MTP modunu devre dışı bırakabilir ve normal bir USB bağlantım olabilir mi?


10

Bir Galaxy Tab 10.1'im var ve köklü.

USB ile bağlamaya çalıştığımda, Ubuntu Linux bilgisayarıma bağlanırken benim için çalışmayan MTP moduna giriyor .

Transfer yapmak için bazı yazılımlarla uğraşmak istemem. Telefonumun yaptığı gibi bir USB exernal sürücüsü olarak görünmesini tercih ederim.

MTP'yi devre dışı bırakabilmemin ve tabletimin USB harici sürücü olarak gösterilmesini sağlamanın bir yolu var mı?


Bunu soruların bağlantılı olması için ekleyin, sorunuza doğrudan bir cevap değil, kullanılabilecek diğer seçeneklerden geçiyor: Galaxy
Nexus'u

Yanıtlar:


9

% 100 emin değilim. Ancak IIRC, normal USB depolama ile ilgili sorun, Android'in telefonunuzu dahili depolama ve USB depolama için bölümlendirmesi gerektiğidir. Bilgisayarınız daha sonra USB depolama birimini telefondan takabilir ve bilgisayarınıza takabilir. Bu nedenle, MTP'siz birçok telefonda, dahili depolama 16GB gibi bir kapasiteye sahip olsa da, uygulama yüklemesi için sadece 1 veya 2 GB mevcuttu. Bazı telefonlar uygulama için 8GB'a kadar vermiş olsa da, uygulama için bu kadar çok ihtiyacı olmayan, ancak müzik ve fotoğraflar için gereken alana sahip olanlar için bu alan boşa harcanmıştır.

MTP modunda, ayrı bir bölüm değil, tek bir bölüm vardır. Telefonunuzda 16 GB dahili depolama alanı varsa, uygulamalar, müzik ve fotoğraflar için 16 GB'ın tamamını kullanabilirsiniz.

MTP modu Honeycomb'dan alınabilir ve isteğe bağlı bir bileşen olduğunu düşünmüyorum. Yani MTP modunu istemediğimi söyleyebileceğinizi sanmıyorum, USB depolama modunu istiyorum.


2
Tamam, bu yüzden MTP'ye sahip olmaya çalışmayı unutmamalı ve bunun yerine Ubuntu'da nasıl çalışacağına odaklanmalıyım. Açıkladığınız için teşekkürler.
Soru

Galaxy nexus, sekme ile aynı depolama yapılandırmasına sahiptir. Belki de bu sizin için Ubuntu'da da işe yarayacaktır. rootzwiki.com/topic/…
Brandorf

MTP ve USB arasında geçiş yapmanın bir yolu var mı? Çünkü MTP kullanmak, yaşadığım kadarıyla USB'den çok daha yavaş.
Ali_Waris

0

Yerel üretici akıllı telefon gibi Android genel akıllı telefonunuz olması dışında MTP Modunu devre dışı bırakmanın başka bir yolu yoktur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.