Web tabanlı bir hizmetten geçmeden doğrudan veya telefondan faks gönderilsin mi?


26

Web tabanlı bir hizmeti yönlendirmeden doğrudan telefona / telefondan faks göndermek veya almak için bir yol var mı?

E-posta ya da üçüncü taraf bir hizmete girmeden belge görüntüsü göndermem ya da almam gerektiğine dair zamanlar var. Göndermem gereken bir belge için e-posta seçeneği olmayan bir alıcı olabilir (örneğin, belirli bir devlet kurumu) veya başka elden geçmek istemediğim hassas bilgiler içerebilir. App store'u kontrol ettiğimde, bulduğum her şey bir web tabanlı hizmet içeriyor gibiydi (bir tane bile kaçırabilirdim).

Görüntü çekebilen ve telefon görüşmesi yapabilen bir cihazla, bir faks makinesiyle doğrudan iletişim kurabilmek için yeteneklerin doğal bir uzantısı gibi görünüyor.


faks? neden sadece bir e-posta veya yakalanan resmi bir web servisine göndermiyorsunuz?
keyboardsurfer

Bazı durumlarda faks daha güvenli olabilir. İmzaların veya kimlik bilgilerinin e-postadan veya üçüncü bir taraftan geçmesini istemiyorum. (Bir uygulamanın veya SD dosyasının da bir risk olabileceğini biliyorum). Ve bazen alıcı e-posta yapmaz.
BrianCooksey

3
@Keyboard: Bazı kuruluşlar (bankalar, hastaneler ve benzeri) hala yalnızca faks ile çalışmaktadır ve e-posta bir seçenek değildir.
Nathan Fellman

3
Mobil ağ üzerinden faksın gerçekten güvenli olduğundan emin misiniz? Şifrelenmemiş verileri havadan gönderiyorsunuz ve şifrelemeyi herhangi bir değiştirilmemiş faks sistemini kıracağından kullanamıyorsunuz. GSM / 3G sadece orta düzeyde bir güvenlik sunar ve bazı işlem gücüne sahip belirli bir bilgisayar korsanının GSM / 3G'nin ses ve veri iletimini bozması mümkündür. GSM / 3G iletimi, mobil operatörünüz (güvenebileceğiniz veya güvenemeyeceğiniz bir üçüncü taraf) ve alıcının operatörü üzerinden şifrelenmeden geçer, gizlilik / güvenlik konusunda endişeleriniz varsa, PGP gibi bir uçtan uca şifrelemeye ihtiyacınız vardır.
Yalan Ryan

2
E-posta bazı kullanım durumları için bir seçenek değildir, bu nedenle e-posta ile kabul edilebilir risk hedeflerim için önemli değildir. Bir alıcıya faks görüntüsü gönderebilmek, meseledir ve risk konusunda iyiyim ve bir tanesini göndermeme izin veren bir uygulamayı takdir edersem, bir kereden fazla olmuştu.
BrianCooksey

Yanıtlar:


2

Diğerlerinin de belirttiği gibi, bu e-postadan daha güvenli değildir. Ama evet, mümkün. ( Eski bir örnek için http://navasgroup.com/attwireless/fax.htm adresine bakın ). Android telefon ile bunu yapmak için bir uygulama yazdı mı? Bu inanılmaz bir ihtimal değil.


Yukarıdaki gibi - kullanım durumlarım için (sık görülmeyen) daha az güvenli olduğuna ikna olmadım.
BrianCooksey
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.