Mobil veri bağlantı hızında Galaxy Nexus'tan daha iyi performans gösteren kilometre taşı


11

Kısa bir süre önce Motorola Kilometre Taşından Samsung Galaxy Nexus'a geçtim ve mobil veri bağlantılarımın kalitesi, belirgin bir neden olmadan cihazlar arasında önemli ölçüde düşüyor gibi görünüyor. Motorola cihazı 2mbps'ye kadar çıkabilirken, Nexus ~ 150kbps'de mücadele ediyor.

Galaxy Nexus Kilometre taşı

Her *#*#4636#*#*iki cihazdaki menüde belirgin bir fark yok. Galaxy Nexus MenüsüKilometre Taşı Menüsü

Testler, aynı SIM kart kullanılarak 20 dakika arayla yapıldı.

Özetle: Veri bağlantısının çalışmasına çok fazla müdahale edebilecek herhangi bir yapılandırma var mı? Değilse, bir Radyo / Temel Bant sorunu olabilir mi?

Milestone özel bir Rom (ShadowMod 2.3) kullanırken, davranışları Froyo 2.2'de aynı olmasına rağmen, Galaxy Nexus'ta 'stok' Google Rom (yakju) kullanıyorum.


Bu ping çok büyük. Sadece 20 dakika arayla olmasına rağmen ağ sorunlarından şüphelenirim. Onaylamak ve belki de bazı ping veya izleme testleri yapmak için birkaç kez test etmelisiniz.
Matthew

1
Her iki cihazda da daha fazla test yaptık. Ping, 100 ~ 300 arasında değişen Galaxy Nexus'a düştü, ancak hız aynı kaldı. Kilometre Taşında da değişiklik yok.
ememorais

Nexus'un kilidini açtınız mı? Eğer öyleyse yeni bir radyo görüntüsü denemenizi tavsiye ederim. Burada güzel bir liste bulabilirsiniz . Oldukça güvenli bir prosedürdür, ABD radyolarını AB cihazlarına veya herhangi bir sorun olmadan tersine
çevirebilirsiniz

Evet, Bootloader'ınızdaki bilgileri paylaşırsanız, muhtemelen benwh ne söylediğini onaylar.
rm-vanda

Yanıtlar:


4

Bu, sorununuza tam bir cevap olmasa da, Milestone bir HSPA telsizine (14mb / s teorik hız) bağlıyken Galaxy Nexus'un bir HSDPA: 9 telsizine (10.1mb / s teorik hız) bağlı olduğu anlaşılıyor ağa bağlı olarak 21 ile 42 arasında teorik hıza sahip olabilecek HSPA + değil). Ağların teorik kapasiteleri benzer olmakla birlikte, deneyimlenen bant genişliği farkını açıklayabilen farklı radyo kulesi bağlantıları kullanıyor gibi görünmektedir.


HSPA en yaygın olarak HSDPA + HSUPA'yı ifade eder. HSPA + mı demek istediniz?
Matthew

Hayır, teorik olarak 3.6-7.2-9mb / s olan erken HSPA ağlarından bahsediyordum. HSDPA + HSUPA Daha yeni bir revizyon olarak düşünüyorum.
ZnewmaN

1
Fakat HSPA'nın 14 mb / s olduğunu söylediniz.
Matthew

Üzgünüm HSDPA erken ağları demek istedim. HSPA yaygın olarak 14mb / s hıza sahiptir. Daha ileriye bakan HSDPA: 9'un teorik hızı 10.1mb / s'dir.
ZnewmaN

-1

Ekran görüntüsü biri farklı bir radyo bandı kullanıyor - biri kameradan daha popüler.

Bu, daha sıkışık olduğu ve bu nedenle daha düşük hızlara sahip olduğu anlamına gelir.

Bu en olası açıklamadır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.