Numaralandırılmış MP3'leri Google Play'den düzenlemenin bir yolu var mı?


12

Google Play'den satın alınan müzikler telefonumda etiketsiz, numaralı MP3 dosyaları olarak saklanıyor. Play'in bu MP3 dosyaları hakkında sahip olduğu bilgileri almanın bir yolu var mı, onları yeniden adlandırın ve ID3 etiketini diğer uygulamaların bu dosyaları kolayca kullanabilmesi için ayarlayın?


4
Değeri ne olursa olsun, bir web tarayıcısı veya Music Manager uygulaması aracılığıyla bir PC'ye şarkı indirirseniz uygun şekilde adlandırılır ve etiketlenir (benimki zaten). Google Play Müzik'in "çevrimdışı" özelliğinin önbelleğe alma için gerçek indirmeden daha fazla tasarlandığı izlenimini edindim, bu yüzden dosyaları genel olarak kullanışlı hale getirecek şekilde yapmak için uğraşmadılar.
eldarerathis

Bunu bilmek güzel ve yeterli bir çözüm olurdu, ancak yine de onları doğrudan telefonda düzenleyecek bir uygulamayı tercih ederim.
Myrddin Emrys

Yanıtlar:


4

Resmi Google Play Müzik uygulaması müziği etiketsiz, numaralı MP3 dosyaları olarak indirdiğiniz gibi indirir ve hangi MP3'ün hangisi olduğunu öğrenmek için dahili bir eşleme yöntemi kullanır.

Ancak, uygulama Çevrimdışı Müzik İthalatçı istediğinizi yapmalıdır. Öyle ilk 50 ücretsiz şarkı; 50'den sonra kilidini açmak için 2,49 dolar .

Uygulama sayfalarından bir açıklama:

Neden bu uygulamaya ihtiyacınız var:

Google Play Müzik medyanızı çevrimdışı kullanılabilir hale getirdiğinizde, önbelleğe alınmış müzik dosyalarını cihazınızdaki özel bir klasörde saklarsınız. Android içindeki medya sağlayıcı hizmeti oradaki müziği göremiyor. Olsa bile, dosya adları anlamsızdır ve ID3 etiketi yoktur. Hizmet, şarkı başlığının ne olduğunu, hangi albüme ait olduğunu, hangi parça numarasının olduğunu, hatta sanatçıyı bile bilmiyordu. Dosyalar sadece çiğ müzik. Tüm bu nedenlerden dolayı, bu dosyaları Google Play Müzik oynatıcı dışında başka bir müzik çalarda düzgün çalamazsınız.

Bu uygulama bu anlamsız müzik dosyalarını toplar, uygun ID3 etiketlerini ve resimlerini uygular, dosyaları sdcard üzerindeki / Music klasörünüze taşır ve Medya Sağlayıcısını günceller. İçe aktardığınız tüm müzikler, cihaza kurulmuş herhangi bir müzik çalar tarafından kullanılabilir.


Bu uygulamanın ilk 50 şarkı için ücretsiz olduğunu, ardından kilidini açmak için $ 2.49 olduğunu eklemek istiyorum.
Myrddin Emrys

Bu bilgileri yansıtacak şekilde güncellendi.
Dylan Yaga

Bu uygulama artık kullanılamıyor gibi görünüyor.
Ilari Kajaste
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.