Android cihazımı, kök salmadan bilgisayarımdan uzaktan kontrol etmek istiyorum. Mümkün mü?


35

Droid'imi root kullanmadan uzaktan kontrol edebilecek bir şey arıyorum. Açık olmak gerekirse, bilgisayar üzerinde tam kontrol sağlıyorum (monitöre bakın, fare ve klavyeyi giriş için kullanın).

Yanıtlar:


4

İlgili bir soru daha cevaplandığı gibi, Team viewer Samsung telefonları için son zamanlarda app sağladı. Bu uygulamayı yükledikten sonra, telefona uzaktan PC'den erişilebilir. Aşağıdaki kendi sitesinden çekilen ekran görüntüsüdür : görüntü tanımını buraya girin


Bu çok umut verici görünüyor. Maalesef şu anda sahip olduğum Samsung Galaxy Nexus!? Modelinde mevcut değil .
Matt

"Uzaktan kumanda oturumlarını otomatik olarak başlatmak bu cihazda desteklenmiyor. Lütfen bu bağlantıyı desteklenen bir cihazda açın." SGS5'te / Android 6'da
Piskvor

2

Matt, TeamViewer’ı denedin mi? http://www.teamviewer.com/download/mobile.aspx

Kısa bir süre önce mobil cihazlar için bir BETA sürümü yayınladılar. TeamViewer'ı PC dünyasında epeyce kullandım ve çok iyi bir VNC uygulamasıydı, kişisel kullanım için ücretsiz olarak bahsetmiyorum bile.

PC-> Android'in de çalıştığından emin değilim. Ayrıca, Android Market'te bulamıyorsunuz (nedenini anlamadığım için) ve APK'yi sitelerden indirmeniz ve bilinmeyen kaynaklardan yüklemelere izin vermeniz gerekir.


Bunu henüz denemedim, ama ilginç görünüyor. Söyleyebileceğim şey bu soruda yapmak istediğim şeyi yapmaz ama kesinlikle iyi bir VNC uygulaması gibi görünüyor, teşekkürler.
Matt

Team Viewer uygulamasının bir demo sürümünü denedim. Harika çalıştı, ancak tam sürüm için 1400 $ istiyorlar. Benim Mobilier kendi yazılımı köklü olmayan bir sürümü ile çıksa iyi olurdu. Bu uygulamayı sevdim.

Gah! Bu bir VNC uygulaması değildir, çünkü VNC belirli bir protokoldür ve TeamViewer'ın kullandığı şey bu değildir.
Noah,

2

Google Play Store'da Android için VMLite VNC Sunucusunu piyasaya sürdük . Köklü olmayan Android cihazlarda çalışan ilk vnc sunucusudur.


4
VNC Hizmetinize köklü olmayan cihazlarda her başlatışınızda bir kökten yararlanma çalıştırıyor musunuz? "... Bununla birlikte, rootlu olmayan cihazlar için, her açılıştan sonra cihazınızı bir USB kablosu kullanarak bir Windows PC'ye veya Mac'e bağlamanız ve ardından ücretsiz bir masaüstü programı olan VMLite Android App Controller'ı çalıştırmanız gerekir. cihazınızdaki sunucu. .... "
Flow

geçici köklenme yoktur, sistem dosyaları değiştirilmez. Temel olarak, her zaman, uygun izinlerle sunucuyu başlatmak için.
huisinro

7
Hizmeti çalıştırmak veya ilgili cihaz düğümlerindeki izinleri değiştirmek için herhangi bir köklenme yoksa, "VMLite Android App Controller" tarafından tam olarak ne yapılır?
Akış

2
@Flow'un sorduğu şeye cevabın olmaması, bu uygulamanın üzerinde şüphe gölgesi getiriyor. Şahsen, asla yüklemem.
Francisco Alvarado

Sadece bir ADB kabuğuna verilen ekstra izinleri kullanıyor olabilir.
Matthew

0

Teamviewer 'TeamViewer Host' adlı android için bir uygulama yapar. Telefonunuza PC'den bağlanmanıza olanak tanır.


-3

Droid VNC Köklü telefonlar için iş yapıyor gibi görünüyor. Bu, telefonunuzu bilgisayarınız, dizüstü bilgisayar veya Ultra VNC veya WinVNC özellikli başka bir cihaz üzerinden kontrol etmenizi sağlar.


5
... ama bu soru özellikle köksüz telefonlarla ilgili, peki bu nasıl yardımcı oluyor?
eldarerathis
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.