazdım, TRIM ve yazma amplifikasyonunu merak ettim. Bununla ilgili düşüncelerin var mı?
nwaltham
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.