Yüz Tanıma Kilidini nasıl “eğitirim”?


10

İngiltere HTC Sensation'ımı Android 4.0'a güncelledikten sonra Face Unlock'u denemek istedim. Ancak, kurulum işlemi bana bir sorgu yapmamı sağladı, oldukça iyi çalıştığını söylemek için mutluyum .

Yüz kilidini ayarlarken, yüzünüz ilk kez yakalandıktan ve yedekleme erişiminizi ayarladıktan sonra, aşağıdaki istemi alırsınız:

Bitirdiniz!

Telefonunuzun kilidini açmak için telefona bakın.

İpucu: Yüzünüzü farklı koşullarda yakalayarak yüz eşleştirmeyi iyileştirin

İpucu iyi görünüyor, ancak aslında yüzünüzü farklı koşullarda nasıl yakalayacağınızı söylemiyor! Komut istemine Tamam'ı tıklattıktan sonra güvenlik menüsüne dönersiniz ve yüz kilidini yeniden kurma girişimi önceki ayarlarınızın üzerine yazıyor gibi görünüyor (veya en azından yeni bir ayar yapmanızı istediği gibi yaptığını varsayıyorum) yedek sistem).

Yüz tanımayı geliştirmek için yüzümü nasıl tekrar yakalayabilirim?


1
Hayal kırıklığı sayesinde şimdi yüz tanıma eğitmek için uygulama oluşturduk. Daha fazla test etmek gerekiyor ama zaten fark görüyorum xD Yayınlayacağım önümüzdeki birkaç gün içinde iyi çalışıyor varsayarsak
Rory

Yanıtlar:


7

Adresine gidin Settings -> Security -> Lock screen -> Improve face matching. PIN'inizi onaylamanız ve ardından yüzünüzü tekrar yakalamak için ekrandaki talimatları takip etmeniz gerekir.

Her başarılı yakalamadan sonra Lock screenayarlar menüsüne geri yerleştirilirsiniz , bu yüzden Improve face matchingişlemi istediğiniz kadar tekrarlamak için bölüme girmeye devam edin .


Ne yazık ki böyle bir yolum yok. Ekranı Kilitle yerine yüz eşleştirme seçeneğini geliştirmeyen Ekran kilidim var. Bu daha sonra yüz kilidini yukarıda açıklandığı gibi sıfırlar :(
Rory

"Vanilya" Android 4.0.4 sürümünü çalıştıran Galaxy Nexus'umdaki menü yapısına gidiyorum. HTC, Sense 4 ile tekrar karıştırmak zorunda. Keşke üreticilerin temel işletim sistemi işlevlerini bozarak kendilerini ayırt etmeyi bırakmaları.
Chahk

7

Burada keşfedildiği gibi HTC, ayarlar menüsündeki egzersiz seçeneğinin bağlantısını kaldırmıştır. Ancak, gerçek özellik bozulmadan kalır, bu yüzden erişmek için hızlı bir uygulama oluşturdum.

HTC'nin neden çıkardığını bilmediğimizi, çok iyi bir nedenleri olabileceğini ve karışık olabileceğimi lütfen unutmayın, ancak eğitim özelliğini herhangi bir olumsuz etki olmadan duyumumda başarıyla kullandım ve tanıma çok gelişti.

resim açıklamasını buraya girin

Uygulamayı Google Code'a koydum, indirme bağlantısı burada (cihazlar için CR kodu dahil). Tüm kullanımların MIT Lisansı altında olduğunu lütfen unutmayın - bunun aynı sorunla başkalarına yardımcı olacağını umuyoruz!

Ayrıca, seçenek aşağıdaki android / HTC sürümlerinde menüdeki normal konumuna geri döndürülmüş gibi görünüyor:

Android 4.0.3
HTC Sense 3.6
Software number 3.33.401.53

Ayarlar -> Telefon Hakkında -> Yazılım Bilgileri bölümünde görüntülenebilir


Ne kadar çok eğitirseniz, kandırmak o kadar kolay olur. İlk kez eğittiğinizde, belki de kelimenin tam anlamıyla oldukça sıkı bir karşılaştırma yapıyor, ancak şimdi yes that's a matchgözlerinizde, burnunuzda, saçlarınızda vb.

Bu kötü bir algoritma olurdu ve Google'dan daha iyisini beklerdim. Ne kadar çok antrenman yaparsanız, yüzünüzü o kadar iyi tanır (her zaman kendi yüzünüzü kullandığınızı varsayarsak), bu nedenle iyi uygulandığında hem yanlış negatif hem de yanlış pozitif şansı azalmalıdır.
Prateek

0

Bir hipotez şudur:

Yüz kilidini otomatik olarak öğrenir. Her kilidini başarıyla açtığınızda, işlev yüz görüntünüzün yeni bir varyasyonunu öğrenir. Bu nedenle "Yüz eşleştirmeyi geliştir" işlevine gerek yoktur. Sadece kilidini açmaya devam edin, telefonunuz daha iyi ve daha iyi olacak. Ancak sabırlı olun, güvenlik endişeleri nedeniyle öğrenmenin yavaş ve isteksiz olması gerekir.

Bu sadece bir hipotez. Bir Google forumunda bunun doğru olup olmadığını sordum, ancak cevabım yok.


öğrense bile, yüzünüzü radikal olarak farklı bir aydınlatma durumunda tespit etmekte zorluk çekebilir. Örneğin, kendi yatak odanızın kilidini açarsanız, hangi tepegöz sıcak lamba ile iş yerinizde tavan ışığı gün ışığı lambası vs açık havada çok fazla ortam aydınlatması olan bir gölgede ancak havai ışık yok. Öğrenme modunu manuel olarak tetiklemek, telefonun yüzünüzün tüm bu farklı koşullara nasıl baktığını öğrenmesine yardımcı olabilir.
Yalan Ryan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.