Çağrıları / sms'leri PC'ye yönlendirebilir / cevaplayabilir miyim?


Yanıtlar:


4

Edit 2014/06: Devam ettim ve MAXS geliştirdim . Cevabımı burada görebilirsiniz .

Orijinal Yanıt:

GTalkSMS ( Google Code Proje Sayfası ) XMPP (GTalk, Jabber)üzerinde çalışan android notifier için bir alternatiftir. Android'in çeşitli yönlerini kontrol etmenizi sağlar, bir SMS / Çağrı / Pil bildirimi ve yanıt sistemi içerir. Ayrıca Android cihazınıza / cihazınızdan dosya gönderip alabilir. Başka birçok özellik daha var.

XMPP'yi aktarım olarak kullanan "masaüstü uygulaması" her XMPP İstemcisi olabilir. Özel bir masaüstü uygulamasına ihtiyaç duymadığı için GTalkSMS'nin büyük avantajlarından biridir.

Not: SSS'ye göre GTalkSMS'ye dahil olduğumu açıklamalıyım. GTalkSMS açık kaynaklı GPL lisanslı bir Android uygulamasıdır. Herkes katkıda bulunabilir.


Neato! OP için bu kadar kullanışlı olduğundan emin olmasam da, bu şık bir uygulama ...
Logolar

1

Buna izin veren Google Voice kurulumum var. Google Voice numaramı arayacak veya kısa mesaj gönderecek olsaydınız ve bir web tarayıcısında (yalnızca Chrome kullanıyorum) GMail'de oturum açtıysam aramayı telefonumu veya bilgisayarı kullanarak cevaplayabilirim. Ayrıca bilgisayardan kısa mesaj gönderip alabilirim. Ayrıca ev telefonumu kullanarak aramaları da cevaplayabiliyorum. Bunun sorunuzu cevaplamadığını biliyorum, ancak sorunun cevaplanamaması sorununu çözebilir.


1

Gmail'e Uygulama Yedeklemesi , Gmail hesabınızda belirlediğiniz bir klasöre SMS, MMS ve çağrı gönderir. Aramaları yönlendirmiyor, ancak en azından birinin sizi aradığını veya mesaj attığını görebilirsiniz.


1

Aramaların cep telefonunuzu ve istediğiniz diğer telefonu çalmasını sağlamak için Google Voice'u kullanabilirsiniz; belirttiğiniz gibi, doğrudan Google Sohbet ile kullanabilirsiniz, ancak biraz ekstra çaba ile Skype gibi herhangi bir SIP telefonuna bağlayabilirsiniz. Bu, e-postanızda görünecek olan SMS mesajları için de çalışır ve telefonunuzda olduğu gibi yanıtlayabilirsiniz.

GV'nin yanı sıra, FreeSWITCH veya Asterisk gibi kendi vPBX'inizi kurmadan yapmak istediğiniz şey için gerçekten iyi bir alternatif yoktur.


1

SMSSync tavsiye ederim . Açık kaynak, çok fazla şey yapmaya çalışmıyor ve bu özel şeyi çok iyi yapıyor.


1

SMS için kesinlikle tavsiye ederim mightytext.net Pone kontrol etmek için harika Airdroid kullanabilirsiniz .

Bilgisayarınızdan çağrı alma Google Voice dışında bir çözüm bulamadım ve ABD dışında yaşıyorum, bu yüzden benim için bir serseri :-(


1

MAXS (Modüler Android XMPP Suite), her türlü bildirimi (çağrı, sms vb.) XMPP üzerinden PC'nize iletir . Ayrıca, Android'in çeşitli yönlerini kontrol etmenizi sağlar, bir SMS / Çağrı / Pil bildirimi ve yanıt sistemi içerir. Ayrıca Android cihazınıza / cihazınızdan dosya gönderip alabilir. Başka birçok özellik daha var.

XMPP'yi aktarım olarak kullanan "masaüstü uygulaması" her XMPP İstemcisi olabilir. Özel bir masaüstü uygulamasına ihtiyaç duymadığı için MAXS'ın en büyük avantajlarından biridir. Gelecekte bir tane olsa da.

Not: SSS'ye göre MAXS'e dahil olduğumu açıklamalıyım. MAXS açık kaynaklı GPLv3 lisanslı bir Android uygulamasıdır. Herkes katkıda bulunabilir.


1

Çok güzel ve ücretsiz Windows programı MyPhoneExplorer ve arkadaşı Android uygulaması MyPhoneExplorer İstemcisi (ayrıca ücretsiz) şunları yapmanızı sağlar:

 • Gelen metinlerden haberdar olun (isteğe bağlı olarak sesli bir Windows tepsi ipucu kullanarak)
 • gelen metinleri oku ve cevapla
 • yeni metinler yaz ve gönder
 • önceden alınan tüm mesajları okuyup cevaplayın ve telefonda kısa mesaj gönderin

yerel ağ (LAN / Wi-Fi), Bluetooth veya USB kablosu ile bağlı bir Android telefon kullanarak.

Ayrıca şunları da yapabilirsiniz:

 • kimin aradığını da içeren gelen çağrılardan haberdar olun ve
 • bilgisayardan bir çağrı alıp asmak,

ancak telefonun hoparlörünü ve mikrofonunu veya telefona bağlı bir kulaklıklı mikrofon setini kullanarak gerçek aramayı telefonla yapmanız gerekir .

Program dahil olmak üzere birçok güzel özelliği vardır:

 • metin mesajlarınızı yedekleme ve arşivleme (içinde arama yapabileceğiniz, filtreleyebileceğiniz, basit klasörlerde organize edebileceğiniz, belirli metinleri yanıtlayabileceğiniz vb. tüm metin mesajlarının yerel bir arşivini kullanarak)
 • bilgisayar panosundan telefonun metin alanına metin kopyalama da dahil olmak üzere herhangi bir telefon uygulamasındaki bilgisayardaki metin alanlarını düzenleyin (istemci uygulaması, bunu yapabilmek için telefona uzaktan kumandalı bir yazılım klavyesi yükler)
 • telefon bilgisayara USB kablosu ile bağlandığında bilgisayar klavyesinin telefon klavyesi gibi davranmasını sağlama
 • USB kablosuyla bilgisayara bağlandığında telefondan ekran görüntüsü alma
 • rehber ve takvim düzenleme
 • telefondaki dosyalarla çalışma, fotoğrafları ve diğer dosyaları telefon ile bilgisayar arasında senkronize etme
 • tüm uygulamalardan Windows bildirimleri olarak Android bildirimleri alma.

Program 8 yıldır benim için güvenilir bir arkadaş oldu. Olgun ve kararlıdır. Sadece Sony Ericsson telefonlarla (Android'den önce) çalışıyordu, ancak şimdi herhangi bir markanın Android telefonlarını da destekliyor.

Geçmişte bir süre için program, kurulum sırasında başka bir yazılım yüklemesini "öneren" OpenCandy ile dağıtıldı, ancak şimdi neyse ki kaldırıldı.

Feragatname : Ben MyPhoneExplorer'ın Danca çevirmeniyim. Ama kesinlikle ücretsiz olarak yapıyorum, çünkü programı seviyorum ve günlük kullandığım çevirinin yüksek kalitede olmasını istiyorum.


0

Şimdiye kadar yalnızca Android için Uzaktan Notifier gibi bildirim uygulamaları gördüm . Çoğu zaman iyi çalışır, ancak bazen bildirimler gecikir veya hiç görünmez.

Uygulamanın, talimatlar ile birlikte burada bulunabilen bilgisayarda bir "sunucu" uygulaması gerektirdiğini unutmayın .


0

Bu mysms.com ile çalışır . Uygulama, metin mesajlarınızı ve çağrılarınızı senkronize eder ve Skype'a benzer bir açılır pencereden bildirim alırsınız.


0

Telefonum Gezgini'ni yükledim . Çok basit bir kurulum ve tam olarak ihtiyacım olanı yapıyor: SMS alındığında bana söyler ve bilgisayarımdan cevap vermemi sağlar. Önerilen!


1
Oyun mağazası kaynağını uygulama adına
bağlayın

0

Bir Samsung Cihazınız varsa, SideSync yapmaya çalıştığınız şeyi başarmanın harika bir yoludur.

http://www.samsung.com/us/sidesync/

Sidesync birçok harika özelliğe sahiptir:

 • PC'nizden telefonunuzu veya masanızı görüntüleyin ve kontrol edin.
 • Bilgisayarınızdan telefon görüşmesi gönderme ve alma
 • Tüm uygulamalarınıza erişin (SMS mesajları gönderme / okuma gibi)
 • Doğrudan PC'nizden cihazınızdan gelen bildirimleri görün (gelen SMS gibi)
 • Telefonunuza / Tabletinize USB veya kablosuz olarak aynı ağ üzerinden erişin
 • Dosyaları cihaza / cihazdan sürükleyip bırakın

İş arkadaşlarım kulaklıklarını bilgisayarlarına bağlar ve çalışma günlerinin çoğu için telefonlarına SideSync aracılığıyla erişir.
Baronz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.