Android telefonla çekilmiş fotoğrafları yedeklemek için en kolay yol nedir?


29

Telefonumla bir resim çektikten sonra, kısa bir süre sonra "bulut" ile senkronize edilmesini (ve / veya paylaşılmasını) istiyorum. (Wifi bağlantım varken birkaç saniye sonra söyleyin, ancak derhal 3G olduğunda mutlaka.) Böyle zahmetsiz bir senkronizasyon sistemi var mı? Bir Picasa veya DropBox hesabı zaten bunu yapabilir mi, ancak bundan tam olarak faydalanmadım mı? Bir şey mi eksik?

Google’dan resmi bir Picasa uygulaması bulamıyorum. Bulduğum bu Picasa / Android sorusu eski bir soru olmasına rağmen olmadığını söyledi.

Fotoğrafları bu şekilde yedekleyen otomatik paylaşma seçeneğinden bahsedilmeye değer. Picasa olmayan çözümler de söylenmeye değer.


Pixelpipe hakkındaki güncellenmiş cevabımı kontrol et.
Matt

PicPush yanıtımı eklemek için yeni ve yapıcı bir şey yok, ancak son güncellemeler aldığım zaman zaman yinelenen yüklemeyi ele almış görünüyor.
Saiboogu,

PicPush mükemmel bir çözüm gibi gözüküyor, sadece maliyeti nedeniyle uğraşmadım. Mutlu olmamanın bir nedeni var mı Gary?
Matt

Güzel soru ama hayır, PicPush harikaydı, ancak ücretsiz deneme sona erdi. Al'in DropBox'ın cevabı dikkatimi çekti, bir ödül sunmam için beni teşvik etti. Zaten denemek (veya tekrar denemek) için daha fazla seçenek var sevindim.
gary

haha, tekrar araştırmamı teşvik etti ve şimdi en iyi seçenek olarak SugarSync ile gidiyorum. Dropbox'ı seviyorum ve çalışma şekli konusunda rahatım ve değişime karşı dirençliydim ama şimdi baktığımda tamamen Şeker'e geçebilirim. DB ile olan 2 büyük kavrayışım android klasöründe otomatik autosync bulunmaması ve 2 GB ücretin üzerindeki tek seçeneğin ayda 10 dolar olması. Ayda 5 dolar ödeyerek ve 2 kişinin bir başvuru olarak kayıt yaptırması durumunda Sugar ile aynı şeyi alıyorsunuz.
Matt

Yanıtlar:


22

Google + 'ya kaydolursanız, bunu şimdi Google+ uygulamasıyla yapabilirsiniz .

Uygulamada bir Anında Yükleme seçeneği var. Bu, Picasa'daki bir Anında Yükleme albümüyle tüm fotoğrafları (ve seçeneği belirlerseniz videoları) senkronize eder.


Bu özelliği sevdim. Videolar dahil her şey yüklenir. Mükemmel ağrısız yükleme.
thunsaker

Bu sorunun çarptığını gördüm ve bu cevabı yeni yeni ekledim. Google+ uygulamasını telefonuma yükleyene kadar PicPush kullandım, şimdi kaldırıldı.
Saiboogu

14

PicPush'u bu amaç için kullandım - iyi çalıştı. Sahip olduğum tek sorun, zaman zaman yedeklenmiş bir fotoğrafı ikinci kez ve bazı rastgele gelecek tarihi zorlamaktı. Bir sorun için o kadar da önemli değil, Picasa hesabımdaki birkaç yinelenen fotoğrafla yaralandım. Ayrıca birçok yaygın fotoğraf servisini de destekliyor.

5 $, ancak uygulamanın sadece ücretsiz bir kısmını indirirseniz, sizin için uygun olup olmadığını görmek için 20-30 günlük bir deneme alırsınız (tam olarak unutuyorum).

http://www.appbrain.com/search?q=picpush


Bu uygulama PixelPipe'dan biraz daha zahmetsiz görünüyor. PicPush’i kameramın resim klasörüne çektim, en kısa sürede yüklemesini söyledim (resim çekildikten 30 saniye sonra) ve bir Picasa albümüne işaret ettim. Beklediğiniz gibi çalışır. Muhtemelen deneme bittiğinde uygulamayı satın alacak.
gary

8

İşte olası bir alternatif çözüm.

Dropbox uygulamasını açarsanız, kamera düğmesine basın ve bir fotoğraf çekin, fotoğraf dosyası otomatik olarak Dropbox klasörünüze eklenir ve hemen buluta senkronize edilir.

Burada okudum: http://lifehacker.com/5713518/send-android-photos-straight-to-dropbox


Harika bul! Ben deneyeceğim ve tekrar rapor edeceğim. Fotoğrafların belirli bir klasöre, tercihen paylaşılan bir klasöre gönderilip gönderilemeyeceğini bilmek isterdim. Bunu denedin mi?
gary,

1
Fotoğrafı çekmeden önce belirli bir klasöre giderseniz, dosya bu klasöre bırakılır.
ale,

Bunu işe alamadım. Bir çeşit numara var mı? Varsayılan kamera mı olmalı? Bunu denediğimde Kamera 360'ı varsayılan ayar olarak ayarlamıştım ve Dropbox'tan açılan kamerayı kullandım.
Matt

Varsayılan kamera gerektirebilir. Test ettiğimde kullandığım şey buydu.
ale

HTC Droid Incredible'da çalışmaz. Lifehacker makalesinde, DropBox klasörünü açtığınızı, ardından kamera düğmesine bastığınızda, kamera düğmesi olan telefonlarla sınırlı gibi göründüğünü belirtir .
gary

8

Güncelleme: Stok Kamera Uygulaması ile çalışmak için Pixelpipe'ı kazandım . Artık Droid kameramla çektiğim her fotoğraf otomatik olarak Picelpip aracılığıyla Picasa ve Dropbox'a yükleniyor. İstediğiniz sayıda hizmete yüklenecek şekilde ayarlayabilirsiniz. İşte nasıl kurulacağını:

  1. Pixelpipe'a git
  2. Ayarlara git
  3. "Kamera için otomatik yüklemeyi etkinleştir" i ve "Bir kerede yüklemeleri başlat" ı açın (Ayrıca istemleri ve uyarıları kapatmayı da seçtim)
  4. Borular Ekle veya Düzenle'ye gidin ve hangi servise otomatik olarak yüklemek istediğinizi ayarlayın.
  5. Bu borunun ayarlarına gidin ve yeni yüklemeler için varsayılanın "Gönder" olduğundan emin olun. (Bunun gerçekten seçilmesi gerekip gerekmediğini bilmiyorum, sanmıyorum ama test etmedim. Güvenli olması için kontrol ettim.)
  6. Bir resim çekin ve kurduğunuz "Borular" a yüklenecektir.

Camera360 ile denedim ve bir kez çalıştı ama başka bir zaman olmadı. Buggy. Neden bilmiyorum.


Pixelpipe bunu sizin için ve daha birçok şey yapacak. Temel olarak, kamerayla çekilen herhangi bir resmi var olan neredeyse tüm bulut hizmetlerine (picasa ve dropbox dahil) otomatik olarak yüklemesini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca sadece wifi kullanmasını da söyleyebilirsin.


Tam olarak istediğim gibi geliyor. Ben deneyeceğim.
gary,

Bu, şu ana kadarki en iyi cevap gibi görünüyor. Otomatik güncellemeyi hala göremiyorum ancak denetleyeceğim.
gary

Geri döndüm ve denedim ve "kamerada otomatik yükleme" seçeneği vardı, ancak hiçbir şey yapamadım. Bu seçeneğin ne için olduğunu düşünüyorsun? İstediğini yaptığını varsaydım ama şimdi bunun bir hata mı olduğunu merak ediyorum veya sadece seçenekleri kastediyorum. Başka bir kayda göre, merak ediyorum, eğer, pixelpipe ihtiyacınız olanı yaparsa, tasker ile kullanılıp kullanılmayacağını.
Matt

Sen hiç işe aldın mı? Peki ya Saiboogu'nun önerisi, bu umut verici görünüyor. Bir yandan, hiçbir şey bulamazsanız, Lookout Mobile Security resimlerinizi günlük olarak sunucularına yedekler.
Matt

Sadece şimdi bu yorumları görüyorum, onları nasıl özlediğimden emin değilim ... Ama hayır, manuel senkronizasyon dışında bir şey denemedim. Tekrar rapor edeceğim. (İlginiz için teşekkürler!)
Gary

4

SugarSync'i dene .

Dropbox'a benzer bir bulut yedekleme hizmetidir. Onlar 5 GB ücretsiz bir hesap var aynı zamanda DB daha ucuz aylık planları var.

Onların Android uygulaması , SD'nizdeki tüm fotoğrafları otomatik olarak yüklemek veya klasörleri eşitlemek için senkronize edilebilir. Denedim ve işe yarıyor. Tamamen test etmedim, ancak okuduğum bir şikayet Android telefonunuzdaki silmelere saygı göstermemesidir, böylece senkronize etmek için bir klasör kurulumunuz varsa ve SD kartınızdaki o klasörden bir dosyayı silmişseniz, Senkronize edildiğinde, yedeklenmiş dosyayı tekrar SD klasörünüze indirir.

Düzenleme: SugarSync'e yönlendirme bağlantımı ekledim, böylece ücretsiz 5 GB'lik bir hesaba kaydolursanız, 500 mb fazladan bir ek depolama alanı elde edersiniz ve ayda 5 dolarlık 30 GB'lik bir servise kaydolursanız ikimiz de 10 GB'lık ücretsiz ! :)


3
güzel hareket, yönlendirme bağlantısı veren: P
Louis Rhys

: D Biraz fazladan depolamaya ihtiyacınız var mı?
Matt

2

"Otomatik paylaşım" hakkında bir bilgim yok, ancak Picasa kesinlikle Galeri’deki "Paylaş" menüsündeki seçeneklerimden biri. Ek olarak, Picasa albümlerim telefonuma indirildi. Picasa Web Albümleri, altında senkronize edilecek seçeneklerden biridir Settings | Accounts & sync | <current Google account>.


İyi bilgi Picasa web albümlerini deneyeceğim. Sonuçta ben Picasa'ya telefondan görüntüleri iterek işlemini otomatik istiyorum (yani bir jenerik, un-ayrılmış Picasa web albümüne gider, resim çekin.)
gary

2

Bunu fiziksel bir kamera düğmesine sahip olmadan DropBox ile yapabilirsiniz.

İlk önce DropBox uygulamasını açın.

Menü'ye basın

Yeni basın

Resim basın (bu kamera uygulamasını açmalı)

Fotoğraf çekip Bitti tuşuna basın.


Çok otomatik değil ama işe yarıyor. Ayrıca, bir DropBox klasörünü (uygulama yerine) açarsanız ve ardından talimatlarınızın geri kalanını izlerseniz çalışır. Yeni> Resim ... bir kısayol olsa daha iyi olurdu
Gary

2

Ben sadece duydum nispeten yeni bir uygulama: Dropin

Çevrimiçi olduğunuzda fotoğrafları ve videoları otomatik olarak Dropbox'ınıza yükler. Telefonunuzdan fotoğraf ve video indirmek ister misiniz? USB kablosunu unut! Dropin kullanın! Dropin, çevrimiçi olduğunuzda fotoğrafları ve videoları otomatik olarak Dropbox'ınıza yükler.

  1. Dropbox kimlik bilgilerinizle oturum açın veya önce bir Dropbox hesabı oluşturun.
  2. Dropin , fotoğraflarınızı ve videolarınızı Dropbox'ınıza otomatik olarak yüklemeye başlar .
  3. Dropin Ayarlarında Dropbox klasörlerini ve diğer tercihleri ​​ayarlayın.

Dropin, masaüstü bilgisayarınıza bağlanmadan telefonunuzdaki fotoğraflara ve videolara erişmenize yardımcı olur. Masaüstünüzde, her şeyi doğrudan Dropbox klasörünüzde bulacaksınız.


Yükleyecek ve deneyecek. Ne yazık ki bu DropBox boyutunu artırmak için başka bir bahane / neden. ; P
gary

1

Bir picasa android var.

Onun adı verilen 3D Gallery.

Evet, biliyorum bana biraz saç döktüm. 3D Galeri yayınlandıktan sonra google hesabınıza erişmek için izin isteyip ardından picasa ile bütünleşecektir. Kullanılabilir başka Picasa araçları da var.


1

Marketteki Android uygulaması Otomatik Yükleyiciyi inceleyin . Facebook flickr veya picasa’ya otomatik olarak yüklenir.


Bu klasörleri tarayarak yapmak için görünür. Ne sıklıkla taraıyor? Cihazın yavaşlamasına neden olur mu?
Matthew

1

2 Haziran 2012 tarihinde, PicPlz, 3 Temmuz 2012'den itibaren kalıcı olarak kapanacaklarını açıkladı


PicPlz'i dene . Son zamanlarda kullanıyorum ve oldukça iyi.

Yalnızca, resimlerinize (Hipstamatic gibi) uygulayabileceğiniz ve Facebook, Twitter, Flickr, Tumblr, Posterous ve Foursquare'e zahmetsizce gönderebileceğiniz bir dizi efekt vermekle kalmaz, aynı zamanda bir Dropbox klasörüyle de senkronize edebilirsiniz. Bir efekt kullanırsanız, orijinali de kaydeder.


Sonunda denemek için etrafında var. Harika öneri!
gary

1

DLNA ve film, resim ve video akışı için bir sunucum var. Çoğunlukla kullanıyorum, böylece TV (alt kattaki ve odamdaki) istediğim diziyi oynayabilir. Bunun için Twonky kullanıyorum . Farkında değildim ama WiFi'ye bağlandığımda dosyalarımı (videolar, resimler ve müzik) Android cihazımdan ev sunucuma otomatik olarak yedekledi.

İlk başta TV'ye içerik oynatmak için kurdum, ancak yedeklemenin gerçekten kullanışlı bir özellik olduğunu düşündüm!

Twonky.com'dan:

Twonky, kişisel ve çevrimiçi müziklerin, fotoğrafların ve videoların tadını kolayca çıkarmanıza yardımcı olmak için bilgisayar ve mobil uygulamalar ile gelişmiş bir medya web sitesi sunar. En sevdiğiniz ortamları ağınıza bağlı PC'ler, TV'ler, stereolar ve diğer cihazlarla paylaşmak için Twonky kullanın. Twonky ürünleri Windows, Mac, Linux, Mobile ve Web için mevcuttur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.