Market uygulaması neden kendi kendine kayboldu ve nasıl geri alabilirim?


9

Market uygulaması kısa süre önce cihazımdan kayboldu. Buna neden olmak için herhangi bir OTA güncellemesi veya başka sistem yükseltmesi yüklemedim. Pazar neden kendi başına kayboldu ve nasıl geri alabilirim?

Yanıtlar:


13

Google resmen Market (ve onunla ilişkili ürün) olarak değiştirildi Google Play onlar, 6 Mart 'ta açıkladı . Google Play, daha önce Google tarafından müzik, film ve uygulamalar gibi daha önce sağlanan tüm içerik dağıtım / satış hizmetlerini kapsar. Bu yeniden markalama nedeniyle, çeşitli Android uygulamaları da yeniden adlandırıldı:

  • Google Müzik artık Google Play Müzik
  • Google Kitaplar artık Google Play Kitaplar
  • Google Filmler / Videolar artık Google Play Filmler
  • Market artık Play Store

En son cesur kaldığım için kendini güncelleyecek, yani Market aniden "ortadan kaybolacak" gibi görünüyor. Gerçekte, uygulama basitçe yeniden adlandırılmıştır, bu nedenle uygulama çekmecenizi açın ve "Market" uygulaması yerine "Play Store" uygulamasını arayın. Simge, Market simgesiyle aynı alışveriş çantasına benzeyecektir, ancak beyaz olacaktır:

resim açıklamasını buraya girin

Diğer üç olacak değil kendi güncellenecek ama her zamanki gibi Play Store'dan içinden güncellenebilir. Play Store uygulamasının işlevselliği ve görsel tasarımı, en son Market uygulaması sürümleriyle (3.4+ veya daha fazla) neredeyse aynıdır. Yine, sadece orijinal Market uygulamasının yeniden adlandırılması / yeniden markalanmasıdır.

Ancak, Market başka bir nedenden ötürü tamamen kaldırıldıysa (Play Store güncellemesiyle ilişkili değil), Android Market'in kaybolduğuna bakmanız gerekebilir ! Nasıl geri alabilirim? Bu ayrıca Market'in nasıl yeniden kurulacağını da tartışıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.