.İmg dosyasından yeni Kurtarma görüntüsü nasıl yüklenir


10

Kısa süre önce EVO 4g cihazım için yeni CWM dokunmatik kurtarma sürümüne geçebileceğimi fark ettim! Bununla birlikte, bunu ROM yöneticisi uygulaması aracılığıyla yapmak veya doğrudan telefona almak için, web sitelerinde ücretsiz olarak bulunabileceğini (aynı sürümde) belirtmelerine rağmen, bir ödeme yapılması gerekiyordu. Doğal olarak, en kısa sürede gittim ve indirdim.

Ancak .zip dosyası yerine, genellikle yanıp sönen şeyler olarak, bu bir .img dosyasıdır. Bu mantıklıydı, çünkü mevcut kurtarma sürümü aracılığıyla yeni bir kurtarma yüklemeyeceğimi düşündüm, ancak bu yeni kurtarma görüntüsünün nasıl kurulacağını bilmiyorum.

Bir sonraki adımımın ne olduğunu bilen var mı?


recovery.img dosyasına nerede para cezası verebilirim? Bağlantı lütfen
Nabin

Yanıtlar:


12

Hızlı önyükleme özellikli bir bootloader sürümünüz varsa (EVO'nun durumunda eski 0.76.0000 mühendislik HBOOT gibi) bunu USB üzerinden bir bilgisayardan flaşlamak için kullanabilirsiniz. Önyükleyicinize yeniden başlatın, ardından önyükleme menüsünden "Fastboot" seçeneğini seçin (eğer varsa, otomatik olarak fastboot başlatabilir). Hazır olduğunda, bilgisayarınızın kabuğuna gidin ve yürütün:

fastboot flash recovery /path/to/recovery.img

Ayrıca flash_imageROM'unuzda ( veya XDA'dan yüklüyorsanız ) ikili dosyayı da kullanabilmeniz gerekir . Recovery.img dosyasını cihazınıza bir yere kopyalayın ve ardından aşağıdakileri yapın:

C:> adb shell
$ su
# flash_image recovery /path/to/recovery.img

ikinci yöntemi kullandı. bir cazibe gibi çalıştı !!
İkinize

recovery.img dosyasına nerede para cezası verebilirim? Bağlantı lütfen
Nabin

Cihazınıza ve aradığınız sürüme bağlıdır. Team Win Recovery Project, cihazlar sayfasında telefonunuzun .img dosyasını bulabilecek bir listeye sahiptir . Ayrıca artık .img dosyaları sağlamayan Clockworkmod'u da ziyaret edebilirsiniz , ancak uygulamalarıyla (oraya bağlı) yapmayı tercih edebilirsiniz.
jlehenbauer

5

Bunun bir yolu ROM Manager'ı açmak ve "Flash ClockworkMod Recovery" yi seçmektir. İstendiğinde cihazınızı seçin ve en son (dokunmasız) kurtarmayı indirmesini bekleyin. Bir dosya tarayıcısı kullanarak /sdcard/clockworkmod/download/<site>/recoveries.img dosyanızı buraya yapıştırın. <site>mirror.kanged.net ya da başka bir şey olabilir, geçerli tarihe sahip bir IMG dosyası bulana kadar klasörleri kontrol edin. Varolan .img dosyasını başka bir adla yeniden adlandırın ve kendinizinkini varolan dosyanın adıyla aynı adla yeniden adlandırın. Örneğin, yeniden adlandırmak recovery.clockwork-3.0.0.0-evo.imgiçin bak.imgve sonra dosya adında recovery.clockwork-3.0.0.0-evo.img. Ardından ROM Yöneticisi'ne dönün ve kurtarmayı normal şekilde yanıp sönün.

Başka bir yöntem PC'nizden fastboot kullanmaktır. Cihazınızı fastboot moduna getirin ve ardından:

fastboot flash recovery <path/to/your-recovery.img>

Bir diğeri cihazınızda bir terminal kullanmaktır:

/data/data/com.koushikdutta.rommanager/files/flash_image <path/to/your-recovery.img>

(Flash_image'i önce daha yönetilebilir bir yere taşıyabilirsiniz, sadece yürütme izinlerine sahip olduğundan emin olun.)


Teşekkürler! Soruyu düzenledi. Yine de ROM Manager'da hangi seçeneği seçtim? Kurtarma yanıp sönen her düğme SD kartımdan
seçmeme

@jlehenbauer Bunu eklemeliydim, CWM aracılığıyla tam olarak anlaşılır değil. İkinci ve üçüncü seçenekler daha iyidir.
Matthew

recovery.img dosyasına nerede para cezası verebilirim? Bağlantı lütfen
Nabin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.