Telefonun köklü olup olmadığını belirlemek mümkün müdür?


10

Diyelim ki, eBay aracılığıyla hala garanti altında olmayan bir "rootsuz" Samsung Galaxy S2 satın aldım:

  • Daha önce (köklü olsun veya olmasın) köklü olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı?
  • Samsung'un bana daha önce kök salmış olup olmadığını söylemesinin bir yolu var mı?

Yanıtlar:


14

Çoğu Samsung Android telefonu ve tableti, Odin veya Heimdal araçlarıyla "stok" yazılımına geri yüklenebilir . Bu, tüm köklenme izlerini veya başka herhangi bir sistem değişikliğini siler ve çoğu durumda cihazın garanti kapsamında servis için üreticinin taşıyıcısına gönderilmesi için yeterlidir. Ancak, Galaxy S2 serisi cihazlarla Samsung, böyle bir aracın kaç kez kullanıldığını takip eden gizli bir "flaş sayacı" tanıttı.

Bir topluluk geliştiricisi aslında bu bilgilerin depolandığı yeri buldu ve sayacı sıfırlamanızı sağlayan bir uygulama oluşturdu. Ne yazık ki uygulama şu anda yalnızca ICS (Android 4.x) üzerinde çalışıyor. Görmek fazla ayrıntı için XDA-Developers forumundaki bu konuya .


USB JIG kullanarak flaş sayacını sıfırlayabilirsiniz. Cevabımı aşağıda görebilirsiniz.
Giorgi

TriangleAway root gerektirir ... Bu yüzden root olduktan sonra sayacı 0'a sıfırlamak için TriangleAway'i kullanabilirim. Şimdi sayaç 1'de değil, telefon köklendirilmediğinden 0'a sıfırlamanın bir yolu yok mu?
Raman

Ah, kendi sorumu cevaplamak için ... hisse senedi bellenimini geri yüklemek sayacı kapatmıyor. Referans: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1820684
Raman

@Raman, Triangle Away'i çalıştırdıktan sonra, SuperSU ile (zincirleme ateşle) kök saldıysanız, SuperSU ve "kökten ayrılma" ayarlarına gidebilirsiniz. SuperSU kendisini ve kullandığı su ikili dosyalarını kaldırabilir.
Ryan Conrad

6

suCihazda genellikle içinde ya /system/xbinda içinde bir ikili olacaktır /system/bin. Kök için gereken minimum ikili budur. SuperUser adlı bir uygulama da olabilir. Bu, uygulamaların Kök Erişimi istemesine izin verir ve size isteği verme veya reddetme olanağı verir.

Samsung, garanti kapsamında onarım için gönderir gibi cihazın köklü olup olmadığını (uzaktan değil) kontrol edebilir, ancak köklü ise garantinizi geçersiz kılacaktır.


1
Çoğu Samsung Android telefon ve tablet, Odin veya Heimdal araçlarıyla "stok" donanım yazılımına geri yüklenebilir. Bu, tüm köklenme izlerini veya diğer sistem değişikliklerini siler ve çoğu durumda cihazı garanti kapsamında servis için göndermek için yeterlidir. Bununla birlikte, SGS2, böyle bir aracın kaç kez kullanıldığını takip eden bir flaş sayacına sahiptir. Daha fazla bilgi için forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114 adresine bakın.
Chahk

1
Ayrıca sadece "root" yaparsanız, genellikle cihazı da kolayca kökten kaldırabilirsiniz. kök izinin cihazdan kaldırılması.
Ryan Conrad

4

Chahk Galaxy S2'de, özel ROM'un kaç kez yanıp söndüğünü sayan bir flaş sayacı var. USB JIG ile sıfırlayabilirsinizAndroid'in her sürümünde çalışan .

USB jig, bir USB cihazıdır.

  • İndirme moduna geçin
  • Sarı üçgeni çıkarın
  • Odin sayacını sıfırla / Özel ikili sayacı sıfırla

Daha ayrıntılı bilgileri USB Jig SSS sayfasında bulabilirsiniz


1
Bize daha fazla ayrıntı verebilir misiniz? Bu sadece jig için bir ebay bağlantısı, jig'i nasıl kullanıyorsunuz, "Galaxy S İndirme Modu" jiginden farklı mı?
GAThrawn

1

Chanks'a eklemek istiyorum, uygulamayı kullanarak sayacı sıfırlasanız (veya sıfırlandıysa bile), ilkinin kaç kez sıfırlandığını sayan başka bir sayaç olabilir. Bu ikinci sayacın var olup olmadığı açık değildir. Varsa, bildiğim kadarıyla, sıfırlamanın bir yolu yoktur.


Bu iddiayı destekleyen bir kaynağınız var mı?
htorque

1 2 3 Sonuncusu muhtemelen en önemlisidir, çünkü ünlü bir geliştiricidir.
varesa

Orada okuyabildiğim tek şey böyle bir sayacın var olabileceğidir .
Mart'ta htorque

Kanıtlandığını sanıyordum, ama aradığımda hiçbir sert kaynak bulamadı. Yani bir tane olmayabilir. Samsung'un onarım için ilk sayaç sıfırlama cihazlarını almadığı hakkında hala hikayeler var. Ama bunlar sadece hikayeler. Kendim
SGS2'ye

Beni yanlış anlamayın, ben bu düşünüyorum olduğunu ilginç ve ilgili bilgiler, ama o kadar sayaç var olduğu teyit edilmiş gibi takdim edilmemelidir. :)
htorque
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.