Google Play Store’a erişmeye çalışırken “Kimlik doğrulama gerekli”


58

Geçen hafta boyunca, telefonumda Play Store / Market uygulamasını açmaya çalıştığımda, uygulama bir süre düşünüyor ve ardından bu hata mesajını görüntülüyor:

Kimlik doğrulama gerekli. Google Hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

Ancak, telefonda çalışan diğer Google uygulamalarında görüldüğü gibi Google hesabıma giriş yaptım ve Market uygulamasında menüyü açıp "Hesaplar" düğmesini tıklattığımda görüldüğü gibi.

Bunun, son birkaç ay boyunca bu aygıta senkronize edilmiş iki farklı Google hesabımın olması ve yakın zamanda bir tanesini telefondan kaldırmamdan kaynaklanabileceğinden şüpheleniyorum. Başka hiçbir Google uygulamasının bir hesabı kaldırma konusunda herhangi bir sorunu olmamıştır.

Bu sorunu nasıl çözebileceğimi bilen var mı? Uygulamaları pazar web sitesini (şimdi "Google Play") kullanarak hala yükleyebilirim, ancak bu hala büyük bir rahatsızlık. Ayrıca güncellemeleri almayı bıraktığımı düşünüyorum.


Konuşmak için oturum açtınız mı?
roxan

@ roxan "Konuşulan" ın ne olduğunu bilmiyorum. Gmail ve Dokümanlar gibi diğer Google uygulamalarının yanı sıra, neyi kastediyorsanız Google Talk’a giriş yaptım.
Oak

Evet, üzgünüm ben demek istedim :)
roxan

Market, Talk, Google Framework ve potansiyel olarak alakalı görünen herhangi bir şey için verileri temizlemeyi deneyebilirim. Bu işe yaramazsa, bunun gülünç Piyasalardan biri olduğunu söyleyebilirim Fabrika sıfırlanmadan kimse nasıl düzeltileceğini bilmiyor.
Matthew

2
Git Settings -> Applications -> Manage applications -> Allve bir uygulamaya tıkladığında "Verileri temizle" düğmesini göreceksin. Varsa, SD kartta depolananlar dışında uygulama tarafından kullanılan tüm ayarları (ayarlar vb.) Kaldırır.
Matthew

Yanıtlar:


30

Bu benim için çalıştı: System settings > Apps > "All" (tab at top) > Google Play Store

Ardından sırayla düğmelere basın: "Durmaya zorla" ve "Verileri temizle"

Ayarlar'dan çık. Play Store'u başlatın. Sol üst köşedeki tuşuna basarak menü seçeneklerini açın. Doğru hesabın seçildiğini doğrulayın.


1
Bu kesin adımlar hemen benim için çalıştı. Teşekkürler.
MountainX

6

Gittiğim Settings -> Applications -> Manage applications -> Alllistede Market uygulamasını seçti ve orada göründü "Güncellemeleri kaldır" butonuna tıklandığında. Bana pazar uygulamasının eski, ancak çalışan bir versiyonunu verdi . Umarım gelecekte kendini günceller ve düzgün çalışmaya devam eder.

Oraya bakmam için bana ilham verdiği için Matthew'e teşekkürler .


2
Çalışmıyor!
Hamed Rajabi

Güncellemeleri geri almam, telefonu yeniden başlatmamdan sonra tekrar güncellemem gerekiyordu ve bu sorun olan uygulamaya erişmeme izin verdi.
Martin Lyne

5

Tüm hesaplarınızı cihazınızdan kaldırmanız ve yeniden eklemeniz gerekir. Veya, google hesaplarınızı Hesaplar ve eşitleme menüsünden tekrar senkronize edin.

Ayarlar> Hesaplar ve senkronizasyon> Hesabınıza tıklayın ve ardından hesabı kaldırın.

O sırada sahip olduğum tüm hesaplarımı kaldırdım, umarım hesabınız için şifrelerinizi unuttunuz. Bunu yaptıktan sonra cihazı yeniden başlattım.

Cihazım tekrar açıldığında Google Play Store’u tıkladım, oradan hesabımda oturum açmam istendi.


Sorunlu hesabınızı kaldırmanız yeterli. Üzerine tıkladığınızda kaldırmak için bir menü seçeneğiniz vardır.
Adi

2

Bu, Google hesabı şifremi değiştirdiğimde başıma geldi. Basit bir telefon yeniden başlatma benim için hile yaptı. (Android 4.2)


0

Yüklü bir güvenlik duvarı uygulamanız varsa, çok sıkı bir şekilde ayarlanmış olabilir. Devre dışı bırakmayı deneyin (veya kuralları gevşeterek). Bunu yaptıktan sonra, Play Store'u açmaya çalışmak Erişim İstenmesi ile ilgili bir bildirim açtı, (tıklandığında) şifremi tekrar girmemi istedi.


-1

Sanırım bu, Google hesap şifrenizi değiştirdiğinizde gerçekleşir, lütfen benim için yararlı olan adımları izleyin.

  1. Google Play Store simgesine dokunun (dokunun)
  2. Telefonun menü tuşuna (ana tuşun sol tarafındaki tuş) dokunun
  3. Ayarları şeç
  4. Kullanıcı kontrolleri altında "İçerik filtreleme" seçeneğini seçin
  5. Seçiminizi işaretleyin veya tümünü seçin ve
  6. Tamam'ı tıklayın.
  7. O zaman yeni şifrenizi sorabilir
  8. Google şifrenizi girin, ardından Apps (Play Store) uygulamasını açabilirsiniz.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.