Kindle Fire'ın Mac'e USB'ye taktığınızda otomatik olarak monte edilmesini nasıl önleyebilirsiniz?


9

Kindle Fire'ım var ve şarj etmek için Macime takmayı seviyorum (ve ayrıca biraz geliştirme yapmak için.) İyi çalışıyor, ancak her seferinde bağlantısını kesmek zorunda olmak can sıkıcı bir durum.

USB'ye taktığınızda otomatik olarak takılmasını önlemenin bir yolu var mı?


Bunun sorununuzla ilgili olup olmadığını bilmiyorum ama şuna bakın . Temelde sistemde bu seçeneği sizin için etkinleştiren başka bir uygulama olabilir ...?
Kristopher

Yanıtlar:


1

Telefonunuzu kontrol edin, 'PC'ye Bağlan' adlı bazı ayarları göstermelidir. "Varsayılan bağlantı türü" nü "Yalnızca şarj" olarak değiştirin.


1

Bunu anladım.

Bu, 1. nesil Kindle Fire'ım ve OS X çalıştıran Mac'imle çalışıyor.

İlk olarak, Kindle Fire'ın "KINDLE" birimi olarak monte edildiğine dikkat edin.

İkinci olarak, OS X kurulumunuzda / etc / private / fstab adında dosya sistemi kurulumunu kontrol eden bir dosya olduğunu unutmayın.

Üçüncü olarak, sudo vifsTerminal'deki komutu kullanın veya / etc / private / fstab dosyasını başka bir şekilde düzenleyin ve aşağıdaki satırları ekleyin:

# Kindle Fire
LABEL=KINDLE  none  msdos  rw,noauto

Dördüncü olarak, Kindle Fire'ınızı USB üzerinden takmayı deneyin. Artık otomatik olarak monte edilmemelidir.

Bonus: Bu, taktığınızda otomatik olarak bağlanan herhangi bir Android cihaz için çalışır. Yeni HTC One (Verizon 32GB) cihazım, HTC Sync Manager'ı otomatik olarak bağlar. "CDROM" etiketini kullanır. Yukarıda benzer bir satır ekledim, ancak "KINDLE" yerine "CDROM" yazdım ve şimdi HTC Sync Manager'ı yüklememi istemiyorum. Bu durumda, bu satırları / etc / private / fstab içine ekledim

# HTC One
LABEL=CDROM   none  hfs   rw,noauto

-1

Verileri değiştirmek için yeterli gücü desteklemeyen bazı USB Kabloları vardır, bu yüzden sadece şarj olurlar ve monte edilmezler. Ama onları nasıl bulabileceğini bilmiyorum. Google'ı deneyin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.