Neden Piyasadaki Otomatik Uygulama Güncellemeleri Çalışmıyor?


10

Kendimi otomatik güncellemeye çalışırken birkaç uygulama gördüğümde ancak "İndiriliyor" derken durdu. Başka bir deyişle, uygulamalar için otomatik güncelleme çalışmıyor ve yalnızca indirme / güncelleme işlemini iptal edip manuel olarak yapıyorum.

Otomatik güncellemelerin çalışmamasının bir nedeni var mı?

Ek olarak, uygulamaların güncellenmesini zamanlamanın veya bir kerede birkaçının güncellenmesinin bir yolu olup olmadığını bilmek iyi olacaktır çünkü uzun bir süre sonra internete eriştikten sonra birçok / çoğu uygulamayı güncellemek sadece sistemi kapatır.


Bunu Android 2.3.4 ile HTC Sensation'da da deneyimleyin ve telefon çıktığından beri yaptık. Sahip olduğumuzdan farklı bir pazar sürümüne sahip diğer Android'lerde çalıştığını gördüm.
Richard Benson

Belki de izinlerle ilgisi var?
Boris_yo

1
Sorunuzun zamanlama yönüyle ilgili olarak şu diğer soruya bakın Otomatik Pazar güncellemeleri için programı ayarlayabilir miyim, örneğin her gece?
GAThrawn

CyanogenMod ve buna sahip değilim. Akıllı telefon aldığımdan beri, asla diğer modlara köklenmedim veya değiştirmedim ve bu güne kadar hala onunla birlikte gelen Android 2.3.3'ü kullanıyorum.
Boris_yo

Yanıtlar:


4

Bu, indirme önbelleği dolu veya neredeyse doluysa ve indirme dahili depolama alanınızı dolduracaksa gerçekleşebilir. Biraz yer açmak için önbelleklerinizi temizlemeyi deneyin (SD Maid bunun için iyi bir ücretsiz uygulamadır) ve indirmelerin tamamlanıp tamamlanmayacağını görün.


1

Bir süredir WiFi bağlantım olmadığında sorunlar gördüm. Market ayarlarında (yalnızca işaretlemediğiniz varsayıyorum) bazı güncellemeler büyük boyut nedeniyle yalnızca Kablosuz olarak işaretlenmiştir.

Market uygulamasıyla ilgili başka tuhaflıklar olabileceğini düşünüyorum. Örneğin, uçak modundaysanız ancak WiFi açıksa, Market çevrimdışı olduğunuzu düşünebilir ve çalışmayı reddedebilir.

Küresel olarak otomatik güncelleme yapma (Market ayarlarında) ile kapalı olma, ancak tek tek uygulamalar için otomatik güncelleme özelliğini etkinleştirme arasında geçiş yapabilir (veya olmayabilir).

BTW Yalnızca güvendiğim ve güncellemeyi kabul etmeden önce güncelleme günlüğünü okumadığımı bildiğim uygulamalar için otomatik güncellemeyi etkinleştiriyorum.


Market v2.3.4
Boris_yo

Telefonunuzun Android 2.3.4 olduğunu mu söylüyorsunuz? Bu ayarları market uygulamasındayken menüye, ardından ayarlara basarak bulabilirsiniz. Ayrıca, 3.4.4 mahallesinde olacak olan "app sürümü" adı verilen ayarlar ekranında market uygulamasının sürümünü göreceksiniz.
ProjectJourneyman

Telefonumda Android 2.3.3 yok ama Polis Pazarı'na geçmeyi deneyeceğim. Bu arada bir şeylerin yanlış olması durumunda önceki sürüme geri dönebilir miyim?
Boris_yo

Market uygulamasının kayıtlı bir kopyası yoksa, eski sürüme geçebileceğinizi düşünmüyorum. Bu muhtemelen ilgilendiğinizden daha fazla çaba.
ProjectJourneyman

Android Market uygulamasını nasıl yedeklerim? İ bulduk tüm sistem / uygulama klasörünün MarketUpdater.apk olduğunu
Boris_yo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.