Ses gizliliği ayarı ne işe yarıyor?


23

Bugün EVO'mdaki ayarları inceleyerek, "Ses Gizliliği" adlı arama ayarları altında bir seçenek olduğunu fark ettim. Onay kutusunun altındaki açıklama yalnızca "Gelişmiş gizlilik modunu etkinleştir" ifadesini belirtir:

görüntü tanımını buraya girin

Ekran görüntüsü Deck'in ICS ön beta sürümünden alınmıştır, ancak oldukça olumlu olduğumu bildiğim için CM7'de de gördüm. Bu ayarları hem ICS (stok ve CM9) hem de Jelly Bean çalıştıran Verizon Galaxy Nexus'umda gördüm.

Bunu gördüğüm iki telefon da CDMA aygıtlarıydı - Sprint'te HTC EVO ve Verizon Galaxy Nexus. Ne kadar az bilgi bulabildiğim, CDMA'ya özgü olabileceğini gösteriyor gibi görünüyor, ama kesin olarak söyleyemem.

Bu ayar ne yapar? Forumlarda bulduğum bazı teoriler, kulaklık ses seviyesini azaltmayı (böylece diğerleri konuşmanızı duyamıyor, sanırım?) Ve CDMA bağlantısına ekstra şifreleme eklemeyi içeriyordu, ancak kesin bir şey bulamadım.


3
Bu ayar CM7 GSM cihazımda kullanılamaz (Samsung Galaxy S Vibrant). düzenleme: 'Bu sesinizi iletmek için otomatik olarak Kilngon'a çevirir' diyen bir yer buldum '- Bunu yaptığını düşünmek istiyorum ...
Ryan Conrad

Bunu hiçbir zaman cihazlarımda görmedim. CDMA telefonunuz veya GSM telefonunuz var mı?
ce4

@ ce4: Bunu gördüğüm iki telefon CDMA idi. İlk önce bir HTC EVO (Sprint), şimdi bir Galaxy Nexus (Verizon) sahibim.
eldarerathis

Yanıtlar:


11

Bu, CDMA'nın bir özelliğidir (IS-95'te standardize edilmiştir) ve Ses Gizliliği olarak adlandırılır.

Bkz . IS-95 CDMA Ses Gizliliğinin Analizi, M.Zhang, vd. 2000'den itibaren burada ücretsiz indir

Alıntılama (gerçek makale PDF'de s.10'da başlıyor:
Özet . IS-95 CDMA hücresel sisteminin ses mahremiyeti bu yazıda incelenmiştir. aşağı bağlantı trafik kanalındaki iletimi yaklaşık bir saniye dinlemeyi bıraktıktan sonra ses gizliliği maskesi, IS-95 CDMA ses gizliliği, yalnızca şifreli metin saldırıları altında korunmasızdır.

Bu kriptanaliz şimdi 12 yaşında ve o zaman zaten kırılmış olarak kabul edilen programdı . Sadece ayarı devre dışı bırakmak için önermek kolay sanırım .

Android kaynağından bazı bilgileri bir araya getirerek, istediğin şeyin bu olduğundan eminim.

Burada biraz daha şeffaf yapmak için bazı kaynak referanslar:

paketler / uygulamalar / Telefon / res / xml / cdma_call_privacy.xml şunları tanımlar:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<PreferenceScreen xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
    xmlns:settings="http://schemas.android.com/apk/res/com.android.phone"
    android:title="@string/additional_cdma_call_settings">

  <com.android.phone.CdmaVoicePrivacyCheckBoxPreference
    android:key="button_voice_privacy_key"
    android:title="@string/voice_privacy"
    android:persistent="false"
    android:summary="@string/voice_privacy_summary"/>
</PreferenceScreen>

package / apps / Phone / res / values ​​/ strings.xml, şu dizeleri tanımlar:

<string name="voice_privacy">Voice Privacy</string> 
<string name="voice_privacy_summary">Enable enhanced privacy mode</string> 

./hardware/ril/include/telephony/ril.h ayrıca şunları da tanımlar:

typedef struct {
  RIL_CallState  state;
[...]
  char      isVoice;  /* nonzero if this is is a voice call */
  char      isVoicePrivacy;   /* nonzero if CDMA voice privacy mode is active */
[...]
} RIL_Call;

Kayıt için: Ben bu cevabı derledim (en uzun kısmı tüm grepped eşyalarını dahil etmek ve bunlara atıf yapmaktı), Ryan ise yazı gönderirken biraz daha hızlıydı. Cevabını posttan sonraya kadar görmedim. :-)
ce4

5
sorry for the dev stuff- Olma! Sonra ben elbette ki Android kaynak kodu ile cevap destekliyorsa, bunu ! Bir "layman" özeti sunmak, programcı olmayanlar için faydalıdır, ancak yayınlarımın bazılarına bakarsanız, cevapları bulmak için
AOSP'ye

Kaldırıldı. İpucu için teşekkürler! “Cevapları bulmak için AOSP'a giriş yapma”: kesinlikle doğru. Nihai cevapların yattığı yer burasıdır, (TM) bazen emin olmanın tek yolu :-)
ce4

1
Kaynak luke kullanın: P
t0mm13b

8

Ses Gizliliği, CDMA'nın bir parçası olan bir şeydir. Giriş bölümünde biraz bahseden bu makaleyi buldum .

IS-95 CDMA'nın ses gizliliği, uzun kod maskesi aracılığıyla sağlanır. Uzun kod maskesi, herhangi bir kanaldan iletilmez, baz istasyonu ve mobil istasyon tarafından oluşturulur. Uzun kod sırasını kurtarmak için, gizli dinleme cihazı, atime karmaşıklığı O (2 42) ile 42-bit uzun kod maskesini ayrıntılı olarak arayabilir. Bu saldırı uygulanabilir ancak gerçek zamanlı olarak gerçekleşmesi zor. Alternatif olarak, eğer gizlice dinleyen kişi 42 bit düz metin-şifreli metin çifti elde ederse, uzun kod sekansının da geri kazanılabildiği gösterilebilir. ortalama olarak, düz metin mesajının 42 bitini elde etmek oldukça zordur.

Ben de var buldum bir kaç Mesajları sürat sizin kaçak kullanıcı tonla para olmadıkça, gerçekten artık güvenli olmadığını söyledi çalışmalar yaptılar hakkında konuşmak çağrı şifresini harcamak söyledi.

Aslında, CDMA'daki ses gizliliği ek bir ses şifreleme katmanıdır. Sprint bazı bağımsız araştırmalar yaptı (milyonlarca dolarlık bir fiyattan alıntılar duydum) ve Sesli Gizlilik içermeyen CDMA’nın güvenli olduğunu belirledi (bireysel bir telefon görüşmesine girmek için bir milyon dolarlık finansmanınız yoksa) ...

Başka bir deyişle, özelliği kapatın ve endişelenmeyin.


1
"Başka bir deyişle, özelliği kapatın ve endişelenmeyin." - açık bırakmanın dezavantajı nedir?
Erik,

Temelde bozuldu. Dönemi. Araştırmacılar 'bir gizli dinleme cihazının, downlink trafik kanalındaki iletimi yaklaşık bir saniye boyunca dinlemekten sonra sesli gizlilik maskesini kurtarabileceğini göstermiştir.'
ce4

Merak ediyorum, AB’den geldiği gibi, GSM’de neden burası ilk sırada?
t0mm13b

Bu sadece rakip CDMA standardının bir özelliği ve isteğe bağlı olduğu için, birisi de onu androidde bir seçenek haline getirmeyi seçti. Ancak: GSM de temelde bozuldu. Daha fazla bilgi için youtube.com/watch?v=rl5uq7EzVYQ adresini ziyaret edin.
ce4

7

Gönderen My HTC EVO 3D kitabında:

EVO 3D'nizin telefon aramalarınızı şifrelemesini sağlayan sesli gizliliği etkinleştirmek için dokunun. Ses Gizliliğini Etkinleştir

Ses Gizliliği Nedir?

Ses Gizliliğini etkinleştirdiğinizde, EVO 3D'niz aramalarınızı şifrelemeye başlar, böylece hiç kimse onları dinleyemez. ... Telefon aramalarınızı EVO 3d cihazınızla hücre kulesi arasında şifreleyerek, birinin dinlemeyi denemesi durumunda çağrılarınıza ekstra bir koruma katmanı eklersiniz. Bu özelliğin çalışması için, hücresel servis sağlayıcınızın desteklemesi gerekir. aksi takdirde EVO 3D'nizde etkinleştirmek yararsızdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.