Pil kullanım ekranlarında sinyal gücü renklerinin anlamı nedir?


Yanıtlar:17

Ayarlar -> Telefon Hakkında -> Batarya Kullanımı bölümüne gidip en üstteki grafiğe dokunduğunuzda alacağınız grafikten bahsettiğinizi farz ediyorum. Orada, cihazımda "Telefon Sinyali" etiketli birçok renk bulunan pil seviyesi grafiğinin altında bir sinyal gücü hattım var.

Pil kullanım grafiği
(tam boy)

Bunun nedeni, sinyal gücünüzün pil ömrünüzü büyük ölçüde etkileyebilmesidir. Yakındaki bir telefon direğinden iyi ve güçlü bir sinyaliniz varsa, telefonunuz anteni düşük güç modunda çalıştırır, kötü, zayıf bir sinyal olduğunda vericisini tam güç moduna çevirir iletişiminizin dışarı çıkmasını sağlayın. Aşırı bir örnek olarak, telefonumu spor merkezimdeki metal dolaplara koymadan önce Uçak Modu'na geçirmeyi unutursam, sık sık yalnızca çeyrek veya daha az pil şarjı için geri geldiğimi biliyorum.

Renklerin ne anlama geldiğiyle ilgili resmi bir referans bulamıyorum, özellik Gingerbread'te tanıtıldı ancak resmi Gingerbread kılavuzu , grafiğe ve o ekranın mevcut olduğunu söylemenin ötesine değiniyor (p. kişisel deneyimlerimden, Red'in kötü / sinyalsiz olduğunu biliyorum, ama yeşilin iyi bir sinyal olması dışında diğer renklerin önemini bilmiyorum.

Bazı internet forum afişleri, gördüğüm gibi göründüğü gibi görünen sinyal gücü grafiği için şu anlamları ifade ediyor:

Kırmızı = Veri sinyali yok (veya hiç sinyal yok)
Gri = Hayır veya çok az (2G / EDGE) veri bağlantısı
Zeytin Yeşili = Hafif veri kullanımıyla 3G / 4G bağlantısı
Parlak Yeşil = 3G / 4G ağır veri kullanımı (ortam akışı, vb.) )
Sarı = Bunun ne anlama geldiğiyle ilgili bir fikir birliği yok, ancak yalnızca çok dar bir şerit olarak göründüğü görülüyor ve genellikle yalnızca bağlantı durumu değişiyor gibi göründüğünde (örn. Veri ağından wifi)

Bu, telefonumda gördüklerime katılıyor gibi gözüküyor, wifi açıkken ve bir erişim noktasına bağlıyken (bu nedenle herhangi bir veri wifi üzerinden ve telefon şebekesinden geçiyor olmalı) sinyal gücünde sadece gri, zeytin veya kırmızı , wifi kapalı iken ben de ek olarak yeşillik olsun.

Android durum çubuğunda normalde yeşil olan, ancak son derece düşük olduğunda sarıya ve ardından kırmızıya dönüştüğünü gösteren bir gösterge de var, ana pil kullanım grafiği, aynı eşiklere benzeyen bu üç rengi izliyor, Kafanın karıştığı gibi görünmüyor.


3g / 4g olduğundan şüpheliyim. 2g ile sınırlı bir cihazda da parlak yeşilim var;)
Izzy

Bunun geç bir cevap olabileceğini biliyorum, ancak gece boyunca "Mobil Veri" yi kapatıyorum, ancak pil kullanımında hala yeşil renk gösteriyor. Bu nasıl oluyor?
R4chi7

@ R4chi7 cevabımı gör . Veri ile ilgisi yok, sadece düz hücre sinyal gücü ile ilgili.
Izzy

0
  • Siyah / şeffaf : Güç kapalı

  • Kırmızı : Telefon bir sinyal bulmaya çalışıyor

  • Sarı : Sinyal gücü 0 (dak)

  • Kirli sarı : Sinyal gücü 1

  • Daha da kirli sarı : Sinyal gücü 2

  • Biraz sarımsı gri : Sinyal gücü 3

  • Yeşil : Sinyal gücü 4 (maks)


3
Kaynak lütfen :)
roxan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.