“USB depolama içeriğini değiştirme / silme” izni gerçekten ne anlama geliyor?


11

modify/delete USB storage contentsİzin gerçekten ne anlama geliyor? Uygulamaya, USB depolama birimimdeki tüm verileri okuma, değiştirme ve yazma erişimi sağlıyor mu? Belki de bu sadece bu verilerin bir alt kümesiyle sınırlıdır (örneğin yalnızca uygulamanın kendisi tarafından yazılan veriler)? Yoksa bu tamamen başka bir şey mi demek?

Yanıtlar:


8

Çeşitli PC platformlarında okuma ve yazma izinleri kavramlarını biliyorsanız, burada olanlarla hemen hemen aynıdır. Uygulamaya, bir SD kart veya cihazınızla birlikte gelen bir depolama alanı olabilecek "harici depolama biriminize" yazma erişimi veriyorsunuz.

Bu izin, uygulamanın SD kartta (veya işletim sisteminin en çok SD kart gibi davrandığı çıkarılamayan depolama alanı) herhangi bir dosyayı oluşturabildiğini, değiştirebildiğini veya silebildiğini gösterir.

Böylece bir dosyayı çevrimiçi olarak indirebilir ve SD kartınıza manuel olarak kaydedebilir.

Kendi görüntü, metin, ses vb .. dosyasını oluşturabilir ve SD kartınıza kaydedebilir.

SD kartınızdaki herhangi bir dosyayı silebilir.

SD'nizde zaten bulunan bir dosyayı bulabilir (uygulama ile hiçbir ilgisi olmayan bir dosya bile) ve üzerinde değişiklik yapabilir.


5

Bu, bir uygulamanın sdcard'ınızın tüm içeriğini okuyabileceği / yazabileceği anlamına gelir. Uygulama bu izne sahip olmasa bile sdcard'ın içeriğinden okuyabilecektir. Değiştirme / yazma izinleri vermek, uygulamanın dosya oluşturmasına, düzenlemesine veya silmesine izin verir.

Zamanın% 99,9'u böylece uygulama sdcard'a veri kaydetme gibi şeyler yapabilir. Örneğin, bu duvar kağıdı uygulamasından görüntüler olabilir veya uygulama sizin için sms mesajlarınızı yedeklemek için kullanılıyorsa veya bir podcast uygulamasının mp3 dosyasını sdcard'a kaydetmesi gerekir.

Son zamanlarda resimlerinize ve cihazdaki diğer verilere erişimi olan ios hakkında bazı "yaygara" oldu. Bu cihazların Telefon olmadığını, telefon görüşmesi yapan bilgisayarlar olduğunu hatırlamanız gerekir. Windows / Linux / OSX üzerine bir uygulama yüklersem, uygulamanın erişebildiğim sistemdeki her dosyaya erişimi olacaktır.

PC'nize yüklemek için bir uygulamaya güvenmiyorsanız, yüklemezsiniz. Telefonunuzla aynı düşünceleri kullanmalısınız, ancak Telefonunuzda PC'nizde daha fazla kişisel bilgileriniz olabileceğini unutmayın.


1
İOS

4
@MartinTapankov Her bilgisayar bunu yapar. Bu bir arka kapı değil, zaten evde. Özellikle sdcards, FAT32 hiçbir güvenlik koruması sunmaz, bu yüzden işletim sisteminin android'te değiştirme / silme iznine sahip olması, en azından uygulamaların sdcard'ı değiştirmelerine izin vermeden önce bunu talep etmelerini gerektirir. diğer işletim sistemlerinden daha fazla.
Ryan Conrad

1

Her uygulamanın belirli bir depolama klasörü vardır. Ancak, Resimler, Müzik ve Zil Sesleri klasörleri gibi bazı klasörler herkese açıktır. Temel olarak, bir uygulama ortak bir klasörden ve kendi klasöründen dosya yazabilir / silebilir.

Daha fazla ayrıntı için bu bağlantıya göz atın: http://developer.android.com/guide/topics/data/data-storage.html#SavingSharedFiles


3
Uygulama harici depolama biriminin herhangi bir yerine yazabilmeli / silebilmelidir . FAT32 herhangi bir dosya izni uygulamaz (ve harici depolama aygıtlarının her zaman kullandığı budur), bu nedenle belirli klasörlere / dosyalara erişimi kısıtlamanın bir yolu yoktur. Uygulamanızın depolama klasörünü kullanmak için iyi bir tasarım, ancak kesinlikle zorunda değilsiniz.
eldarerathis

FAT32'nin izin sistemi olmamasına rağmen, uygulamaların yalnızca dosya sisteminin yetkili bir bölümüne erişebilmesini sağlamak için işletim sistemi (Android / Linux) işletim sisteminin dosya sistemi erişimi etrafında bir sanal alan şim uygulayamaması için hiçbir neden yoktur. Google'ın sistem geliştiricileri için yapması oldukça basit olduğu için böyle bir şey uygulamadığı beni uçuruyor.
Timothy C. Quinn
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.