Desteklenmeyen telefonlara Cyanogen Mod'u kurma riski nedir?


18

Cihazım www.cyanogenmod.com/devices web sitesinde desteklenen olarak listelenmiyor . ZTE Skate'im var ve diğer bazı ZTE'ler listeleniyor, ancak benim değil.
Modu Skate'e kurmak mümkün mü ve risk nedir? Telefon listede yoksa, test edilmediği veya modun çalışmayacağı anlamına mı geliyor?

Yanıtlar:


5

Onlar sahip resmi olmayan paten için CyanogenMod sürümünü buradan . Başka bir model için sürüm yüklemeye çalışırsanız ne olacağını bilmiyorum.


1
Sert tuğla dışında!
Firelord

19

Bu, her ihtimalde işe yaramayacağı anlamına gelir. Oyunda birçok faktör var, ancak doğru bir şekilde kurulursa, önyükleme yapmama şansı vardır. Oluşabilecek sorunlar şunları içerir:

  • Donanımınızın muhtemelen uygun sürücüleri olmayacaktır. Sürücüleri diğer aygıtlarla paylaşıyorsa, çalışabilir, ancak aksi takdirde donanımın çeşitli bölümleri işlev göremez.
  • Bölüm düzeni farklı olabilir, bu da bölüm boyutları çok farklıysa yüklemenin kendisinin başarısız olmasına neden olabilir.
  • Başka bir cihazdan gelen çekirdek, cihazınızın işlemcisinde çalışmayabilir.
  • Önyükleme görüntüsü cihazınız için düzgün yapılandırılmamış ve paketlenmemiş olabilir.

Yukarıdakilerin hepsi aynı olmayı başarırsa, sistem önyükleme yapabilir ve çalışabilir, ancak genellikle oldukça olası değildir.


Cihazın işlemcisi ile ilgili olarak, mimariye bağlı değil mi (Windows, Linux gibi)? yani bir ARM cihazı için çalışıyorsa, hepsi için çalışır (ama Intel Atomlar gibi x86 işlemciler için değil)? Veya Android durumunda işlemciler arasında başka farklar var mı?
Vince

1
Aslında farklılıklar olabilir. Sorun, mimarinin kendisiyle daha az ve mobil yongaların sadece bir işlemciden çok daha fazlasını içerdiği gerçeğiyle daha fazladır (bu nedenle "Bir Yongadaki Sistem"). Çeşitli bileşenler farklı sürücülere vb. İhtiyaç duyacaktır, bu da komplikasyonlara neden olabilir. Farklı üreticiler, Intel ve AMD'nin x86 ve benzeri için kendi uzantılarına sahip olmaları gibi, ARM spesifikasyonunun değişen özel uzantılarını da destekleyebilir.
eldareraBu
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.