İnternet bağlantısı olmayan sesli arama


9

Android'de yeniyim, sadece bir Sony Xperia Arc S satın aldım.

Şimdiye kadar sesli aramanın nasıl yapıldığını anlayamadım (arabada vb.). Google Sesli Arama'yı kullanabileceğinizi okudum, ancak veri bağlantısı yoksa bu başarısız olur (ve bunun gibi dahili bir işlem için neden Google'a veri göndermem gerekiyor?).

Belki bir şey eksik? (6 yaşındaki nokia özellikli telefonum bunu yapıyor: /)

GÜNCELLEME:

Görünüşe göre 'google sesli arama' yolu bu telefondaki tek yöntem, bu yüzden denedim. Ancak benim için çalışmıyor gibi görünüyor (sadece 'demek istedin mi' ve ilgisiz terimlerin bir listesi gelir) - belki de bu bir aksan şeyidir. Bu yüzden hala bakıyorum - şu anda sürüş sırasında arama yapamıyorum, bu benim için oldukça önemli.


1
Vlingo
Denediniz

@SachinShekhar - Hayır, bir göz atacağım - teşekkürler.
UpTheCreek

3
İnternet gereksinimi ile ilgili olarak, ses işleme Google sunucusunda yapılır, bu yüzden İnternet gerekir.
roxan

1
@roxan - evet öyle varsaydım, ancak bu bilgiyi Google ile paylaşmak istemiyorum. Bu telefonlar yerel olarak ses işleme yeteneğinden daha fazla - Android'de yerleşik böyle bir yetenek yok gibi görünüyor hayal kırıklığı yaratıyor :(
UpTheCreek

Yanıtlar:


4

En son eller serbest sesli aramayı kontrol ettiğimde Android ile mümkün değil .

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=9817

Basitçe söylemek gerekirse, Android araba dostu bir telefon DEĞİLDİR.

Aslında, Android ahizesiz kullanım özelliğini desteklemediğinden Android telefonların bazı eyaletlerde sürüş sırasında kullanımı yasaklanabilir.

Belki de, sadece küçük bir internet tableti olarak düşünürsek ve ondan tam telefon yetenekleri talep etmezsek, yanlış bir şey yok.


2

" K & J Yazılım ile İnternet olmadan Ses Kontrolü " uygulaması ihtiyacınız olan tüm gibi görünüyor.

Play Store'dan açıklama: -

Piyasada internet bağlantısı gerektiren çoğu ses uygulamasının aksine, bu uygulama telefonunuza hafif bir konuşma tanıyıcı yükler, böylece internet bağlantısı OLMADAN yerel olarak çalışabilir. Bir uygulamayı başlatmak, bir arkadaşınızı aramak veya bir web sitesine göz atmak için kendi konuşma komutlarınızı yapabilirsiniz. Konuşma komutları fonetik alfabe ile tanımlanabilir, bu yüzden herhangi bir dili tam anlamıyla destekler.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.KnJSoftware.VoiceCommander&hl=en

Henüz denemedim, ama umut verici görünüyor ve iyi derecelendirme var. Ne kadar iyi performans gösterdiğinden emin değilim ..

Ayrıca bu uygulama aracılığıyla "sesli arama özelliği" ayarlayabilirsiniz gibi görünüyor. Umarım iyi çalışır! :)

Not: Ücretsiz sürümün bazı sınırlamaları vardır.


0

Sesli komutan tamam çalışıyor ... yavaş ve aksak. ama hiç yoktan iyidir. Satıcıyı çıkarmak ve beni eski telefonumun kolayca yapamayacağı bir telefona yükselttiği için bir hamur haline getirmek istiyorum.


2
Bağlantıyı Play Store / indirme sayfasına ekleyebilir misiniz? Play Store'da "Voice Commander" adlı bir uygulama bulamadım.
Andrew T.

-1

Aramak için tuş takımını girerseniz, sesli aramaya tıklayabileceğiniz bir mikrofon simgesi görmelisiniz. Ana ekranınıza sesli arama simgesi de ekleyebilirsiniz.

Bir veri bağlantısına ihtiyaç duyulduğunda, sorun olan işlem değildir - bu işlemin yapılması için telefonunuzda depolanması gereken veri miktarıdır.


1
Teşekkürler, deneyeceğim. Yine de sesli arama için telefonda gereken alan miktarı hakkında yorum almıyorum - eski Nokia telefonum bunu yapabilir.
UpTheCreek

Yeni kontrol ettim - Telefonumdaki tuş
takımı

Belki de telefonunuz sesli aramayı desteklemiyordur?
Logolar

Nokia'nıza yorum yapamıyorum, ancak Google'ın işlemesinin, gönderdiğiniz örneği karşılaştırmak için büyük bir veritabanı kullandığını biliyorum. Bunun nedeninin sadece farklı bir tasarım felsefesi olduğunu hayal ediyorum: Google, bulut tabanlı yazılım hizmetleri yapıyor ve Nokia, hücre bant genişliğinin mevcut olmadığı veya pahalı olduğu bir zamanda büyük olasılıkla kendi markaları için bir uygulama üretti. kahrolası.
Logolar

Nokia yaklaşımı çok basitti. Bir 'etiket' kaydedersiniz ve söylediklerinizi kaydedilen etiketlerin (v. Küçük!) Db'siyle eşleştirmeye çalışır (ses-metne gerek yoktur). Bununla birlikte Google, bunun için birden çok aksan vb. İle eşleşmesi gereken genel amaçlı ses-metin hizmetini kullanıyor gibi görünüyor (yani, bu büyük olacak). Genel bir ses-metin sisteminin bir sesli arama sistemi için tam bir overkill olduğu ve amaca daha az uygun olduğu söylenebilir (örneğin, yabancı ad telaffuzuyla baş edemez).
UpTheCreek
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.