Bu Android telefon Android 9.0 veya Android 6.0 mı?


36

Android 9.0 olarak ilan edilen bir XGody Mate 20'yi satın aldım.

Nitekim, eğer Ayarlar -> Telefon Hakkında Android 9.0 raporları:

Android 9.0

Ancak, aygıtı taktığımda, Android Studio Android 6.0 olduğunu bildirdi:

Android 6.0

Ayrıca DevCheck Android Uygulaması, cihazı Android 6.0 olarak da bildirir.

Hangisi olduğunu bulmanın bir yolu var mı? Bunu bir Android 9.0 cihazı olduğu anlayışı ile aldım.


24
Uzman değilim ama telefonun ekranı Android 6.0'ı haykırıyor. DevCheck ve Android stüdyosunun doğru olduğunu hayal ediyorum. Telefonun kendisi ucuz bir Çin kopuşuna benziyor ve balık gibi görünüyor. Kişisel görüşüme göre, ne pahasına olursa olsun kullanmaktan kaçınırdım.
DrZoo

15
onlar sadece 6 ile değişti 9. Çekirdek hala eski sürüm ve güvenlik düzeltme eki düzeyi 2017'dir. Bunun yanında / sistemin adb kabuk izinlerini de kontrol edebilirsiniz. android 9 Sistemi-as-root olmalıdır
alecxs

12
Derlemenin test anahtarı olduğunu yazmayı unutmayın. Gördüğüm saygın herhangi bir hisse senedi ROM'u sürüm anahtarları kullanır. Bu açıkçası gayri meşru bir ROM ve güvenilmemelidir
linuxandria

4
bu sadece değiştirebileceğiniz bir bayrak
alecxs

4
@grawity OEM'den hiçbir resmi anahtar, dm-verity ve benzeri için kullanılan
linuxandria

Yanıtlar:


51

Satıcının bildirimler penceresini de yeniden düzenlemesi durumunda benzer bir sorunla karşılaşması durumunda, yorumlardan bazılarını ek doğrulama için kullanılabilecek bir cevaba dönüştürmek istedim.

Android 9.0 Mart 2018'de piyasaya sürüldü. Güvenlik düzeltme eki düzeyi Mayıs 2017'dir. Bu hiç mantıklı gelmiyor. 15 aylık bir bebek için yapılan aşı kartı, en son yapılan aşılara, doğumundan 10 ay önce verildiğini söylerse, buna güvenebilir misiniz? Güvenlik düzeltme eklerinde 2 yıldan daha eski bir telefonu kullanmamayı gerçekten tavsiye edeceğimi de söylemem.

Çekirdek Sürümü de eşleşmiyor: Android 9.0, çekirdeğin 4.4 sürümünden birine sahip: 4.4, 4.9 veya 4.14. Belirtilen sürüm, 3.18.19, Android 6.0 ile aynı.

Yapı Numarası da endişe nedenidir. MRA58K, Android 6.0 ROM ile ilgilidir ve satıcıların piyasaya sürülen ürünler için test anahtarlarını kullanmaması gerekiyordu.

Genel olarak, bunların tümü endişe nedenidir. Bu cihaz tahrif edilmiş (ya rooted ve build.prop düzeltilmiş ya da tam bir ROM editörlüğüyle), ve bu konuda yetersiz kaldı, çünkü eğer yetkin olsaydı, daha az şüpheli olmaları için yukarıdaki değerleri düzenlediler. . Başka ne değişiklik yaptıklarını bilmenin yolu yok. En iyi ihtimalle seni yanıltmaya çalışıyorlar. En kötüsü seni gözetliyor ve paranı çalıyorlar.

Geri ödeme almanızı rica ediyorum. Bu mümkün değilse, Android'in temiz bir sürümünü yüklemenizi öneririm, böylece kötü amaçlı izinsiz girişler hakkında endişelenmek için daha az nedeniniz olur. Ancak, bu yeterli olmayabilir, çünkü aygıtta yaptığınız herhangi bir şeyi engelleyebilecek donanımda veya yazılımda aygıtta izinsiz giriş olabilir. Cihazı olduğu gibi kullanmanın bir güvenlik riski olmasına rağmen diğerleriyle aynı fikirdeyim.


5
Düşük bütçeli bir telefon, kötü bir şey yaptıklarını varsaymak için hiçbir sebep yok. sadece sürüm numarasını değiştirdiler ve bu muhtemelen üreticinin kendisi tarafından yapıldı. Çin'de yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. normal bir android olarak kullanabilir 6 basit bir değiştirilmiş metinden
korkma

18
@alecxs s / 6.0 / 9.0 /, 1 dışında başka hiçbir değişikliğe sahip olmayan bir hisse senedi Android 6 olsa bile) Android 9 telefon olarak piyasaya sürüldü ve Android 9 telefon ve 2 olduğu anlaşılmasıyla satıldı. Yama sürümü tarihi (zaten düşük maliyetli markalarda sahte olduğu bilinen bir şey olan) 2 yıldan daha uzun bir süre önce, bu güvenlik yamaları söz konusu olduğunda sonsuzdur. 2017'den beri günlük sürücü olarak güvenlik güncellemesi yapmamış bir telefonu kullanmak şahsen rahat olmazdı.
Nzall

2
Teşekkürler. Ucuz bir cihaz, £ 50 (yaklaşık 70 $). Oyun uygulamaları yazıyorum ve uygulamalarımızı android 9.0 cihazlarda test etmek gerekiyordu. Gündelik kullanım için değil, oyunlarımızı profillere ayırmaya / hata ayıklamaya alışacak. Ve evet, satın aldığımda saat dilimi Hong Kong'a ayarlandı. İşlemci iyi, ancak RAM çok yavaş, her şeyi engelliyor.
Steven Haggerty

13
@StevenHaggerty Oyunlarınızı Android 9.0'da test edecekseniz, Android oyuncuları tarafından daha sık kullanılan daha temsili bir telefon almak daha iyidir. Kullanıcı numaralarınızı bilmiyorum, ancak Android oyuncularının genellikle 50 sterlinlik bir bütçe marka telefona sahip olduğundan şüpheliyim. Gerçekten popüler Android oyun cihazlarının genellikle 3-400 USD fiyat etiketinde olduğunu düşünüyorum.
Nzall

8
@Steven Haggerty, telefonunuz Android 6'yı çalıştırdığından beri, Android 9 ile test etmek için tamamen yararsızdır
plocks,

34

Bildirim gölgesini aşağı çekin. Bu gibi görünüyorsa: Android 6.0

Bu android 6.0

Bu gibi görünüyorsa:

Android 9.0

Bu android 9.0


9
Teşekkürler, o zaman android 6.0 gibi görünüyor. Sanırım bu tür bir sonuç verecek tek şey Android hakkında bir tahrifattır, Telefonda bu sonuçları göstermek için yapılır?
Steven Haggerty

3
@StevenHaggerty Kesinlikle mümkün ve muhtemelen çok zor değil. Bu telefonu kullanmaya devam etmeyi planlıyorsanız, başka hangi değişikliklerin yapıldığını bilmediğiniz için cihazınıza işletim sisteminin temiz bir sürümünü yüklerim. Veya para iadesi almayı deneyin.
Qwertie

9
@StevenHaggerty Android 9'un 6 Ağustos 2018'de piyasaya sürüldüğünü ve ekran görüntülerinin telefonunuzun Mayıs 2017'den itibaren güvenlik düzeltme
eklerine sahip

3
@StevenHaggerty root ile ve build.propherkesin Android versiyonunu taklit etmesi mümkün (ref: MIUI forumu )
Andrew T.

4
Android 6 Hatmi aslında, hala desteklenmiyor. Son güvenlik güncellemesi Ağustos 2018'de yayımlandı.
Peter W.

0

bu android pasta değil

Bunu söyleyebilirsin, çünkü altındaki küçük daire O gibi gözüküyor, değil mi?


1
Sadece merak ediyorum, bu nasıl yararsızdır?
lunardog15

4
Oy kullanmadım, ancak Samsung telefonumun (Android Pie / 9 çalıştıran) ilk O gibi biraz kare dolgulu bir çerçevesi var. Bu, çoğu üreticinin istediği gibi Android sürümünün hiçbir temsilcisi değil.
Diş fırçası

1
@toothbrush çoğu Samsung olmayan telefonların neredeyse aynı miktarda kişiselleştirmeye sahip olmadığından bana hatırlattığın için teşekkür ederim
lunardog15
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.