Kayıtlı bir Wi-Fi şifresini nasıl bulabilirim?


Yanıtlar:


13

Telefonumda, kimlik bilgileri içinde saklanır /data/wifi/bcm_supp.conf. Doğrudan telefonunuzda görmek için muhtemelen root'a ihtiyacınız olacak ancak adb pulldosyayı almak için bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz (Android SDK gerektirir).

Yorumlarda belirtildiği gibi, konum ROM'unuza veya cihazınıza bağlı olarak değişebilir (özellikle Wi-Fi yongası; benimki bir Broadcom). Kontrol /data/wifi/, /data/etc/wifi/ve /data/misc/wifi/sen eldarerathis ya da bana önerdiği olanları bulmak yoksa ilgili yapılandırma dosyaları için.


3
Hm, ilginç. ATM ne tür bir telefon kullanıyorsunuz? O dosyaya sahip değilim, ama aramak için bir cevap göndermek üzereydim /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf. Belki WPA Supplicant sadece bir CyanogenMod şey ...
eldarerathis

Dosyanın adı ve konumu aygıta göre değişir, ancak biri ya da diğeri olmalıdır.
Lucas Ramage

9

CyanogenMod cihazlarda ve muhtemelen diğer AOSP ROM'larda, /data/misc/wifi/wpa_supplicant.confdosyayı dosyadan yakalamanız gerekir . Köklü olmayan bir cihazda, bunun mümkün olduğunu sanmıyorum çünkü /dataayarların saklandığı dizinleri okuma izniniz olmayacak (Unchanged)ve ağ yapılandırmasına girerseniz Ayarlar menüsü basitçe görüntülenecektir .

CM7 EVO'mda gördüğüm şey bu (ağ adı ve şifre değiştirildi):

# cd /data/misc/wifi/
# ls
sockets       wpa_supplicant.conf
# more wpa_supplicant.conf
ctrl_interface=eth0
update_config=1

network={
    ssid="SomeWifiNetwork"
    psk="MyPlaintextPassword"
    key_mgmt=WPA-PSK
    priority=1
}
#

Telefonum köklü. Yüklü 'superuser' uygulaması var. Ama nasıl erişildiğini kök ile 'adb kabuk' alabilirim. Denedim '$ adb kabuk kabuğu @ android: / $ su İzin reddedildi 1 | shell @ android: / $ cd / veri kabuğu @ android: / data $ ls opendir başarısız oldu, İzin reddedildi 255 | shell @ android: / data $ su İzin reddedildi 1 | shell @ android: / data $
michael

1
Ah, bu aslında CyanogenMod'daki yeni bir ayar. suKök kabuğu almak için kullanmanız gerekir , ancak önce Settings->Developer Options"Root Access" ayarının ne olduğunu görmek için önce check-in yapın (telefonunuzun ana ayarları). Varsayılan olarak "Yalnızca Uygulamalar" dır. Kabuktan suçalışabilmek için onu "Uygulamalar ve ADB" olarak değiştirmeniz gerekecektir .
eldarerathis

@michael Bunu her zaman adb roottakip ediyorum adb shell.
ott--

2

Android Oreo ve Pie'de (OnePlus 6'da test edilmiştir), /data/misc/wifi/WifiConfigStore.xmlWi-Fi kimlik bilgilerinizi depolayan dosya gibi görünüyor . İyi bir XML çözümleyici bilmiyorum, ancak dosya bir metin düzenleyicide açılabilir ( kök erişimi gerektirir ). Wifi (SSID) adınızla arama yapın ve aşağıdaki satırı içeren satırı bulun:

<string name="SSID">&quot;YOUR_SAVED_SSID;</string>

Aşağıdaki satırlardan biri şifreyi gösterir. "PreSharedKey" olarak anılacaktır. Örnek:

<string name="PreSharedKey">&quot;SAVED_PASSWORD;</string>
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.