WhatsApp kişisinin simgesi gösterilmiyor


10

Android 2.3.4 (Gingerbread) çalıştıran HTC Sensation cihazımda WhatsApp yüklü. Google Voice, Facebook, LinkedIn, Twitter vb. Gibi sosyal iletişim ile ilgili başka uygulamalara da sahibim. Google Kişilerim için, bu hizmetlerin her birini adres defterimdeki kişilere bağlar.

WhatsApp kullanırken, son mesajların olduğu ekran için kişimin simgelerinden sadece birkaçı görünüyor. Adres defterimdeki kişiyi görüntülediğimde, Google kişilerinden, Facebook'tan veya başka bir sosyal hizmetten bir simgesi (headshot) var.

Neden sadece WhatsApp kişilerimin bazılarında gösterilen simgeler var? Diğer WhatsApp kişileri varsayılan olarak bir Android avatarına ayarlanır. WhatsApp kişi listesini yeniledim ve sorun hala devam ediyor.


1
Son zamanlarda da aynı şeyler olmaya başladı. Aniden tüm ekran simgeleri kayboldu. Ve sadece Whatsapp'ta değil. Ayrıca Viber'de.
Enrique Moreno Çadır

1
Yanılıyor olabilirim, ancak Whatsapp kişilerindeki profil resimleri kullanıcıların kendileri tarafından koyulmuyor mu? Yani, kişiniz Whatsapp profiline bir profil fotoğrafı koymamışsa, varsayılan olarak Android avatarı olurdu. Kesinlikle bana bu şekilde ... görünüyor
Void

1
@VhatsApp kişilerinin mevcut Google Kişileri ile senkronize edilebilmesini önleyin. Bu yüzden ayarlamasalar bile senkronizasyon simgesini kullanabilirler.
05:03 sünger

Peki, benim
whatsapp

Yanıtlar:


1

Belki de irtibat resmi hakkında konuşuyorsunuz. Kişi resmi yalnızca kullanıcı belirtmişse görünür.

Varsayılan olarak kişilerin tüm hesaplarla senkronize edilmesini sağlayabilirsiniz, ancak Profil resimleri uygulamada senkronize edilmez. Her uygulamanın farklı profil resimleri olabilir.

Şunu deneyin: sdcard -> whatsapp -> profiles Pictures->

Burada ne ve kaç fotoğraf olduğunu görmelisiniz. WhatsApp kişi listesinde yalnızca bunlar gösterilecektir.


0

WhatsApp SSS'nin söylediği gibi yapmaya çalışın (çoğunlukla bağlantıda başka bir yol deneyin):

yalnızca "görünür" kişileri değil, tüm kişilerinizi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için:

Kişiler Yardım ekranına gidin: Ana Sohbetler ekranından kalem simgesine> [Menü Düğmesi]> Yardım Aşağı kaydırın ve "Görünmez Kişileri Göster" düğmesine dokunun Görünmez kişileriniz varsa bir onay kutusu görünür. İşaretli olduğundan emin olun.

"Kişiler Yardım ekranına" WhatsApp menüsünden erişilebilir.

Bunu yaptığınızda, görünmez olan temaslarım - onu kullanan ve görselleştirmesini değiştiren kişiler muhtemelen avatar kullanan insanların çoğunu oluşturur - tekrar görünür hale gelir.


0

Basitçe, Telefonunuz Whatsapp için yeterli alan vermiyor. Bu kişi sim kartınızda kayıtlıysa, telefona taşıyın. 2.2'den 2.3.6'ya kadar, otomatik olarak güncellenmeyeceğinden çaresiziz.

bir teknoloji olacak:

gösterilmeyen kişilerin fotoğrafları, fotoğraf etiketi cihazınıza kaydedilmemiş kişilerdir.

Şimdi tüm etiketlerin telefonunuzun kişi listesinde bulunduğundan emin olun. Kişi fotoğrafı yoksa ve Android 3.0'ın (API düzey 11) altındaki herhangi bir şey (herhangi bir uygulama) etiketi TRUE olarak değiştiremezse, Android otomatik olarak ph_tag = FALSE değerini ayarlar.

Bu nedenle, whatsapp herhangi bir kişiye karşı ph_tag = FALSE aldığında, bir profil resmini kaydetmek için kendisine alan ayrılmaz.

Ayrıca, Raw Contact'ın telefon belleğinde değil SIM alanında olması nedeniyle, DP'yi belirli bir kişiye karşı kaydetmek için yer almıyor olabilir.


Güzel fikir - ama nasıl emin olunur? Lütfen bunu "basit son kullanıcı perspektifinden" - şimdi API düzeyleriyle ve bazılarını nerede bulacağınız / ayarlayacağınızla ilgili cevaplayabilir misiniz ph_tag?
Izzy

Basitçe, Telefonunuz Whatsapp için yeterli alan vermiyor. Bu kişi sim kartınızda kayıtlıysa, telefona taşıyın. 2.2'den 2.3.6'ya kadar, otomatik olarak güncellenmeyeceğinden çaresiziz.
Manan Sharma

0

Sorunu buldum. Kaldırılan ve yeniden kurulan Whatsapp sorunu çözdü.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.