Google Hesabımı nasıl koruyabilirim?


13

Telefonu kaybetmem durumunda Google hesabımın güvenliği ile çok ilgileniyorum (olduğu gibi: kaybetmek, çalınmasını / çalınmasını vb.). Şu anda telefonumu alan herkes posta, takvim vb. İçin tam erişime sahip olacak gibi görünüyor.

Her senkronize etmeye çalıştığımda manuel olarak senkronize etmekten ve / veya bir şifre istemi almaktan memnuniyet duyarım, ancak bu seçeneği görmüyorum.

Hesabımı nasıl koruyabilirim? Ekran kilidi iyi mi? Baypas etmek ne kadar zor?

Önemli olması durumunda telefon HTC Desire.

Yanıtlar:


13

Postalarınızı her senkronize ettiğinizde veya eriştiğinizde bir şifre girmek yerine - daha sık güvensiz olacaktır, çünkü şifreyi sık sık ve herkese açık olarak girersiniz - iyi bir ekran kilidi (PIN veya Şifre) ve uzaktan silme çözümü düşünün .

Çalınan bir Android cihazında Google hesabı şifrenizi değiştirmek her zaman iyi bir fikirdir. Oleg Ostroumov yorumuna göre, cihaz ~ saat boyunca oturumda kalacak ve daha sonra bir şifre isteyecektir.


Elbette parolayı olabildiğince çabuk değiştirirdim ... ama telefon çalınmış olsaydı, hırsızın telefona sahip olacağı bir zaman olurdu ve onu değiştirmek için bir yolum olmazdı, hatta bunu yapmak için birini bile arayamazdım. benim için. Yerleşik ekran kilidi bunun için yeterince iyi bir koruma mı yoksa kolayca atlanabilir mi?
Konrad Garus

Android'de çeşitli ekran kilitleri vardır. IMHO bir şifre en güvenli olanıdır ve kolayca atlanamaz. Telefonunuz kilitliyken çalınırsa oldukça güvenlisiniz. Google şifrenizi değiştirmek için birini aramam.
Akış

Ayrıca, yeterli sabır ve el feneri ile (kullanıcının yağlı olması ve kilidini açma desenini çok sık değiştirmemesi şartıyla) desenlerini ekrandaki lekelerden çıkarmak oldukça mümkündür. Bir PIN kodu bundan etkilenmez ve girmek de daha hızlıdır :)
Andrey Losev

1
@KonradGarus Hayır, belirli bir sayıda (yaklaşık 20 afaik) yanlış denerseniz ve yanlış tahmin ederseniz donar ve google hesap şifrenizi ister.
Andrey Losev

1
Güncelleme: Telefon ~ saat boyunca oturumda kalır ve ardından şifre ister. Yani şifre değiştirmek gerçekten bir çözüm. Oturumu kapatmak için telefonun fabrika ayarlarına sıfırlanması gerekmiyor iyi haber :) Önceki kafa karıştırıcı yorumumu siliyorum.
Oleg M

12

Flow'un söylediklerine ek olarak, bunun üstün bir çözüm olduğunu düşünüyorum:

Uygulamaya özel şifreler kullanın

Buradaki fikir, Google kimlik bilgilerinize ihtiyaç duyan web tabanlı olmayan herhangi bir uygulama için (Android telefonlar, posta istemcileri, IM istemcileri vb.) Uygulamaya özgü bir şifre oluşturabilmeniz ve bunun yerine bunu kullanmanızdır. şifreniz - bu, üçüncü taraf uygulama geliştiricileri tarafından özel işbirliği gerektirmez. Yayımlanan uygulamaya özel tüm şifreleri izleyebilir ve gerekirse duruma göre iptal edebilirsiniz. Böylece telefonunuz çalınırsa, Google hesabınıza erişimi kolayca iptal edebilirsiniz; saldırgan artık sizin gibi giriş yapamayacaktır. Bazı uygulamaların, geçerli bir Google hesabıyla ilişkilendirilmemiş olsa bile cihazda bulunmaya devam edecek kişi listelerinin ve çevrimdışı e-postaların gerisinde kalabileceğini lütfen unutmayın. Sen'

Bunu Google Hesabı ayarları sayfanızda bulabilirsiniz . Uygulamaları ve siteleri yetkilendirmeye bakın ve oradan alın. Ayrıca , 2 adımlı yetkilendirme ve uygulamaya özel şifreler hakkında bu videoya bakın .

Bu sırada, bilinmeyen bir bilgisayardan / cihazdan giriş yaptığınızda ekstra bir güvenlik katmanı için Android cihazınızı kullanarak 2 adımlı yetkilendirmeyi etkinleştirin.


+1 Gerçekten, 2 adımlı yetkilendirmenin, uygulamaya özel şifreler kullanmaya zorlayacağı için gitmenin yolu olduğunu düşünüyorum
tidbeck
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.