3G ölü bölgesinde paket verileri açılırken “Google Services” tarafından pilin boşalmasına neden olan nedir?


13

İşte Samsung Galaxy S2 pil kullanım sayfamın bir resmi. Pil kullanımının dalmaya başladığı noktada, bir takvim kalıntısı ekledim, bir e-posta (yeni bir kişiye) gönderdim ve facebook (uygulamalarını kullanarak) ve twitter'ı (web tarayıcısını kullanarak) gönderdim.

Tüm bunları daha önce birçok kez yaptım. Ani tahliyeye ne sebep olmuş olabilir ve şarj cihazının yakınında olmadığımda tekrar olmasını nasıl durdurabilirim? (Resimden sonra soru güncellendi.)

Pil Kullanımı, Mk 1.

GÜNCELLEME

Bazı deneyler yaptım ve bazı gözlemler yaptım. Benim işyerim 3G ölü bölgede, ama yakınlarda biri yüklü bir tekrarlayıcı kutusu sayesinde 2G vardır.

Son üç aydır, telefonu her zaman 'Sync' ve 'Packet Data' açıkken bıraktım. 3G ölü bölge içinde çalışırken, bazen wifi açıyorum. Bu olaydan önce, Sync'i her zaman bırakmasına rağmen pil gücüyle ilgili hiçbir sorun yaşamadım.

Bu sorunun orijinal revizyonunu gönderdikten sonra, telefonu kapalıyken şarj ettim, eve gittim ve sadece eve döndüğümde tekrar açtım. Bütün gece senkronizasyon ve 3G verilerim vardı ve pil hızla tükenmiyordu.

Bu sabah yaptığım tek değişiklik onu yanımda işyerine taşımak ve telefonu masama koymaktı. Hiçbir şeyi açmadım veya kapatmadım, sadece masama taşıdım. Çok hızlı bir şekilde ısınmaya başladı ve pilin daha önce olduğu gibi hızla tükendiğini fark ettim.

Ölü bölgenin soruna neden olduğundan şüphelenmeye başladım. Bu hipotezi test etmek için telefonu şarj ettim ve wifi, senkronizasyon ve paket verilerini kapattım. Gün boyunca, wifi açtım ve çeşitli kombinasyonlarda senkronizasyon yaptım. (Metin resimden sonra devam eder.)

İkinci gün pil kullanımı.

Grafikteki bükülme, wifi ve senkronizasyonun her ikisinin de kapalı olduğu ancak paket verilerinin açık olduğu yaklaşık 20 dakikadır . Bu 20 dakika boyunca telefon ısınıyordu ve pil bitiyordu. Paket verilerini kapattığımda, normal pil kullanımı devam etti.

Sonuç: Telefonumdaki bir şeyin, 3G ölü bölgesinde pilin kötü boşalmaya başladığı ve paket verilerinin açık olduğu bir hata var.

Unutmayın, bu çok yakın zamanda gerçekleşmeye başladı. Ocak ayından beri bu telefonum var ve hem paket verilerini hem de senkronizasyonu neredeyse sürekli olarak açtım. Son zamanlarda bilerek herhangi bir yazılım güncellemesi yapmadım ve işyerimin 3G veri kullanılabilirliği bir süredir sürekli olarak çok kötü oldu.

Lütfen düzeltmeyi bilen var mı?

( Fotoğraf çekip hipotezin test edilmesine yardımcı olduğu için m'colleague Duncan Large'a çok teşekkürler .)Henüz telefonunuzu yeniden başlatmayı denediniz mi? Eğer şanslıysanız, bu sadece bir tür nadir hatadır.
Erik

Soruyu bir deneyin sonuçlarıyla güncelledim. Evet, bu sorun boşuna başladığından beri telefonu birçok kez yeniden başlattım.
Bill P. Godfrey

Yanıtlar:


3

Telefonunuz yalnızca paket verileri etkinleştirildiğinde 3g bağlantı kurmaya çalışıyor gibi görünüyor. Sonuçta, 2g ses ve metinler için iyi. Ancak ağ olmadığında başarısız bir şekilde bağlantı oluşturmaya çalışmak çok fazla güç gerektirir.

Deneyimlerime göre, telefonlar normalde bununla iyi başa çıkıyor. Benim teorim, 2G sinyalinin normalde 3G sinyali olup olmadığını gösteren bir çeşit bayrak içerdiğidir. 2G tekrarlayıcı yanlış bir şekilde bu bayrağı gönderir - muhtemelen kulenin sinyalini aldığı için de gönderir. Böylece telefonunuz sadece başka bir yerde bulunan bir sinyale bağlanmaya çalışırken enerji harcar.

Tekrarlayıcıyı daha sofistike bir modelle değiştiremezseniz (veya istemiyorsanız), ofisinizdeyken 3G'yi tamamen kapatmalısınız. GSM telefonların Wireless & networks-> Mobile networks-> Network Modeiçinde WDCMA (3G) ve GSM (2G) arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir ayarı vardır . CDMA telefonunda ayarın nasıl göründüğünü bilmiyorum.

3G'yi mümkün olan yerlerde kullanmak istiyorsanız , muhtemelen Tasker ile otomatikleştirebilirsiniz . Alternatif olarak, ayarlar menüsüne gitmek zorunda kalmadan ayarı manuel olarak değiştirmek için bir widget kullanabilirsiniz. Bunun için bir widget sağlayan bir uygulama Widgetsoid .


-1

Samsung Infuse'umda da oldu. Sorunun ne olduğunu anlamam biraz zaman aldı. Ve ayrıca belirttiğiniz gibi, asla garantinin süresi dolduğunda. Ama evet işteyken verilerimi devre dışı bırakmak (düşük sinyal 3g bölgesi) sorunu çözdü.


-1

Aynı sorunu yaşadım ve bu şekilde düzelttim:

Google senkronizasyonuna gidin ve etkinleştirin, ardından "DS pil tasarrufu" adlı bir uygulamayı indirin.

O zamandan beri, Google hizmetlerim artık pili olduğu gibi tüketmiyor. Sanırım bunun nedeni uyku moduna geçemedi. Bu uygulama uykuya izin verir. O zamandan beri kullanıyorum ve sorunlarımı çözdü.

Bundan önce, Galaksim boştayken, sadece 12 saat sürdü. Bu ekran açık veya telefon görüşmesi yapmadan. Bir android hata WiFi ile ilgisi yoktur. WiFi'm her zaman kapalıydı ve yine de tüm pilimi tüketti.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.