Android'de birkaç komut satırı komutunu birleştirmek için komut dosyaları (Win .bat dosyalarına benzer) yazabilir miyim?


9

Windows'da, .bat dosyası kullanarak iki komut çalıştırabilirim. Android'de aynı şeyi nasıl başarabilirim

Örneğin:

  1. pcastclient / updateALL'ı arayarak podcastlerimi güncelle

  2. resimlerimin güç senkronizasyonu sugarsync / forceupdate

Yanıtlar:


11

Android'in kabuğu sınırlı miktarda Unix stili kabuk komut dosyasını destekleyecektir . /system/bin/shBununla birlikte, özellikle kullanabileceğiniz bir kabuğu olmalıdır :

  1. Android ile sağlanan kabuk, ciddi şekilde kısıtlanmış bir komut setine sahiptir. Uzaktan bile karmaşık bir şey yapmak istiyorsanız, bir meşgul kutusu yüklemesi (veya başka bir kabuk) gerekir.
  2. Android uygulamaları için herhangi bir komut satırı arabirimi veya ikili dosya sağlamak genellikle oldukça nadirdir. Örneğin Sugarsync'in komut satırından bir senkronizasyon gerçekleştirmenize izin verdiğinden şüpheliyim.

Biraz GUI istiyorsanız, GScript gibi bir şeye bakmak isteyebilirsiniz .


6

Diğer Android uygulamalarını kontrol edebilen ve GUI'lerini bir komut dosyasına benzer şekilde kullanarak birkaç komutu birbirine zincirleyebilen birkaç Android uygulaması vardır, her ikisinin de desteklerini birçok popüler Android uygulamasına ve işlevine genişletmek için eklentileri vardır.

Tasker ve Locale muhtemelen bunların en ünlüsüdür ( bazı karşılaştırmalar için buraya bakın ), ancak bakabileceğiniz benzer (ücretsiz) uygulamalar da vardır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.