Google Authenticator uygulaması neden Google Play Store’daki başlığında “modası geçmiş”?


Yanıtlar:


24

Google gibi görünüyor yeni bir paket adı altında (2012 Mart 21 itibariyle) Authenticator'ın yeni bir sürümünü yayımladı: com.google.android.apps.authenticator2.

Eski sürüm: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.authenticator

Yeni sürüm: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.authenticator2

Farklı paket adları, ikisinin de aynı anda yüklenebileceği anlamına gelir, ancak benim tahminime göre Google, eski sürümü Google Play Store'dan kaldıracaktır.

Authenticator 2'yi kaldırmadan Authenticator 2'yi yüklemek, Authenticator 2'nin şu anda yapılandırılmış olan sitelerinizi içe aktarmasına izin verir.

Google’ın imza anahtarını kaybettiğini iddia eden kişilerden birkaç mesaj okudum ve bu nedenle yeni bir paket adı altında yeni bir uygulama yayınlamaları gerekiyor. Bu iddiayı destekleyecek kanıt bulunmadığını vurgulamak istiyorum. İmzalama anahtarlarının uygulama güncellemeleriyle değiştirilemediği ve bu nedenle tamamen yeni bir uygulama / paket adı gerektirdiği doğru olsa da, Google'ın Authenticator'ı diğer uygulamalarla daha sıkı bir şekilde entegre etmek istediği (örneğin, paylaşılan UID'ler, imza izinleri) daha doğru bir açıklama olabilir. (aşağıya bakınız).

İlgilenenler için ek bilgiler:

Google Authenticator'ın eski sürümünde (SHA1 parmak izi 24:BB:24:C0:5E:47:E0:AE:FA:68:A5:8A:76:61:79:D9:B6:13:A6:00:) kullanılan imzalama anahtarı aynı zamanda şunları imzalamak için de kullanılır: Skorbord, Gözlükler, Finans, Google Voice, Müşteri, Transalte, Chrometophone, Earth, Reader ve diğerleri.

Google Authenticator'ın (SHA1 parmak izi:) yeni sürümünde kullanılan imzalama anahtarı 38:91:8A:45:3D:07:19:93:54:F8:B1:9A:F0:5E:C6:56:2C:ED:57:88: Google Haritalar, Google Play Store, Gmail, Google+, Google Chrome ve Google Müzik'i işaretlemek için kullanılır.

Güncelleme: Google, yükseltme işleminin yanı sıra yenilerinden bahseden bir blog yazısı yayınladı.


1
Cevabınız şimdi çevrelediğinden beri silindi.
Dylan Yaga,

2
Verileri içe aktardıktan sonra Authenticator eski sürümünü kaldırmak için bir bağlantı sunar
Jader Dias

Uygulamanın kendi sitesinde açıklamadığı, hali hazırda yapılandırılmış siteleri içe aktarma hakkında bilgi için +1.
Diego Agulló

Aynı anahtarı kullanmadıkları sürece diğer uygulamalardan veri alamayacağınızı düşündüm.
'.

Uygulamalar arasında veri paylaşmanın / içe aktarmanın en yaygın yolu, her iki uygulamada da aynı imzalama anahtarını gerektiren bir UID paylaşmaktır. Bunun için Google’ın yaptığı şey, eski kimlik doğrulayıcı uygulamasında telefondaki herhangi bir uygulama tarafından çağrılabilecek bir "dışa aktarma hizmeti" yazmalarıydı. Servis, arayan uygulamanın doğru imzalama anahtarına ve paket adına sahip olup olmadığını kontrol eder ve ardından hesapların listesini gönderir. Anahtar veya paket adı eski kimlik doğrulayıcının beklediği gibi değilse, verme işlemi tamamlanmaz.
davidbb
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.