Telefonunuzun yenilenmiş olup olmadığını nasıl anlarsınız


24

Bir Android telefonun orijinal mi yoksa yenilenmiş bir ürün mü olduğunu söylemenin bir yolu var mı?


Ambalaj büyük olasılıkla farklı olmaz mıydı?
Simon,

Yanıtlar:


19

Bazı cihazlarda, evet, bir yol var. Hangi cihazlarda çalıştığından emin değilim ama deneyebileceğiniz iki yöntem var. Bunu yapmanın en platform agnostik yolu genellikle şöyledir:

  1. Etkinlikler için kısayollar oluşturmanıza izin veren bir başlatıcı yükleyin. ADW Launcher ve Launcher Pro hem ücretsiz hem de buna izin veriyor.
  2. Ana ekranda boş bir alana uzun basın ve öğesini seçin Shortcut->Activity.
  3. Etkinlikler listesinde aşağıdakilerden birini arayın. Ya:

    A. com.android.hiddenmenuRTN etkinliğini ortaya çıkarmak için genişletebileceğiniz bir paket VEYA B. Basit bir şekilde adlandırılmış bir etkinlik com.android.RTN(Galaxy Nexus, CM9'umda budur).

  4. RTN etkinliğine bir kısayol oluşturun. Birden fazla olanlar arasında bir seçim yapılırsa, "Görünüm" etkinliğini seçin.

  5. RTN'yi kısayoldan başlatın ve listede "Yenilenmiş Durum" girişini arayın. "Evet" yazıyorsa, bu bir yenilemedir. Eğer "Hayır" yazıyorsa, o zaman olmaz (ya da bir nedenden dolayı doğru olarak belirtilmemiştir).

görüntü tanımını buraya girin


Bunu yapmanın daha az taşınabilir (üreticiye bağlı) yolu, tuş takımını açıp çevirici kodunu girmektir; ##786#bu, çevirici kodu destekleniyorsa sizi RTN'ye götürür. Bazı cihazlarda da çalışabilir *#*#786#*#*. Yukarıdaki talimatların tümü bu blog gönderisinden özetlenmiştir .


Güzel, böyle bir şey olduğunu asla tahmin edemezdim.
Matthew

Aslında geçen gün yedek telefonumu aldım ve Yenilenmiş durumum hala söyledi: Hayır, ancak yukarıda gösterilen çağrı geçmişi telefonun kullanıldığını gösterdi. Böylece bunun yenilenmesi olduğunu söyleyebildim. Hepsi hepsi çok yararlı, teşekkürler!
Nick

2
Yukarıdakilerin hiçbiri yenilenmiş durumu bulmama yardımcı olmadı. Launcher Pro'yu kullandım ve hatta "etkinlik" klasöründe bulunan dosyaların çoğunu bile aradım. Sonra çevirmeyi denedim ##786#ve sonra *#*#786#*#*. Her ikisi de işe yaramadı. Telefonun kodunu çalıştırmasını sağlamak için bu farklı numaralardan sonra göndermeyi bile denedim. Kısa numara, numaranın geçersiz bir kod olduğunu belirtti. Uzun sayı geçerli bir sayı olmadığını söyledi. Yeni JB güncellemesiyle AT&T'den Samsung Galaxy S3'e sahibim. Herhangi bir öneriniz memnuniyetle karşıladı!

@Marian: Belirttiğim gibi, bu (ne yazık ki) kusursuz bir yöntem değil. "Etkinlik klasöründe bulunan dosyaları aradım" derken tam olarak ne kastediyorsunuz? Dosya sistemindeki dosyalara bakıyor muydun?
eldarerathis

Fabrika ayarlarına sıfırlama veya ürün yazılımı yeniden başlatıldığında, çağrı sayıları ve çağrı süresi sıfırlaması hakkındaki istatistikler nasıl yapılır?
mnd

-4

Çevirin *#*#4636#*#*. Bir uygulama başlarsa, telefonunuz orijinaldir. Yenilenmiş telefonlarda çalışmaz.


1
Bilginize: bu kod ile başlayan uygulama ayarları uygulaması ve bu kod test faaliyetini açar. Burada ne öneriyorsun?
Firelord

1
Neden yenilenmiş telefonlarda çalışmaz ("yenilenmiş" bir telefonun daha önce kullanılmış bir telefon anlamına geldiğini ve yeniden satış öncesi fabrika
ayarlarına
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.