Uygulamalara şeffaf olan SD kart verilerini nasıl güvenli hale getirir / şifrelerim?


21

Bir SD kartın içeriğini korumak için kullanıma hazır seçenekler var mı, böylece SD'ye yazılan uygulamalar tarafından yazılan dosyalar şifrelenir mi? Eğer öyleyse, en iyi seçenek nedir?

Tüm uygulamalar için bir şeyler arıyorum. Köklemeden yapmayı şiddetle tercih ederim.


Samsung galaxy S standart olmayan bir dosya sistemini destekleme özelliğine sahiptir. Bir dosya sistemini şifrelemeyle birlikte kırmak mümkün olmalıdır, ancak büyük olasılıkla çok fazla zaman alır ve bildiğim kadarıyla rafta kullanılamaz.
Barfieldmv

SecretVaultPro doğru yönde yönlendirilebilir. Verilerin kullanıcı tarafından seçilen bir klasöre kaydedildiği uygulamalar tarafından kullanılabilecek şifreli bir dosyayı klasör olarak bağlar. Kullanıcının SD kartta nereye depolayacağını seçemediği uygulama verileri için tüm kartı korumayı tercih ederim.
BrianCooksey

Linux çekirdeği saydam anında şifreleme için dm-crypt alt sistemini kullanır; App2sd'nin dm-crypt kullandığına inanıyorum, bu yüzden en azından Froyo'nun Linux çekirdeği dm-crypt ile gelmeli. Dm-crypt dosya sistemlerini monte etmek için vold'u nasıl yapılandıracağınıza bakmak isteyebilirsiniz.
Yalan Ryan

2
Dondurmalı Sandviç ayarlarında - "Güvenlik" seçeneğine sahiptir -> Güvenlik, ancak bunun SD kartı mı, yoksa sadece telefonun dahili hafızasını içerdiği belli değil.
rjmunro

Yanıtlar:3

Bu konuda tökezleyen herkes için. Motorola, dahili ve sd kartın tam olarak depolanması için bir çözüm sunuyor.

Bağlantı: https://motorola-enterprise.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/57094


Posterin neyin peşinde olduğu gibi. Henüz mevcut değil ancak 2011'in başında olması gerekiyor. Motorola Android cihazlarına özgü olacak.
GAThrawn

İşte bu konuda bulduklarım: android.stackexchange.com/questions/13174/…
galets

Sayfa, artık mevcut olmadığını söylüyor.
Dan Dascalescu

1

Temmuz 2014 itibariyle, SD kart şifrelemesi için aşağıdaki seçenekleri buldum:

  • Boxcryptor - açık kaynak değil; Alman şirketi tarafından geliştirilen; bulut depolama ile senkronizasyonu destekler; arka kapı isteği alıp almadıklarını belirsiz
  • kriptonit - açık kaynak; TrueCrypt birimlerinin takılmasını destekler; Henüz arka kapı talebi yok
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.