Tarih görüntüleme biçimi özelleştirilsin mi?


11

Android'in geçerli tarihi görüntüleme biçimini özelleştirmek mümkün mü?

Ben esas olarak ilgileniyorum:

  1. bildirim menüsünü aşağı çekerken ekranın üst kısmındaki tarih biçimi (şu anda benim için "GG / AA / YYYY")
  2. Kilit ekranındaki tarih biçimi (şu anda benim için "Hafta İçi, D Ay")

Tüm tarihlerin ISO 8601 biçiminde görüntülenmesini istiyorum YYYY-MM-DD. Küresel tarih formatı ayarlarından değiştirilebilir, ancak yalnızca kullanılabilir seçenekler MM/DD/YYYY, DD/MM/YYYYve YYYY/MM/DD, ve tamamen özel tarih biçimini veya grubunu belirlemek için hiçbir yolu yoktur görünüyor -bir özel alan ayırıcı olarak. Bu, kilit ekranını da etkilemez.

Samsung TouchWiz 3.0 ile rootlu bir Android 2.2 (Froyo) kullanıyorum . Ayrıca CyanogenMod veya diğer özel ROM'ları gerektiren cevaplarla ilgileniyorum.


Bildirim çubuğundaki tarih için, bunu Ayarlar -> Tarih ve Saat -> Tarih Biçimi'nden kolayca değiştirebileceğiniz anlamına gelmiyor mu? Ancak, Kilit Ekranı biçim değişikliği hakkında hiçbir fikrim yok.
SamSPICA

CM7 burada çalışıyor. (Bu Android 2.3, ancak 2.2 için de geçerli olmalı; Bu gece Replicant telefonumu biraz daha kontrol edeceğim.) Sistem tarih biçimini ISO 8601 olarak ayarladım. Durum çubuğu ve kilit ekranı değişmedi.
Broam

1
@SamSPICA Yalnızca üç seçenek vardır ve özelleştirmenin bir yolu yoktur. Yeterince açık olmadığım için üzgünüm, soruya daha fazla ayrıntı ekledim.
Ilari Kajaste

1
Inanılmaz. Google, tüm insanlar arasında uluslararası tarih biçimini bilmiyor. IPhone bile bile ayarlayabilirsiniz ..
Pavel Radzivilovsky

Yanıtlar:


2

Bildirim Çubuğu genel tarih biçimini kullanır. Bu yüzden Settings~> Date and time~> arasından istediğiniz biçime geçin Select Date Format.

Kilit ekranı için bir kilit ekranı uygulaması kullanın. Play Store'da arama yapın, birçok bulabilirsiniz.


2
Özelleştirmenin bir yolu yok, ayarlardan yalnızca üç farklı seçenek seçebilirsiniz. Soruyu daha açık hale getirmek için daha fazla ayrıntı verdim.
Ilari Kajaste

1
Cevabınızın ikinci kısmından, yerleşik kilit ekranı biçimini değiştirmenin bir yolu olmadığını varsayıyorum? (Genellikle onlar için kullanacağımdan emin olmadan uygulamaları yüklemekten kaçınırım.)
Ilari Kajaste

@Ilari Daha sonra bunu yapmanın bir yolu yok .. :( üzgünüm!
Android Quesito

0

Ben de aynı problemle karşılaştım. Birçok ROM'da, diğer tarih ve saat biçimlerine erişmek için dili değiştirmeniz gerekiyor gibi görünüyor. Örneğin İngilizce'ye değiştirmek zorunda kaldım, çünkü İngilizce için hiçbir seçenek DD.MM.YYYY biçimini desteklemedi.

Bu yardımcı olur umarım. En çok kullanmak istediğiniz dilleri deneyin ve istediğiniz biçimi destekleyip desteklemediğini tarih saat ayarlarına bakın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.