Çalıntı bir telefonu uzaktan kumanda etme


9

Telefonum kaybolur veya çalınırsa, telefonumu uzaktan ve kalıcı olarak kullanabilir miyim. Bu şekilde, yalnızca verilerim güvenli değil, aynı zamanda telefonun yeniden satış değeri de sıfırlanıyor.

Teğetsel soru: Lookout veya Prey gibi uygulamalar telefon hırsızları tarafından devre dışı bırakılabilir mi?


1
Teğetsel sorunuzda, Lookout ve Prey, veri bağlantısına veya telefon numarasının mevcut numaraya sahip olduğu telefona güvenir. Bir GSM telefonu için bir hırsız için bu uygulamaları yuvarlak almanın en kolay yolu, "silme" komutunu göndermeden önce SIM kartı çekip takas etmek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır (uygulamadan kurtulmak).
GAThrawn

Yanıtlar:


13

Bir telefonu uzaktan bağlamak kesinlikle mümkündür. Aslında, kullanmak mümkün olabilir Tasker ile birlikte Mobil Odin uzaktan veya benzeri bir kısa mesaj veya bir şeyden sonra kötü firmware yanıp sönen bir Samsung cihazı softbrick. Tabii ki bu cihazların çözülmesi de kolaydır; onları daha kalıcı olarak tuğlalamak için kötü bir önyükleyiciyi flaş etmeniz gerekir. Chainfire, Mobile Odin'in önyükleyicileri flaşlayabildiğini ancak flaşlayamayacağını söyledi, bu yüzden belki de sadece değiştirilebilir.

Uygun donanıma sahipseniz kötü önyükleyiciler bazen düzeltilebilir, ancak herhangi bir küçük hırsızın sahip olacağından şüpheliyim. Çoğu bir softbrick'i de düzeltemez.

Ne yaptığınızı biliyorsanız, herhangi bir uygulama da kolayca devre dışı bırakılabilir.

Önemlisi, bunu yapmazdım. Tek yaptığı, telefonu geri alamayacağınızı (artık izleyemeyeceğinizi) veya geri alırsanız, çalışmayacağını garanti etmektir. Bunun yerine izleme yazılımını yüklemeniz yeterlidir. Uzaktan tuğlalama, bunu bilmeyen bir hırsızı caydırmayacak ve intikam yönünü görürken onları yakalamak kadar iyi değil!


"unbrick kolay" ... ortalama bir kullanıcı veya yanıp sönen / tweaking telefonları olan biri için?
Şans

1
@Chance Ortalama bir kullanıcının Odin'e işaret etmesi durumunda bir softbrick ile hiçbir problemi olmamalı, burada birkaç başarı elde ettik, ancak ortalama bir kullanıcının Odin hakkında bilgi sahibi olmayacağını veya doğru tavsiyeyi istemeyeceğini söylemek muhtemelen adil .
Matthew

6

Bugünden itibaren bu işlevselliğe stok android ve Google uygulamaları aracılığıyla https://www.google.com/android/devicemanager adresinden erişebilirsiniz . Ayarladıktan sonra, tüm verilerinizi cihazdan uzaktan silebilir ve Google haritalarında bulabilirsiniz. Uzaktan kilitleme ve kilit ekranının değiştirilmesi de (yakında) kullanılabilen işlevler olarak listelenir.

Telefonunuzu kaybetmeden önce bunu ayarlamadıysanız, uzaktan silme erişiminizin olmayacağını unutmayın. Google Apps'a telefonunuzdaki konum bilgilerine (GPS ve WiFi konum bilgileri) erişim izni verdiyseniz Google haritalarında görebilirsiniz.


2

Hem Lookout hem de Prey'in bir hırsızın uygulamayı devre dışı bırakmasını zorlaştıracak bir şifre seçeneği olduğuna inanıyorum.

Her ikisi de cihazı silebilir, ancak tamamen devre dışı bırakamaz. Verizon'daysanız, telefon hesabınızdan serbest bırakılmadan başka bir hatta etkinleştirilemez. GSM telefonlarda durum böyle olmadığından eminim - sadece telefona yeni bir sim yapıştırmaları gerekiyor.

Ancak, hem Lookout hem de Prey size telefonunuzun yerini söyleyebilir. Prey'in ayrıca, daha sonra yetkililere aktarabileceğiniz hırsızın kimliğini belirlemenize yardımcı olabilecek ek bilgiler de sağlayabileceğine inanıyorum. Her zaman bilgi üzerinde hareket etmeye meyilli değiller ama her biraz yardımcı oluyorlar.


0

HTC kullanıyorsanız, HTC sens hesabındaki verileri silebilirsiniz. Ancak Tuğla için cihaz, yanıp sönmeye nasıl bağlıdır. CWM Koush yapımcısı herhangi bir PC olmadan uygulama ile ROM köklenme / yanıp tartıştı gibi.

Hangi CWM sürümünün bu özellikleri desteklediğinden emin değilim.


-1

Samsung cihazlarda EFS bölümüne yaz veya içerdiği nv_data dosyalarına bayt üzerine yaz. Bam imei gitti. Ayrıca cihaz Bluetooth Mac bam ikinci radyo kullanılamaz wifi değiştirebilirsiniz ... Yine de emin değilim. Artı tarafta, cihazınızın geri dönmesi gerekiyorsa yalnızca orijinal imei'yi geri yükleme şansınız vardır. Bu bir yedeğiniz varsa. Hırsızın cihaz için yeni bir imei yaratması son derece düşük bir ihtimal. Ayrıca bu prosedür son derece yasa dışıdır ve bunun için anlamların açıklanması kamu forumlarında kaşlarını çatmıştır.


Soru, kayıp telefonunu nasıl "uzaktan" tektirmekti.
ce4
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.