Google Play “bulut” müziğimi bir aile üyesiyle paylaşabilir miyim?


25

Tüm müziğimizi Google’ın "buluttaki müziğine" yükledim. Android telefonumda oynayabilirim (Droid X). Karımın HTC Incredible cihazında da oynayabilmesini istiyorum).

Buna izin var mı?

Nasıl yaparım?

(Benim için giriş yapmasının bir yolu olur, ancak bu, hesabımdaki her ikimizde de sorunlara neden olabilir gibi görünüyor).

Yanıtlar:


14

Google Play Store üzerinden satın aldığınız veya Google Müzik Yöneticisi uygulamasıyla yüklediğiniz müzikler, uygulama içinde seçtiğiniz Google hesabına bağlı Menu -> Settings -> Google Play account. Birden fazla Google yakınlarının ahize / tablet destekleri birden fazla Google hesapları nedenle, kendi hesap altında ekleyebilir Android cihazlar (cep telefonları, tabletler, Google TV vb) hesapları ekleyebilir (Froyo aka) Android 2.2 ile başlayarak Settings -> Accounts & syncüzerine onların cihazını çaldıktan sonra Çal Müzik uygulamasının ayarları dahilinde hesabı kendiniz için değiştirebilmelisiniz. Müzik daha sonra akış / indirme için cihazlarında mevcut olmalıdır.


6
Bu seçenek aile üyesine / arkadaşına kullanıcının hesabına tam erişim izni vermiyor mu?
Dror

1
@Dror: Evet, ama bunu yapmanın tek yolu bu. Müziği hesaplar arasında paylaşamazsınız.
eldarerathis

12
@Dror Alternatif olarak, özellikle müzik alımları için yeni bir Google hesabı oluşturabilir ve bunu hem eşinize hem de telefonuna ekleyebilirsiniz. Bu şekilde e-posta ve takvimler gibi kişisel eşyalar ayrı kalabilir; müzik (ve belki de kitaplar) paylaşılan hesapta devam edebilir. Müzik veya kitap almadan önce Google Play Store'daki hesapları değiştirmeyi unutmayın.
Chahk

8

Google müzik yükleme aracını kullanarak, herhangi bir Google Play Müzik hesabından da (yalnızca satın alındı, inanıyorum) müzikleri indirebilirsiniz. Daha sonra hesapları değiştirebilir (veya daha iyisi, farklı bir bilgisayar) ve bu müziği farklı bir Google Müzik hesabına yükleyebilirsiniz.

Yükleme aracı otomatik olarak satın alınan şarkıları indirmeyeceğinden, bu bir manuel senkronizasyon işlemi olur.


1
Ayrıca kendi yüklediğiniz müziği ancak en fazla 2 kez AFAIR indirebilirsiniz.
Erik

4
2 indirme limiti yalnızca web istemcisinden indirirseniz geçerlidir, yükleme aracı bu kısıtlamaya sahip değildir. support.google.com/googleplay/bin/…
Brandorf

Bu uygulama lisansa göre ayrılıyor mu?
Ilari Kajaste

Asıl soru, kullanıcının buluta kendi yüklediği müzikten bahsediyordu, belirsizdi, ancak yeni "Otomatik Eşleştirme" özelliğini kullanmak suları biraz daha kirletebilir. Buna "Şüpheli"
diyeceğim

1

@Brandorf - İyi bir fikir var ve bu konuda içine baktı, ama sen olamaz birçok kullanıcı arasında tek bir Google hesabı paylaşmak. Buraya bakınız:

https://support.google.com/a/answer/33330?hl=en

Google Play , abone olduğunuz Streaming Music'i de paylaşmanıza izin veriyor. AFAIK, Google Play'den satın alınmış veya başka bir şekilde satın alınmış bir müziği paylaşamazsınız.


1

Bu cevaplar modası geçmiş görünüyor. Tecrübelerime göre, artık Google Play üyesi olan herhangi biri ile oynatma listelerini paylaşabilirsin. Ancak, benim deneyimlerime göre bu çalma listeleri yalnızca Google Play'den satın alınabilecek şarkılarla çalışır. Cloud'a yüklediğim özel veya koleksiyonerler müziği, çalma listesini herkese açık tutsam bile çalma listesini kırıyor gibi görünüyor. Listeyi görebilirler ancak çalmaya çalıştıklarında hiçbir şey olmuyor.


1

Aynı hesapta oturum açan iki telefon Play Music'te Tamam'ı çalıştırıyor. Burada bu şekilde ayarlanmış. Tek kısıtlama, aynı anda yalnızca birinin oynaması veya kuyrukta izlemesi olabilir. Kuyruğu temizlediğinizde diğer telefon oynamaya başlayabilir.


Bir erişim sınırlaması, Google ev cihazları için de geçerlidir.
Fuhrmanator

0

Ben de aynı konuyu ele aldım. Eşimin ana Google hesabıma tam erişimi olmadan neredeyse 4K şarkılarıma aynı erişime sahip olmasını istiyorum. Unutmayın, google şifrenizi paylaşmanız NO NO. Bir aile üyesi ile bile. Tahmin edebileceğinizden daha fazlasına erişim sağlar. Web geçmişi, çektiğiniz, çektiğiniz veya çektiğiniz her fotoğraf. Web geçmişi, konum geçmişi ve metin, çağrı, GPS ile sizi takip etme, her şeyi uzaktan kumanda etme ve silme, kilitleme veya tamamen silme .... ve bu sadece telefonunuz. Bilgisayar, Tablet, hatta bir arkadaşın bilgisayarında ne yaptığını takip et, dünyanın diğer tarafında olsan bile. Giriş yaptıysanız, düşündüğünüzden daha fazla veri toplanıyor. Bildiğini sansan bile. Ve hepsi erişilebilir. Sizin tarafınızdan Google, e-posta adresinizi ve şifrenizi taşıyan herkes ve şimdi (bir yıldan beri bir fatura geçti) Hükümet. Telefonunuz kapalıyken gizlice izleme, resim çekme, video kaydetme ve ses kaydetme özelliği. Pilleriniz kapalı değilse, mümkün. Sadece e-posta adresinizi bilerek, kişisel olarak sizinle ilgili bilgilere bağlanan bir dizi bilgi başlar. E-posta adreslerini hiç googledin mi? Korkunç. Öyleyse, söylendiği gibi, burada telefonla giriş yapmamalısınız, müziğinize erişmesine izin verin çünkü yukarıda listelenen her şeyi ayıramazsınız. O kadar korkutucu ki, kendi Google Şifremi bilmek bile istemiyorum. LOL. Müzik kitaplığınızı paylaşmanın tek yolu ... burada telefon ile giriş yapmamalı, müziğinize erişmesine izin vermelisiniz, çünkü yukarıda listelenen her şeyi ayrı tutamazsınız. O kadar korkutucu ki, kendi Google Şifremi bilmek bile istemiyorum. LOL. Müzik kitaplığınızı paylaşmanın tek yolu ... burada telefon ile giriş yapmamalı, müziğinize erişmesine izin vermelisiniz, çünkü yukarıda listelenen her şeyi ayrı tutamazsınız. O kadar korkutucu ki, kendi Google Şifremi bilmek bile istemiyorum. LOL. Müzik kitaplığınızı paylaşmanın tek yolu ...

A ... Tüm müzik kütüphanenizi indirin, oturumu kapatın, google müziğine giriş yapın, sonra da bu klasörü yükleyin. Not: Büyük bir dosya olacaktır. Sıkıştırılmış bile. (Dahili HD önerilir) VE müziğinizi yalnızca iki kez indirebilirsiniz. HİÇ. bir şarkı ya da her şey.

B ... Müzik klasörünüzü (bir kere indirildikten) Google Drive'ınıza yükleyin. Bu, diğer Google hesaplarıyla PAYLAŞABİLECEĞİNİZ bir Google Özelliği. Her türlü dosya. Resimler, müzik, belgeler veya yalnızca özel programların açabileceği kapsamlı. Oradan, şarkıları seçip aynı anda çalabilir ya da telefonuna ya da DL / UL'i Play müziğine yükleyebilir.

C ..... Paylaşılan Google hesabı seçeneğini gerçekten beğendim. DL / Up müziğinizi YENİ bir Google hesabına yükleyin ve Müzik, Kitaplar ve E-postalardaki her şeyi paylaşın. Telefonunuzda neleri paylaşmak istediğinizi (senkronize ederek) o hesapla, Fotoğraflar'a erişim vermek ve ne olursa olsun seçebilirsiniz. Yeni hesap için aynı şifreyi kullanmamanızı unutmayın. (Bu bütün noktayı işe yaramaz hale getirir)

D ..... Şu ana kadar yaptığım şey, bilgisayarımla çevrimiçi olarak müzik indirmek, indirmek veya çevrimiçi olarak satın almak ve hepsini MY müziklerime yüklemek, Sabit diskimdeki müzik dosyalarını TUTMAK, böylece sahip olduğum herhangi bir müziği istiyorsa, Sadece onun hesabına giriş yaptım ve hesabıma yüklediğim aynı kaynaktan yükledim.

F it ..... Müziğimi alıyorum ve kendi sunucuma yüklüyorum. Sonra istediğim şeyi müziğimle yapabilirim. Yani, neaaaa (dilini çıkarır)

Kişileriniz, resimleriniz veya belgeleriniz gibi müzikleri paylaşamayacağınızı kokuyor. İnternet büyük sunucular tarafından yönetilmeden önce, web çoğunlukla eşler arasıydı. Bu yüzden, Torrent istemci yazılımını ve hepimizi bir araya getiren endeks arama motorlarını destekliyorum. Long Live korsan Bay ve geliştiricileri. (kim oturup parmaklıklar ardına otururlar, çünkü başkaları çevrimiçi olarak başkalarıyla çevrimiçi paylaşımda bulunurlar) Ve bu çocuklar, telif haklarıyla korunan hiçbir şey yüklemeden veya paylaşmadan, basit bir şekilde paylaşacakları şeyler bulmaya başladılar. Daha fazla bilgi için Google Pirate bay adaleti. Adını her şeye yazamazsın. Ben ödedim, Onun benim ve paylaşmayı seviyorum. "Paylaştığında Adil Ol"


2
Bu cevap oldukça nadirdir ve neredeyse yarısı soru ile alakasızdır. Bazı iyi önerileriniz olması harika ama konuyla kalmaya çalışın. Bu bir soru-cevap sitesidir, forum değil, bu yüzden cevapların odaklanmış ve konuyla ilgili olması gerekiyor.
Dan Hulme,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.