ClockworkMod kurulum paketini nasıl oluştururum?


10

Tecrübeli bir Linux emektarıyım ve son zamanlarda T-Mobile'dan bir Samsung Galaxy S2 aldım. Çınlayan hatayı hissediyorum, bu yüzden Samsung'un sitesinden kaynak kodunu indirmeyi ve uğraşmaya başlamayı seçtim.

Benim sorunum zaten benim ClockworkMod yüklü var, bu yüzden yeni bir çekirdek flaş odin ve böylece ClockworkMod bozuk istemiyorum, bu yüzden uygun bir ClockworkMod yükleme paketi (genellikle / her zaman bir zip dosyası?) Böylece yeni derlenmiş çekirdekleri test edebilirim.

Şimdiye kadar Google'da yaptığım arama boşa çıktı. ClockworkMod sayfası, belgelerin oldukça kısır görünmektedir. Birisi beni yükleme paketi oluşturma işlemiyle ilgili bazı belgelere yönlendirebilir mi?


1
Odin ile bir çekirdek yanıp söndüğünde CWM?
Matthew,

1
ODIN telefonun ana bootblock yanıp söner gibi göründüğünü anladım, ama orada tamamen kapalı olabilir. Kesinlikle bilmeden denemek istemedim. Anladığım kadarıyla, CWM, uygun çekirdeğe dönecek, ama yine de tamamen temelsiz olabilen orta adam ince bir çekirdekti.
Peter Grace

Yanıtlar:


8

Çekirdek .zip dosyasının gerekli kısmı şuna benzer:

META-INF
  com
    google
      android
        update-binary
        updater-script

Ayrıca, çekirdek zImagedosyasını başka bir yere sahip olmak isteyeceksiniz , en kolayı arşivin kök dizinine sahipseniz.

updater-scriptasgari olarak aşağıdakileri içerir ( zImagekökte olduğu varsayılır ):

assert(package_extract_file("zImage", "/tmp/zImage");
    write_raw_image("/tmp/zImage", "/dev/block/mmcblk0p8");
    delete("/tmp/zImage")
);

İlerleme çubuğunu gösterme, mesaj yazdırma, silme /cachevb. İşlemleri de yapabilirsiniz .

update-binarySGS2 için başka bir çekirdek paketinden almak isteyeceksiniz . Bu XDA gönderisine rastgele bir tane eklenir .

Bu yöntemi SGS Vibrant'ımda Odin paketinden bir çekirdek ve update-binarybaşka bir Vibrant çekirdeği .zip kullanarak test ettim . Öyleydi canlı için - bu doğru disk bölümüne ediyoruz yazma gerçekleştirdiğiniz sürece tamamen güvende olduğunu Not bml17göründüğü SGS2 için, mmcblk0p5(XDA yukarıda bağlantılı dan çekirdeği dayalı) veya mmcblk0p8bir yanıp sönen eğer tüm önyükleme görüntüsü (aşağıdaki yorumlara bakın). Kesinlikle doğrulamak isteyeceksiniz. En kötü ihtimalle çekirdeğiniz çalışmıyor ve bilinen iyi bir tanesini yakıyorsunuz.


Samsung Galaxy S2 (T-Mobile) SGH-T989 için, uygun yönerge (önceden kurduğum bilinen iyi bir romdan toplandı), önyükleme bloğunun p5 yerine / dev / block / mmcblk0p8 içerisine girdiğini gösterir. Emniyet uğruna bunu düzenlemek isteyebilir. Bu yazıya dayalı bir zip yaptım ve bir cazibe gibi çalıştı! Teşekkürler!
Peter Grace

@PeterGrace Ah, önyükleme görüntüsü sadece çekirdekten daha fazlası, bu yüzden farklı.
Matthew,

/ Dev / block / mmcblk0p8 kullanmam gerektiğinden emin olmanın bir yolu var mı? Virgin Mobile Canada'dan bir Galaxy S2 var (aynı bir Bell Canada), bu yüzden T-Mobile'dan değil ve bilinen iyi bir ROM'um yok (CM7 hariç, ancak bir önyükleme görüntüsü yazıyor, bir zImage değil). Virgin Mobile GS2 cihazımın T-Mobile GS2 cihazınızla aynı şekilde çalıştığını varsayabilir miyim yoksa kontrol etmenin bir yolu var mı?
Rognon

@ Rognon mountHangi blokların nerede eşlendiğini görmek için koşmayı deneyebilirsiniz . Aksi takdirde bir ROM bulun.
Matthew

@MatthewRead mountp8 veya p5 göstermiyor. Etrafta dolaşmak, zImage'ın p5'e yazılması gerektiğini gösteriyor ve bu site de forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1691867 . İleti dizisinde belirtilen klasörün içeriğini listelemeye çalıştım, ancak telefonumda mevcut değil ...
Rognon

-1

CWM'yi etkilemeden fastboot kullanabileceğinizi buldum.

sudo /path/to/fastboot boot boot.img

veya

sudo /path/to/fastboot flash:raw boot /path/to/zImage /path/to/ramdisk.img
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.