Google Takvim web sitesi, takvimimi telefondan eklenen etkinliklere misafir olarak neden gösteriyor?


9

Google takvim uygulamasında garip bir davranış fark ettim. Varsayılan olmayan bir takvime telefonumdan bir etkinlik eklediğimde ve daha sonra bilgisayar tarayıcısında görüntülediğimde, bir misafir olduğunu belirten bir "kişi simgesi" görüyorum. Bu etkinliğe girdiğimde, seçilen takvimin adını misafir olarak görüyorum (teknik olarak kendi misafirim).

Bu, düzeltebileceğim ayarların bir sonucu mu? (Yoksa bu bir hata mı?)

Android 2.3.5 kullanıyorum


1
Aynı benim için, takvim uygulamasındaki hiçbir ayarı değiştirmedim.
Erik

Ne tür bir cihaz, köklü ve özel bir ROM mu kullanıyorsunuz? Bu eski bir sorun olduğundan, cihazı daha yeni bir sürüme güncellediniz mi (ve sorunun devam etmesini / gitmesini) gördünüz mü?
ND Geek

Köklü bir Galaxy S 2 kullanıyorum, güncelleme yapmadım veya hiçbir şey değiştirmedim. Sorun hala açıklandığı gibi hala orada (Bunu tekrar test ettim)
Ramzi Kahil

Yanıtlar:1

Etkinlik oluştururken takvim uygulamasındaki Google profiliniz olduğunu kontrol ettiniz mi? Yani, bir etkinlik oluşturduğunuzda, renk değişikliğinin yanında oradaki postanızın, takviminizin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Bir hesapta (kişisel, iş, okul vb.) Bir grup takvimim var ve her birine ayrı ayrı etkinlik ekleyebilirim .. İşte size ne demek istediğimi göstermek için cihazımdan bir resim: Screenshot_1 Screenshot_2

Aklıma gelen tek şey, umarım faydalı olur!


Benim hesabım, ilk kez doğru yaptığımda sorun yok. Yalnızca bir girişi düzenlediğimde. Bu cevapta ne söylediğini gerçekten anlamadım ... Sence sorun ne? İlgili çözüm nedir?
Ramzi Kahil

@Martin boş verin, düşündüğüm çözüm, ilk kez yaparsanız iyi olduğunu ve sadece bir girişi düzenlediğinizde gerçekleştiğini dikkate almadı. Ben her zaman olduğunu düşünüyorum, ama sadece akıllı telefon / tablet (yani uygulama) ve web iyi. Yani, üzgünüm dostum, bu soruna neden olan hiçbir şey düşünemiyorum ..
Nirgn

0

Muhtemelen telefonunuza eklerken Google hesabınızla senkronize edilen farklı bir hesaba ekliyorsunuzdur. Telefonumun Google'la senkronize edilen kendi "samsung" takvimi olduğunu biliyorum. Bunu yapıp yapamayacağınızı görmek için takviminizin ayarlarına göz atın. Ayrıca, bağlı iki Google hesabınız olmadığını kontrol edin.


1
Olay bu değil. Google hesabımı + telefonuma geçtim ve otomatik olarak senkronizasyona başladı. Ve en başından itibaren doğru takvimi seçersem, bu olmaz.
Remzi Kahil

belki paylaşılan bir takvime bir şeyler eklemeye çalışıyorsunuz? - bunu görmek için çevrimiçi google takviminize gidin ve diğerlerinin takvimleri için sol tarafa bakın
Mark W
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.