Google Voice'un yalnızca Google Voice kullanmadığımda metin yönlendirmesini nasıl sağlayabilirim?


9

Google Voice uygulamasında iki seçenekle "Metin mesajları al" seçeneği bulunur:

  • Ayrıca mesajlaşma uygulaması aracılığıyla
  • Yalnızca Google Voice uygulaması aracılığıyla

İlk seçeneği seçersem, Wi-Fi'de olmasam bile metin mesajlarını almaya devam edeceğim. Ben eğer o da normal kısa mesaj olarak gönderecek değilim Kablosuz'dayken para harcıyorsun.

İkinci seçeneği seçersem, Wi-Fi'de değilsem mesajları alamayacağım.

İletileri yalnızca Google Voice uygulaması almadığında normal metne yönlendirmenin bir yolu var mı?

Yanıtlar:


10

Sanırım GV'nin mesajları nasıl ele aldığını yanlış anlıyor olabilirsiniz.

Mesaj Alma:

Birisi GV numaranıza bir SMS gönderdiğinde Google tarafından alınır ve GV gelen kutunuza yerleştirilir - bahsettiğiniz ayar bu işlevi değiştirmez, bu nedenle GV SMS mesajlarınızı yapılandırmayı seçmenin her iki yolu da kullanılabilir olacaktır GV uygulamasında (ve elbette buluttaki GV gelen kutunuz).

Veri bağlantınız yoksa, veri / wifi bağlantınız olur olmaz ve gelen kutunuz senkronize edilir edilmez GV SMS mesajlarını telefonunuza alırsınız. GV uygulamasını ayarlamış olsanız bile Receive text messages > Also via the messaging app, iletileri yalnızca GV gelen kutunuz senkronize edildiğinde alırsınız - yalnızca varsayılan SMS uygulamanızda çoğaltılmış mesajları da alırsınız.

Kafa karıştırıcı bir şekilde, GV gelen kutunuzun kurulumunu, GV numaranızın aldığı mesajların SMS kopyasını operatörünüzün SMS sistemini kullanarak cep telefonunuzun numarasına gönderebilirsiniz. Android telefonunuzda GV uygulamanız varsa ve mesaj almak için veri / wifi kullanmak istiyorsanız bu gerekli değildir. GV gelen kutusu web arayüzünüzde bu ayarı kapatmanızı öneririz: Settings > Phones > [Mobile Phone]daha sonra işareti kaldırın Receive text messages on this phone. Telefonunuzda GV numaranıza gönderilen metinleri, yalnızca veri / wifi kullanarak GV uygulaması aracılığıyla ve operatörünüzün SMS'sini kullanarak varsayılan SMS uygulamanızla almayacaksınız.

Mesaj gönderme:

İlk olarak, daha kolay şeyler:

  • Veri / wifi kullanarak GV numaranızdan kısa mesaj göndermek için, mesaj oluşturmak ve göndermek üzere telefonunuzdaki GV uygulamasını kullandığınızdan emin olun.
  • Operatörünüzün SMS'ini kullanarak cep telefonunuzdan kısa mesaj göndermek için telefonunuzda varsayılan SMS uygulamasını kullandığınızdan emin olun.

Şimdi, daha zor şeyler:

Eğer varsa Receive text messages > Also via the messaging appGV uygulamasında set, size GV uygulaması ve varsayılan SMS uygulaması hem aynı metin mesajları görürsünüz. Receive text messages on this phoneSon sonuç aynı görünse de, bunun GV gelen kutunuzda cep telefonunuz için ayarlanandan biraz farklı bir durum olduğunu lütfen unutmayın . Bu koşul göz önüne alındığında:

  • GV uygulamasını kullanarak cevap verirseniz, veri / wifi üzerinden GV numaranızdan cevap vereceksiniz .
  • Varsayılan SMS uygulamasını kullanarak yanıt verirseniz, GV numaranızdan operatörünüzün SMS'i üzerinden yanıt verirsiniz (bu, GV cep telefonunuza bir SMS kopyası gönderir ve akıllı olmayan bir telefonda yanıtlamış gibi).

Yukarıdaki ayarların ve kullanım senaryolarının bir kombinasyonunun soruna neden olduğundan şüpheleniyorum ve sadece bazı ayarları veya alışkanlıklarınızı (veya her ikisini) değiştirerek aradığınız davranışla sonuçlanacaktır.

EDIT: Karışıklığa yardımcı olmak için hızlı bir akış şeması çizdim:

Google Voice SMS akış şeması


Ah. İstediğim GV web üzerinden telefon uygulaması metni göndermek için, ancak telefon uygulaması onu (hiçbir veri bağlantısı) almazsa, o zaman hücre taşıyıcısı üzerinde SMS yönlendirsin.
endolit

1
Bu tür başarısızlık ayarının mevcut OLMADIĞINDAN ÖNCE; SMS'e yönlendirme açık veya kapalı gibi görünüyor.
Bay Buster

3

Sadece bir not - Kısa bir süre önce GV uygulama ayarının Receive text messages → Via the message appartık orijinal yanıtta açıklandığı gibi mesajı telefonunuzda yerel olarak çoğaltmadığını fark ettim . Bunun yerine, GV Gelen Kutusu ayarını değiştirir Receive text messages on this phone. Bunu şu şekilde doğruladım:

  1. özelliğin web üzerinden etkinleştirilmesi (GV Inbox)
  2. GV App ayarlarında etkinleştirildiğini belirterek
  3. GV App ayarlarından "Google Voice Uygulaması aracılığıyla" seçeneğini belirleme
  4. GV Gelen Kutusu web sayfasını yenilemek ve yönlendirme özelliğine dikkat çekmek artık seçili değil.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.