Her şeyi kaybetmeden telefonumu nasıl sıfırlayabilirim?


Yanıtlar:


5

Fabrika ayarlarına sıfırlarsanız, SD kartınıza dokunulmaz. Resimleriniz, vb. Google hesabınızı kişilerinizi saklamanın varsayılan yolu olarak seçtiyseniz, telefonunuzu ayarladıktan sonra tümü Google'dan yeniden doldurulur.

Ayarları kaydettiğinizden emin olmak istiyorsanız , Google Playstore'dan Titanium Backup'ı indirin ve tam bir yedekleme yapın. Telefonunuzu sıfırladıktan sonra Ti'yi yeniden yükleyin ve ardından geri yükleme işlemini geri yükleyin. Süper basit!


Dikkatli ol! Bazı Stock ROM'lar, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak üzere SDCard'ı silme seçeneği sunacak, eğer durum buysa, işaretlenmediğinden emin olun! :)
t0mm13b

Ve Titanium Backup'ın kök gerektirdiğini unutmayın . Cihazınız köklü değilse ancak Android 4.0 veya daha yeni bir sürümünü çalıştırıyorsa, rootsuz cihazların Tam Yedeklemesine göz atın .
Izzy

3

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak, telefon belleğinizdeki tüm verileri, yani kişileriniz, takvimleriniz, android market'ten indirilen uygulamaları temizler. Fabrika ayarlarına sıfırlama ayarlarda yapılabilir (Navigasyon: Ayarlar -> Gizlilik Ayarları -> Fabrika verilerine sıfırlama)

Veri yedekleme ayarlarda yapılabilir (Navigasyon: Ayarlar -> Gizlilik Ayarları -> Verilerimi yedekle). Yedekleme verileri sıfırlandıktan sonra geri yüklenebilir. Bazı uygulamalar veri yedekleme seçeneği sunar, eğer piyasadan herhangi bir uygulama yüklediyseniz, seçeneği kontrol edin. Veri yedekleme, telefonla birlikte verilen yazılım CD'si kullanılarak da yapılabilir.

Fotoğraflarınız, ses mp3'leriniz ve videolarınız SADECE SD kartta bulunur ve SİLİLMEZ. Ama hafıza kartını çıkarmanız ve ardından sıfırlamaya devam etmeniz daha iyi.


1
Veri yedekleme öneriniz Android'in çoğu sürümünde mevcut değildir.
Logolar

-1

Android telefonunuzu hiçbir şey kaybetmeden sıfırlamanın birkaç yolu vardır. SD kartınızdaki öğelerinizin çoğunu yedekleyin ve hiçbir kişiyi kaybetmemek için telefonunuzu bir Gmail hesabıyla senkronize edin. Bunu yapmak istemiyorsanız, My Backup Pro adlı aynı işi yapabilecek bir uygulama var. Fabrika ayarlarına sıfırlama ile önemli bilgileri kaybetmemenizin nasıl sağlanacağı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz .


-3

Kullanabileceğiniz bir My Backup Pro uygulaması var. Açıklamasından şunları yapmanızı sağlar:

Çevrimiçi güvenli sunucularımıza veya SD kartımıza, Uygulamalar, Fotoğraflar, Müzik, Videolar, Kişiler, Çağrı kaydı, Tarayıcı Yer İmleri, SMS (metin mesajları), MMS (mesaj ekleri), Takvim, Sistem Ayarları, Ana Ekranlar (kısayol konumları dahil), Alarmlar, Sözlük, Müzik Çalma Listeleri, APN'ler ve daha fazlası ...

Bununla ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.