ICS'de AdHoc Ağının AdHoc Cihazlarına Bağlanması İçin Etkinleştirilmesi


20

Galaxy Nexus'umu (Android 4.0.x) adhoc wifi ile dizüstü bilgisayarıma bağlamanın bir yolunu arıyorum. (Dizüstü bilgisayar kablosuz NAS'ım gibi davranacak.)

Android için WiFi Ad Hoc enabler Galaxy Nexus üzerinde çalışma yapmaz. (Bu bağlantıdaki istatistikler, deneyen GNex sahipleri için 0 başarı ve 13 başarısızlık gösterir. Ancak, diğer birçok cihaz için de çalışır.)

Ayrıca şu öneriyi de görüyorum : / system / bin içinde değiştirilmiş bir wpa_supplicant dosyasına ihtiyacınız var.

/ System / bin içindeki wpa_supplicant dosyasında hangi değişiklikler yapılması gerekir?

Birkaç diğer cihaz için önerilen çözümler görüyorum, ancak Galaxy Nexus için hiçbir şey yok.

/android//a/19133/12444
/android//a/4147/12444
http://www.slatedroid.com/topic/2973-ad-hoc-network/

Ancak, şu yanıtı görüyorum : "wpa_suplicant düzeltme eki genel değil ve açıkçası ben bu yöntemi işe yaramaz olarak adlandırır."

En iyi çözüm nedir? Buradaki soruna kimse daha fazla ışık tutabilir mi?

Yanıtlar:


3

Galaxy Nexus'unuzun mobil verilerini Wi-Fi üzerinden bağlayabiliyorsanız, tam özellikli geçici ağınız vardır. Emin değilseniz Wireless Tether'ı yükleyin (kök erişimi gereklidir).
Dizüstü bilgisayarı buna bağladıktan sonra MobileAP, istemcinin IP'lerini arayın ve Default Gateway( ipconfig /allcmd komutu Windows ile iyi çalışır; Parmak da kullanılabilir). IP Default Gatewayadresi Android cihazınızın IP adresidir. Bu IP'leri istediğiniz herhangi bir ağ hizmetinde kullanabilirsiniz. İşe yarıyor.

Başka Bir Yaklaşım
Geçici ağda, SSID'nin hangi noktayı yayınladığı önemli değildir. Böylece, dizüstü bilgisayarınızı sanal yönlendirici de yapabilirsiniz. Galaxy Nexus'unuzu ona bağlayın ve istediğinizi yapın.
Dizüstü bilgisayarınızı NAS yönlendiricili sanal yönlendirici yapmak için Connectify Pro'yu (ücretsiz değil) yüklemenizi tavsiye ederim . Güzel bir alternatif de var: mHotspot . Galaxy Nexus'unuzu oluşturduğu sanal hotspot'a bağladıktan sonra, üzerinde herhangi bir ağ hizmetini kullanabilirsiniz.


Dizüstü bilgisayarım Ubuntu çalıştırıyor, bu yüzden ne Connectify ne de mHotpost benim için çalışmayacak. Mobil veri bağlantısını bağlamak istemiyorum. Dizüstü bilgisayarımı kablosuz NAS olarak kullanmak istiyorum (dizüstü bilgisayarımdan telefonuma dosya akışı veya dosya indirmek için). Bana herhangi bir çözüm verdiğinizi sanmıyorum (yanlış anlamazsam).
Monica Cellio için MountainX

@MountainX Çözümünüz var. Wireless Tetheruygulaması istemcilerle internet paylaşımını engellemek için erişim kontrolü sağlar. Dolayısıyla, mobil veri kullanımınız etkilenmeyecektir.
Android Quesito
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.