Hangi uygulamanın bildirim oluşturduğunu belirleme


12

HTC Legend'de Android 2.2 kullanıyorum. Bir sürü uygulama yüklü.

Bugün, mobil operatörü değiştirdikten sonra üst çubukta bir bildirim belirdi. Tıkladığımda, Google'la bağlantımın yanlış olduğunu ve şifreyi istediğini söylüyor.

Ancak, bu bir iletişim kaplaması olduğundan, (yerel bir gibi) güvenebileceğiniz bir uygulama veya bir tür aldatmaca olup olmadığını bilmek için hiçbir anlamı yoktur.

Bu mesajın hangi uygulamadan / hizmetten geldiğini nasıl belirleyeceğimiz konusunda bir fikrin var mı?


Bu olabilir LogCat içinde oluşturulduğu hangi uygulamanın demek.
Bryan Denny

Bir Airpush reklamından sorumlu uygulamayı tespit etmenin güvenilir bir yolu var mı? Airpush değilse, başka bir push tabanlı reklamcılık çerçevesi olabilir.
eldarerathis

Tamam, Android'e yeni bir hata ekledim: code.google.com/p/android/issues/detail?id=26587
Raphael Jolivet

4
Lollipop'ta, uygulamayı tanımlamak için bildirim çubuğu açılanındaki bildirime dokunup basılı tutabilirsiniz. Ancak, Android'in gerçekten eski bir versiyonundasınız, çok zor şanslar.
Huey

Yanıtlar:


4

Bu yöntem Android 2.2'de çalışmaz.

Kitkat Android 4.4.2'de test edildi

Bildirime uzun basın ve öğesini seçin App info. Ayarlar uygulamasına götürecek ve bildirimin geldiği uygulamanın ayrıntılarını gösterecektir.

üzerinde Lollipop

Uzun bir basış size bildirim yerine uygulamanın adını gösterir.


Beni yanlış anlamayın ama yazdığınız şey aşağı yukarı evrensel bir gerçektir. O değil bile, Huey önceki soru üzerine yorum içinden geldi buraya . Bu bir wiki olmalıydı. Aktif bir lütuf olduğu göz önüne alındığında, cevaplamanın doğru yolu (IMO) ilk önce açıklığa kavuşturmaktı, hangi Android için lütuf bir cevap istiyor ve sonra ilgili cevabı gönderiyorlardı. Şu andan itibaren, cevap orijinal soru ile ilgili değildir ve ödül ile de ilgili görünmemektedir.
Firelord

Başlığa bir cevap arayan insanlar için cevap verdim. Birçok kişinin uzun basın bildirimleri yapabileceğini bildiğinden şüpheliyim. Yorum görmedim ben birçok kişi de göremezdim düşünüyorum. :) Umarım başkası Froyo için kesin bir cevap verebilir.
miva2

Aslında, birisi de bir kez benzer bir cevap gönderdi. Bu sayfada, neredeyse sizinkine benzer içeriğe sahip MIUI'yi içeren (hatırlayabildiğim kadarıyla) silinmiş bir cevap var.
Firelord

Bu soru için yararlı olmadığını düşünüyorsanız, onu işaretlemenizi ve indirmenizi öneririm. Topluluğun faydalı olup olmadığına karar vermesine izin verebiliriz. Olduğunu düşünmüştüm.
miva2
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.