Telefonumun hem uluslararası hem de yerel formlardaki numaraları eşit olarak tanımasını sağlayabilir miyim?


17

Daha önceki bir soruda, uluslararası seyahat ederken uluslararası telefon rehberi girişlerini nasıl ele alacağımı sordum . Basit cevap, telefon numaralarını, bir şey hariç, bir cazibe gibi çalışan uluslararası formlarında saklamaktı.

Gelen kısa mesajlar her zaman uygun kişiye atanmaz.

Telefon numarasının +52 333 555 12 12(Meksikalı bir numara) olan Bob'a bir metin gönderebilirim . Metni gayet iyi anlıyor, ancak cevap verdiğinde mesaj basitçe geliyor gibi görünüyor 333 555 12 12. Sonuç olarak, biri 'Bob' ve diğeri olmak üzere iki kişiyle iletişim kurdum 333 555 12 12, bu da kişilerimle ilişkili değil.

Telefonumun bu numaraları aynı olarak tanımasını sağlamanın bir yolu var mı (tüm kişilerim için yinelenen girişler oluşturmadan - biri +52 ile ve diğeri olmadan)?


Sorun aynı mı bu ama tersten?
onik

Evet, öyle görünüyor. Çözümü orada deneyeceğim ve işe yarayıp yaramayacağını göreceğim.
Flimzy

Bu sorunu hiç çözdünüz mü?
Zuul

Hayır ... henüz bir çözüm bulamadık. :(
Flimzy

1
@ Power-Inside: Evet, bu sorumun "yinelenen girişler oluşturmadan" kısmı olurdu.
Flimzy

Yanıtlar:


1

Muhtemelen kolay ve hızlı bir çözüm değil:

Eğer MIUI Telefonunuzu destekler, daha sonra ( "ucubeler" için, darmadağın kararsız,) birçok rom gibi değil MIUI yükleyin. Telefonunuzu desteklemiyorsa, burada veya XDA-Developers'da resmi olmayan bir sürüm arayabilirsiniz .

Çevirici Ayarlarına girme ve varsayılan bir ülke öneki ayarlama olanağınız vardır. Meksika'da kalırsanız, varsayılan öneki +52 olarak ayarlarsınız ve gelen SMS'in +52 atanmış olması gerekir. Bir sonraki konaklamanız Krungthep Mahanakhon (= Bangkok) ise, o zaman sadece +66 olarak ayarlayın. Bu benim için çalışıyor.


2
Varsayılan ülke öneki ayarını nerede bulabilirim?
Flimzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.