Galaxy Nexus ile harici bir mikrofonu nasıl kullanırım?


31

Galaxy Nexus'umda harici bir mikrofonu nasıl kullanırım ve ne tür ihtiyacım var?

Bir fiş (3.5 mm) kullanması gerekip gerekmediğini biliyorum, ancak tüm fiş konektörleri aynı değil ve alt veya orta veya üst kısmın mikrofon için olup olmadığını bilmiyorum.

Telefonumu bir video konferans için kullanmak istiyorum, ancak çevremde çok fazla gürültü olacak, bu yüzden telefondaki mikrofonun verdiği tüm arka plan gürültüsü olmadan harici bir mikrofona ihtiyacım var.

Gnex’in bir USB mikrofonunu mikro USB bağlantı noktasından tutabileceğini sanmıyorum, yanılıyorsam düzelt.


XDA geliştiricilerindeki bazı insanlar da bu soruya bir çözüm arıyorlar. Ve başka bir google aramasından sonra, yalnızca iPhone hakkında bir şey buldum, ancak aynı krikoyu kullandıklarını sanmıyorum ... Hmmm, daha önce birileri bunu denediyse çok mutlu olur :)
dev0

Yalnız değilsin gibi görünüyor: android.stackexchange.com/questions/19339/…
PT

Evet, aynı zamanda harici bir mikrofondan da bahsediyor, ama bir tabletteki USB üzerinden, Gnex'teki mikro usb'nin bunu desteklediğini sanmıyorum, bu yüzden mikrofon çubuğumu mikrofonla kullanmaktan bahsediyorum ama bilmem gerekiyor kriko üzerindeki alanlardan hangisi mikrofona ait :) :) Yine de teşekkürler, şimdi en azından yalnız olmadığımı biliyorum :)
dev0

Bu, Nexus One için var: dsynflo.blogspot.com.au/2011/01/… - Galaxy Nexus ile aynı kablo bağlantısının olup olmadığından emin değil ve bu Galaxy S'nin topraklı ve mikrofonlu olduğunu söyledi: kvconnection.com /Articles.asp?ID=165 . Her iki durumda da, eğer kola ve son zile bağlanırsa bir Mic çalışacaktır.
naught101

Yanıtlar:


10

Bugün bu konuda bazı ilerlemeler kaydettim. İPhone'da işi yapabilen bir iRig Mic satın alabilirsiniz (ve bununla birlikte android üzerinde de çalışması gerekir). Ancak başka bir harici mikrofon kullanmak istediğim için, adaptörü kendimden farklı adaptörlerden kendim yapmaya karar verdim (bu, iRig Mic ile aynı şeyi yapıyor, ancak 3,5 mm dişi jak çıkışıyla, böylece kablosuz mikrofonumu onunla birlikte kullanabiliyorum)

Danimarka’daki çevrimiçi bir mağazadan parçaları sipariş ettim, ancak tüm internet üzerinden bulabilirsin, sadece ihtiyacın olanı bilmen gerekir :)

İhtiyacınız olan ilk şey, 3,5 mm erkek 4 kutuplu iletken jakı (TRRS) - RCA adaptörü. Bunun gibi RCA için jack Bir kadın jakına veya XLR adaptörüne bir RCA'ya ihtiyacınız var (mikrofonunuzun jakı veya XLR çıkışı varsa) Kadın rca Kadın rca .

Sonra her şeyi birbirine bağlayabilir ve Android telefonunuzda seçtiğiniz mikrofonu kullanabilirsiniz.

(: BTW bazı stok kamera uygulamaları harici mikrofonlar kullanamaz, o zaman sadece bu kamera uygulamasını kullanmak https://market.android.com/details?id=rubberbigpepper.lgCamera&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInJ1YmJlcmJpZ3BlcHBlci5sZ0NhbWVyYSJd )

Bu uygulamayı kullanıyorum ^^ bu kablosuz mikrofon setiyle Mikrofonlarım

Ve ben sadece yarın postadaki son bağdaştırıcıyı bekliyorum ..

Öyleyse yarından itibaren galaksi bağlarım ile kayıt yapabilir ve sesi kablosuz mikrofonla 30 metreye kadar bir mesafeden kaydedebilirim: D

Ve telefonla ve mikrofonla dolaşmam gerekirse, sadece kablolu bir mikrofonu prize takın ve elimde telefon ve mikrofonla dolaşmaya başladım :)

Umarım gelecekte internette bulmak çok zor olan bu bilgileri kullanabilir.


Kabloların bu bağlantılarda ne olduğunu biliyor musun? çünkü o zaman krikonun hangi kutuplarını hangi bileşene (hoparlörler, mikrofonlar) karşılık geldiğini ...
naught101

4

Sadece mikrofon için bir TS konektörü veya mikrofonlu bir kulaklık seti için TRRS gerekir, bu Wikipedia makalesine bakın .

Örneğin, bu TRS - TRRS adaptörünün Galaxy Nexus ile çalışması gerekiyor ve bir mikrofon bulunuyor. Çalışması için kulaklık takmanız gerekip gerekmediğinden emin değilim, ancak kesinlikle takıp kullanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bluetooth'tan bahsetmedin; Ayrıca potansiyel olarak bir Bluetooth kulaklık veya mikrofon kullanabilirsiniz.

Elbette, stok kamera uygulamasının harici mikrofondan ses kaydı yapmaması söz konusu olabilir; bu durumda ayrı bir ses kayıt uygulaması çalıştırmanız veya yalnızca farklı bir video kayıt uygulaması kullanmanız gerekebilir. Bu uygulama bir kulaklıktan ses kaydı yapabiliyor gibi görünüyor; Eminim başkaları da vardır.


Merhaba Matthew .. Belki de yeterince kesin değildim. Bunun gibi bir mikrofon: podconsult.dk/wp-content/uploads/audio_technica-2-1024x1024.jpg Kullanmayı severim ve bundan sonra (3,5 mm jak 2 kutuplu) Galaxy Nexus 4 kutbuna bir bağlayıcıya ihtiyacım var jak bağlantısı. İPhone 4 için bir tane buldum podconsult.dk/wp-content/uploads/KM-IPHONE-MIC-2.jpg ama iPhone 4'ün Galaxy Nexus ile aynı şekilde oluşturulduğundan emin değilim (ikisinin de 4 bağlantısı var) 3,5 mm'lik
krikodaki

Aradığım şey olmasa da, bana cevap verecek tek kişi sendin ve arama için bazı fikirler bana oyun yaptı. Sizden aldığım fikirler olmadan çözümü kendim bulamamıştım. Böylece ödül alırsınız :)
dev0 14:12

@ dev0 Ah, aklında belirli bir mikrofon olduğunu fark etmemiştim. Biraz yardım edebildiğime sevindim :)
Matthew

Evet, soruma yeterince hassas değildim, ama kesinlikle bana yardım ettin .. Cevabınız olmadan fikrimi bulamazdım. Çok teşekkürler :) :) İyi günler :)
dev0

2

Sorunuzu tam olarak cevaplayamıyorum, ancak " ve alt veya orta veya üst kısmı mikrofon için mi bilmiyorum" kısmı, oldukça kolay bir şekilde doğrulayabilirsiniz.

İhtiyacınız olan şey, cihazınızla birlikte verilen bir kafa telefonu ya da çalışan bir mikrofondur (hem mikrofon hem de kulaklık hoparlörü çalışmalıdır), bir 1.5V pil hücresi ve bir çift küçük kablo.

Sadece kulaklığı takın ve pilin negatif terminalini kafa telefonunuzun en düşük terminaline (toprak) bağlayan bir kabloyla pili elinizde tutun. Bataryanın artı terminaline başka bir kablo bağlayın ve kulaklık konektörünün diğer herhangi bir terminalindeki kablonun diğer ucuna dokunun. Kulağınızdan birine pop veya tıs sesi duyabilirsiniz. Hiçbir şey duymuyorsanız, mikrofon olabilir veya devreyi tamamlamadınız. Bu sayede, kafa telefonu konektörünün parçalarını tanımlayabilirsiniz (Sağ, Mikrofon, Sol, Toprak, genel olarak bu sırada, ancak cihazdan cihaza değişir). Gördüğünüze inanmaya hazırsanız, aşağıdaki görüntü açıklanacaktır.


Bundan emin misin? Bulduğum diğer tüm referanslar, birinci halkanın hemen üzerinde ve ikinci halkanın veya manşondaki (genellikle manşonun) mikrofon girişinde kalanları ortaya koyuyor. Kalan kol veya halka topraklanmış.
Edward Falk,

Hayır değilim. Bu yüzden izleyiciye pin bağlantılarını kendileri test ederek sormaya başladım ve cevabında olduğu gibi cümle ile bitti.
Narayanan

1

Bu yazıyı iPhone mikrofonları ve ses girişleri için yazdım , ancak kulaklık jakı olan herhangi bir Android cihazına (TRRS, diğer cevaplarda da belirtildiği gibi) neredeyse eşit olarak uygulanır.

Yapmanız gereken başlıca iki şey şunlardır:

  1. Fiziksel bağlantının çalıştığından emin olun - bu nedenle KVConnection tarafından yapılanlar gibi bir TRRS - TRS adaptörüne ihtiyaç vardır.
  2. Giriş sinyalinin doğru empedansa sahip olduğundan emin olun. İphone için, bu yaklaşık 600Ω. Her Android telefon modelinin hangi modeli kullandığından emin değilsiniz, ancak bu mikrofonun veya ses cihazının seviyesinin telefonunuzdaki girişle aynı olmasını sağlar. Bazı telefonlar, empedans kapalıysa, ses devresini üflemeden korumak için bir güvenlik önlemi olarak sesi tamamen keser.

Fiziksel bağlantıyı yapıp doğru empedansa sahip olduğunuzda, kulaklık ses girişini kullanacak iyi bir ses kayıt uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Bazı fikirler için makaleme bakın.


Some phones will cut off the audio completely if the impedance is way off, as a safeguard against blowing out the audio circuit - Bu bana yardımcı oldu! thnx!
T.Todua,

0

HFP veya A2DP profilli herhangi bir Bluetooth kulaklık gibi çalışan ( Google'da arama ) mevcut Bluetooth-XLR adaptörleri bulunmaktadır . Kalite (özellikle HFP modu subpar olabilir) ve gecikme, kablolu çözümlerden farklı olabilir.

JKAudio böyle bir ürüne sahip: Daptor 3


0

HTC Wildfire cihazımda Phantom gücü olan Irig Pre XLR giriş adaptörünü ve kulaklık çıkışını kullanıyorum. Uçuş modunda iyi çalışıyor. Tapemachine PRO uygulamasını kullanıyorum.


0

Galaxy Tab 2 tabletim için çalışan aynı ürün için Googling'dim. İRig mikrofonunu da buldum, ancak zaten bir mikrofonum olduğundan, bu benim amacım için biraz fazla bir şeydi.

Bu yüzden eBay'de bu "3.5mm 4 Kutuplu Mic Kulaklık adaptörü" için arama yaptım ve bu öğeyi buldum . Sadece 4 $ maliyeti ve standart bir mikrofon kullanmanıza izin verecektir.Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.