Wi-Fi üzerinden nasıl noktadan noktaya VoIP araması yapabilirim?


12

Ara sunucu (SIP sunucusu) veya İnternet bağlantısı olmadan iki Android cihaz arasında noktadan noktaya VoIP araması yapmanın bir yolunu arıyorum. Sadece bir erişim noktam var (veya LAN üzerinden çoklu erişim noktası) ve sadece Wi-Fi üzerinden VoIP aramaları yapmak istiyorum. Mümkün mü?


Uygulama önerileri genellikle konu dışı (aslında alışveriş önerileri) olduğu için sorunuzu biraz yeniden ifade ettim. Ancak, bu işlevselliği destekleyen bir uygulama varsa, bu yeniden ifade edilen soruya orijinali kadar geçerli bir cevap olacaktır.
eldarerathis

zix> Bunu yapmanın bir yolunu buldunuz mu?
Jasper

Yanıtlar:


6

Ara SIP proxy'sine (veya sunucusuna) gerek kalmadan her iki telefonda da yerel bir SIP hesabı eklemek için CSipSimple'ı kullanabilirsiniz .

Genel bir 'Yerel' hesap ekleyin. Bunun için yalnızca bir SIP kullanıcı adı sağlamanız gerekir.

Her iki telefonda da yapıldığında, diğer telefonu arayabilirsiniz:

  • Diğer telefonun IP adresini veya DNS adını bilmelisiniz
  • Diğer telefonun yeni kurulmuş SIP kullanıcı adını bilmeniz gerekiyor
  • Diğer telefonu aramak için 'SIPusername @ IP-adresini' çevirin
  • İlk olarak gösterilen sayısal tuş takımından genişletilmiş 'SIP uri' giriş penceresine geçmeniz gerekir

SIP giriş etkinliğine gitmek için sol görüntüdeki yeşil işaretli noktayı tıklayın :

resim açıklamasını buraya girinresim açıklamasını buraya girin


CSipSimple'ın "Wi-Fi etkin noktası" özelliği ile "Yerel" modunu yeni denedim. "Ağ yok => 5060 dinlemiyor" fikri yüzünden başarısız oluyor ...
Vi0

Herhangi bir wifi ağına giriş yaptınız mı? Bu tek önkoşul (OP'nin zaten bir erişim noktasına sahip olduğu belirtildi)
ce4

Cihaz Wi-Fi AP'nin kendisi gibi davranıyor. Bir cihaz AP, diğer cihaz istemci. İstemci cihazda her şey yolunda, ancak AP cihazında "ağ yok".
Vi0

1
3. telefon çalışacaktır. "ip yolu" Linux düzeyinde bir şeydir, ancak problemler Android düzeyindedir. Ağ Android tarafından yapılandırılmadığında hoşlanmaz.
Vi0

1
Bir sorun
gönderdi

3

Kullanım uSipServer + SipDroid açık bir IP adresinde yapılandırılmış (veya ne olursa olsun SIP istemcisi).

Bir cihazda uSipServer var gibi, Wi-Fi AP'yi başlattı ("Tethering" menüsünde) ve SipDroid test1@127.0.0.1'e bağlı. Diğer cihaz Wi-Fi'ye bağlanır ve test2@192.168.43.1 SIP hesabını kullanır ve "test1" 'i arar.

Güncelleme: Bu yapılandırmanın gerçekten çalıştığını test ettik :

  1. İlk cihazı "Taşınabilir Erişim Noktası" moduna getirin (Ayarlar -> Kablosuz özelliği ve ağlar -> İnternet paylaşımı ve taşınabilir ortak erişim noktası -> Taşınabilir Kablosuz ortak erişim noktası)
  2. İlk cihazda uSipServer'ı başlatın
  3. İkinci cihazı, birincisi tarafından oluşturulan AP'ye bağlayın (Ayar -> Kablosuz özelliği ve ağlar -> Kablosuz ayarları -> Kablosuz ağlar -> "X10i" (veya herhangi bir ad)
  4. İkinci aygıtta SipDroid'i başlatın, örneğin kullanıcı olarak "qqq" ve SIP sunucusu olarak "192.168.43.1" belirtin. Gösterge yeşil yanar.
  5. SipDroid'i ilk cihazda başlatın, örneğin speciftgin, kullanıcı olarak "eee" ve sunucu olarak "192.168.43.1" veya "127.0.0.1". Gösterge sarı kalır.
  6. Alt çağrı alanında "eee" belirterek ikinci cihazdan ilk telefona telefon yapabilir; telefonun birinci cihazdan ikincisine, alt arama alanında "qqq" belirterek telefon edebilir. Hiçbir harici varlık (ekstra erişim noktaları veya hücresel sağlayıcı gibi) dahil değildir.

Diğer SIP istemcilerini (CSipSimple ve Linphone gibi) denedim, ancak "normal" ağ yapılandırılmadığında ilk cihazda çalışmayı reddediyorlar. Ve SipDroid (neyse ki ağ "yokluğu" göz ardı edecek kadar aptal) denedim diğer her şey ile codec uyumlu değil.

Başka ağ bağlantıları varsa, SipDroid'in bunları karıştırabileceğini ve eşine yanlış IP gönderebileceğini ve bunun sonucunda "tek yönlü" bir telefona neden olabileceğini unutmayın. Yalnızca Wi-Fi hotstop / Wi-Fi istemcisi etkinken test edin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.