Android cihazının dosya sistemine Bluetooth veya Wi-Fi üzerinden erişin


17

USB bağlantı noktası şarj olmaktan başka bir şey için uygun olmayan bir Android cihazının (Nexus S) dosya sistemine kablosuz olarak erişmenin bir yolunu arıyorum. İdeal olarak, telefonu bir USB kablosuyla bir PC'ye bağlayarak sunulan işlevselliğin aynısını istiyorum.

Yanıtlar:


7

Wi-Fi Üzerinden
Küçük bir uygulama SwiFTP FTP Sunucusu kurun . (orijinal bağlantı 'ölü' - 2012-09-22, bunun yerine 'http://ppareit.github.com/swiftp/' adresine bakın) Sadece kullanıcı adını ve şifreyi ayarlayın. StartDüğmesine dokunduktan sonra , cihazınız FTP sunucusu olacak ve uygulama size URL verecektir (cihazın IP ve FTP URL biçimini bilmiyorsanız kullanışlıdır). PC'de, aygıtın dosya sistemine erişmek için herhangi bir FTP istemci yazılımını kullanabilirsiniz. Windows Gezgini de çalışır. Bilgisayarda bir ağ sürücüsü de oluşturabilirsiniz. Örneğin, bunu Windows Gezgini'nin adres çubuğundan ziyaret edebilirsiniz:

ftp://192.168.1.10:2121/

İşte, 192.168.1.10Android cihazın IP'si ve 2121FTP sunucusunun çalıştığı porttur (bağlantı noktasını uygulamada da yapılandırabilirsiniz). Ziyaret ettiğinizde kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Uygulamada belirttiklerinizi girin. Bitti!

Cihaz PC'ye harici Wi-Fi yönlendirici kullanılarak bağlı değilse uygulama size URL vermeyecektir, ancak bu durumda da çalışır. Cihaz Wi-fi Hotspot'u ve Ad-hoc ağına bağlı PC'yi yaptıysanız, cihaz IP'sini kendiniz bulmanız gerekir ( ipconfig /allkomut Windows için iyidir). Cihazın IP'sine sahip olduğunuz sürece gerçekten işe yarıyor (kendim test ettim). Sadece bu IP'yi FTP URL'sinde kullanın ve ziyaret edin.

İlginç Bir Şey: FTP evrensel standart olduğundan, bu yöntem herhangi bir PC, Mac ile çalışacaktır. Samba dosya paylaşımı, AirDroid vb. İçin bu doğru değildir.

Bluetooth
üzerinden Harici uygulamaya gerek yoktur. Bilgisayardaki Bluetooth yazılımı OBEX FTP'yi destekliyorsa, bunu doğrudan yapabilirsiniz. Hisse senedi bluetooth hizmetleriyle ilgili sorun yaşıyorsanız Bluetooth Dosya Aktarımı uygulamasını yükleyin . Hem OBEX FTP'yi hem de OPP'yi destekler. Demek ki, her iki taraf dosya sistemi erişimi yapabilirsiniz: PC'den PC'ye cihazdan cihaza!


1

@miniBill FTP'ye neredeyse benzeyen, ancak uyumluluk sorunları olan FTPS veya FTPES girin. Çoğu ev kullanıcısı için işleri halletmek daha önemlidir ... tam zamanlı güvenlik değil. Bazen, dosya şifreleme vb hassas verileri aktarmak için kullanılabilir (internet olmadan BoxCryptor kullanın).
Android Quesito

Güvenlik bir LAN'da o kadar önemli değildir . Peki ya kamu wifi noktaları?
miniBill

@miniBill Yanıt, her yerde kullanılabilen MobileAP tabanlı bir çözümü de içerir.
Android Quesito

Bu cevaba bağlanan Ortaçağ yazılımı tarafından yapılan "Bluetooth Dosya Transferi" nin bazı ciddi dezavantajları var: Tüm dosya sistemine göz atmama izin vermediğini, varsayılan olarak karar vermesine karar verdiğim sadece bir kısmı buldum, yani tüm SD depolanmış medyaya erişilemedi.
jakebeal

4

Tam olarak "dosya sistemine erişim" değil, ama AirDroid'i deneyebilirsiniz . Gerçekten güzel bir dosya yöneticisi var.


2

Birçok yol var, ADB'yi wifi üzerinden kullanabilir, telefonda bir FTP veya SSH sunucusu çalıştırabilir veya Dropbox'ı kullanabilirsiniz.

Kurulumu en kolay olan Dropbox'tır, ancak hangi dosyaları ve senkronize edebileceğiniz oldukça sınırlıdır. En iyi çözüm, telefona bir FTP / SSH sunucusu kurmak olabilir, ancak bunların ayarlanması zor olabilir.


Bunlardan herhangi birinin Bluetooth üzerinden çalışacağını düşünmüyorum?
kotekzot

2

Samba ile ağ paylaşımı gibi dosyalara erişebilirsiniz. Yine de rootlu bir telefon gerektirdiğini düşünüyorum.

FTP'den daha iyi olmalı ve telefonun kartı aynı şekilde kullanabilmesi için USB'den daha iyi olması gerekir (belirli bir moda ihtiyacınız yoktur)


2

Samba Dosya Paylaşımı wifi üzerinden bağlanmak için harika bir uygulamadır, ancak root gerektirir. Düzenli olarak kendim kullanıyorum. Sadece wifi'yi açın, uygulamayı çalıştırın ve daha sonra PC'nizden SD kartınıza göz atabilirsiniz.


Uygulama nasıl bir hata gerektirir? BTW, uygulama açıklamasını okursanız, gereksinimler altında kök gerektiğini söyleyecektir.
Logolar

Ben de yaptım! Dur. Düzeltildi.
Logolar

Mükemmel, orijinal yorumumu sildim, çünkü şimdi sadece karışıklığa neden olabilir ...
Joe


0

Yalnızca cihazınıza kablosuz olarak ve cihazınızdan kolayca dosya aktarmanın bir yolunu arıyorsanız, cihazın dosya sistemine doğrudan erişmenizi sağlayan bir uygulama yerine, bir dosya senkronizasyon uygulaması kullanmayı düşünebilirsiniz.

Örneğin, telefonunuzdaki belirli dizinleri (müzik, resim, video) PC'nizle senkronize etmek için Senkronizasyon'u kullanırsanız , telefonunuzdaki bir dosyayı kopyalamak veya değiştirmek istediğinizde bunu PC'nizdeki senkronize dizinde güncelleyebilirsiniz. . Gerçek kopyalama işlemi arka planda sessizce gerçekleştiğinden, bu yöntem telefonun dosya sistemine doğrudan erişmekten çok daha hızlıdır. Telefonunuzun o anda çevrimiçi olmasına bile gerek yoktur; Kablosuz ağa tekrar bağlandığınızda otomatik olarak senkronize edilir. Ek bir avantaj olarak, bu çözüm aynı zamanda telefondaki tüm resimlerinizin ve diğer dosyalarınızın yerel bir yedeği olarak da ikiye katlanır.

Bunun olmadığını biliyoruz oldukça İstediğin ama ben benzer bir sorunu vardı çünkü ben yine de belirtmeliyim hissettim ve bu benim için çözüldü neyi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.