Metin düzenleme - imleç konumunu nasıl değiştirebilirim?


10

Yalnızca dokunmatik ekranı kullanarak yazım hatalarını düzenlemekte zorlanıyorum . Şu anda ekrana tam olarak imlecin olmasını istediğim yere dokunmaya çalışıyorum, ama bu çok doğru değil.
İPhone, imleci doğru bir şekilde hareket ettirmenizi sağlayan güzel bir ' büyüteç ' özelliğine sahiptir. Bunu Android'de yapmanın benzer bir yolu var mı?

Yanıtlar:


4

Swype kullanıyorsanız , swype sembolünden SYM tuşuna basarak imleci hareket ettirebilirsiniz. Bu, kolay imleç hareketleri ve metin seçimi yapabileceğiniz bir ekran açar. Ayrıca, bir kelimeye çift dokunarak kelimeleri kolayca düzeltebilirsiniz; bu kelime seçim kutusunu getirecektir.


Swype sembolünden SYM anahtarına geçerek ne demek istediğinizden emin değilim. Swype sembolünün nerede olduğunu biliyorum, ancak SYM anahtarının nerede olduğundan emin değilim. Bunu nasıl yapacağımı anlayamıyorum, ama gerçekten yardımcı olacak!
Matt Casto

@Matt - Swype düğmesi klavyenin sol alt tarafında ve Sym düğmesi yanındadır (sağda). Bu ipucu için teşekkürler, Joe.
ninjaPixel

4

Bunun için hareket topunu veya D-pad'i kullanmak oldukça doğrudur.

Onunla kolayca yukarı, aşağı, sola ve sağa gidebilirsiniz.


Bir Kilometre Taşım var ve genellikle metin yazmak için dokunmatik ekranı kullanıyorum (Swype uygulaması bunu çok hızlı hale getiriyor), böylece ekranı açık kaydırmak zorunda kalmadan hataları düzenlemek istiyorum. Dokunmatik ekranı kullanarak bunu yapmanın güzel bir yolu olup olmadığını mı merak ediyorsunuz?
ninjaPixel

IMHO, bunu D-pad'i veya hareket topunu kullanmadan yapmak için herhangi bir stok yolu yoktur.
keyboardsurfer

1

TouchPal giriş yöntemi, imleç hareketi, kopyalama, kesme, yapıştırma işlevlerini yapmak için ( Swype'a benzer) bir özelliğe sahiptir.

"Düzenle" tuşuna uzun süre basmanız gerekir (kurşun kalem simgesiyle SPACE düğmesinin solunda olanıdır) ve imleç hareketlerini ve düzenleme tuşları klavyesini alırsınız.


0

Evet - bir kelimedeki metne dokunup basılı tutarsanız, genellikle parmağınızın hemen üzerinde parmağınızı sürüklemenizi ve imleç noktasını değiştirmenizi sağlayan küçük bir büyüteç balonu alırsınız.

Genellikle diyorum ki bazen basılı tutmak size "Tümünü Seç", "Kopyala" vb. Seçenekler sunan "Metni Düzenle" menüsünü getirecektir.

Bu olursa, menüden çıkıp tekrar deneyin.


SMS'de bir yazım hatasını düzenlemeyi denemek için kullandığınız tekniği kullanırken her seferinde metin düzenleme menüsünü alıyorum. Benim için çalışmıyor.
Mark Byers
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.