Düşük çözünürlüklü kamerayla (3.2mp) Barkod Tarama


11

İki telefonum var, biri 3.2mp kamera, diğeri 8mp kamera var. Her iki telefonda da ' Barkod Tarayıcı ' uygulamasını indirdim, 8mp telefonda çalışıyor, ancak 3.2mp telefonu herhangi bir barkod almıyor.

3.2mp telefonun barkodları taramasını sağlamanın bir yolu var mı?

GÜNCELLEME: 3.2mp kamera qr barkodları seçer

GÜNCELLEME: Aşağıdaki tartışmadan hareketle, telefonun Otomatik Odaklama olmadığı için barkod almıyor gibi görünüyor. Bunu atlatmanın bir yolu var mı?


sorununuzu çözdüğünüz anlaşılıyor.
davidbb

3
Bunun bir odaklanma / ışıklandırma sorunu olduğundan şüpheleniyorum. 1 yıllık telefonum da bazen yetersiz koşullarda bir barkod almakta zorlanıyor. Barkoda olan mesafeyi değiştirmek ve telefonunuzu tutmak yine de yardımcı olacaktır.
Martin Tapankov

QR kodları telefon kameraları için tasarlanmıştır, bu nedenle bu kameralarla çalışması şaşırtıcı değildir. Standart barkodların çalışması için oldukça iyi bir resme ihtiyacınız var. Barkoda çok yaklaşmayı denediniz mi? Kötü aydınlatma da bunu yapabilir.
Ben Brocka

1
Google Goggles'ı da deneyebilirsiniz.
Fıstık

1
Odaklanmak için dokunun kullandığınız uygulamadan çalışır mı? Barkoda dokunulduğunda odaklanılmalıdır
Ben Brocka

Yanıtlar:


3

(Aşağıda 2. düzenlemenizi ele alacağım ...)

Bazı ucuz kamera modülleri otomatik odaklama özelliği içermez, yani sonsuza kadar sabit odaklıdırlar.

Barkod tarayıcıların yakın bir odaklanmaya ihtiyacı vardır ve sonsuz odaklı sabit odak kameralarından kaynaklanan bulanık görüntüleri tarayamaz (veya zorlukla).

Bunun tek yolu, özellikle akıllı telefon kameraları için tasarlanmış bir makro lens takmak olacaktır (ayrıca sabit odak ile çalışır). Bazı örnekleri görmek için akıllı telefon makro merceğini arayın .

Zaten eski bir Sony-Ericsson Xperia X8 ile bir kez denedim ve o zamanlar çalıştı.


4

ÜCRETSİZ çözüm:

ZTE Puanımda kameranın lensi üzerinde bir damla su veya yağ damlası ile başarılı oldum. Kameranın yakınındaki barkodların odaklanmasına neden olur ve güvenilir bir şekilde okurlar. Dışbükey bir yüzey oluşturmak için yeterli, ancak o kadar çok değil.

ZTE Puanının yumuşak bir sırtı var; Parmağımı yağa daldım ve mercek yukarı bakacak şekilde lensin üzerine bir damla yağ koymak için telefonun arkasına dokunun. Sonra telefonu yüzü yukarı gelecek şekilde (mercek aşağı) çevirebilirim ve barkodları tarayabilirim. Kamera merceğinizin dış yüzeyi düz değilse, bu muhtemelen işe yaramaz, ancak ZTE puanımla çalıştı ve çoğu düşük kaliteli (sabit odak) telefonlarla çalışmalıdır.

Bir tarafta açık bir dışbükey, diğer yan plastik parçası üzerinde düz ve yapışkan hile de yapardı; İyi hizmet edecek, ancak onları görmemiş ve denememiş olan yapışan kauçuk ayakları gördüğümü hatırlıyorum.

Her barkod taramak istediğimde bunu yapmaktan yoruldum ve sadece bir makro lens sipariş ettim.

Kodlar odaklanıldığında ekrana sığmazsa, düşüşünüz çok büyüktür; Faydasız.


-1

bildiğim gibi, telefon ve barkod arasındaki mesafeyi ayarladıysanız, otomatik odaklamaya gerek kalmayacak kadar uzak, telefon bunu tanımalı, ancak bazı durumlarda barkod mesafesi belirli bir dikdörtgenden uygulaması, bu yüzden tanınmayacak, bu durumda bu durumda bu durum telefondan diğerine değişecek ve btw geçmişte bu dava vardı ve benim için hiç çalışmadı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.